Кілька років поспіль місцем мого відпочинку ставала Мурсія — південний схід Іспанії.

«Мурсія» — це цілий регіон, тому відпочинок там може бути безліч міст (Картахена, Лорка, Каравака-де-ла-Крус, Арчена….) і чудових пляжів (Коста Каліда, Мар Менор).

Звичайно, мені дуже хотілося познайомитися і з столицею регіону – містом Мурсією. В будь-якому путівнику можна знайти докладну інформацію про його визначні пам’ятки я, як турист, можу сказати, що Мурсію однозначно варто відвідати!

«Символ» міста — Кафедральний Собор (або Пресвятої Діви Марії). Це неймовірне за своєю красою будівля будувалося протягом 2 століть (зараз навіть в голові не вкладаються такі терміни будівництва!), розглядати і фотографувати яке можна годинами. Один з фасадів прикрашений товстої ланцюгом, випиляної з цільного каменю. Існує сумна легенда, що майстер, який створив цей шедевр, замість почестей і нагород вирізали очі і відрубали руки, щоб ланцюг залишилася єдиною в своєму роді… Обов’язково варто відвідати музей всередині собору і піднятися з екскурсоводом на вежу-дзвіницю, тоді можна вважати, що ви дійсно познайомилися з самою головною визначною пам’яткою міста, зображення якого є на будь-якому магнітик.

За Мурсії я гуляла пішки і їздила на велосипеді, без певної програми, просто зупиняючись біля вподобаних будівель. Монастир Санта-Ана, церква Сан-Ніколас, Будинок «Дев’яти Поверхів», Будинок Серда, Єпископський палац і багато-багато іншого заворожують пишнотою оздоблення і дозволяють відчути дух міста, його багатої історії.

Мурсія, як і інші міста півдня Іспанії, довгий час перебувала під владою арабів, що наклало на вигляд міста надзвичайно цікавий відбиток (докладніше історію можна дізнатися в міському музеї, вхід до нього безкоштовний!).

Дві частини міста з’єднані між собою мостом Малекон, підвішеним на сталевих тросах – це теж впізнаваний символ міста. Річка Сегура Мурсії – холодна, з швидким перебігом, раніше, розливаючись, затоплювала міський центр. Зараз вздовж неї добре гуляти, насолоджуючись міськими видами, а ще можна записатися на сплав (рафтинг) завдовжки 14 км з друзями або родиною, якщо хочете активного, але не сильно екстремального відпочинку.

Звичайно, подорож по будь-якій частині Іспанії обов’язково включає пункт «їжа». Мурсія – найважливіший сільськогосподарський регіон Іспанії, її кухня багата і різноманітна. Іспанці люблять і вміють готувати, тому знайомство з новими стравами місцевої кухні – окрема приємна складова відпочинку. Для мене особисто найбільше з Мурсією асссоциируются ці страви: «сaballitos» — креветки в паніровці, «pastel de carne» — пиріг з листкового тіста з начинкою з фаршу і яйця, «zarangollo» — омлет з цукіні і цибулею, «olla gitana» — юшка з овочів з м’ясом і нескінченна безліч страв з рису і морепродуктів…

Після своїх подорожей на південь Іспанії я сумую не тільки по прекрасному відпочинку, але і по неймовірній атмосфері розслабленого щастя, яке так характерно для жарких місць, і по чудовому почуттю гумору місцевих жителів, і за їх діалекту, до якого треба звикнути, але який потім буде звучати для вас, як рідну.

Як добре, що залишилося так багато місць, які я не встигла подивитися за свою подорож, — у мене є обов’язковий привід повернутися!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяПодорож в Гранаду


Наступна статтяШенгенська віза на 5 років

Irina