Оахака-де-Хуарес (столиця однойменного штату) — місто невеликий, але яскравий і самобутній. Звичайно, це не великий упорядкований курорт, не здравниця і немає тут величезного набору різноманітних пам’яток.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Індійська культура і унікальна мексиканська кухня
 • Як з’явилася і живе Оахака
 • Пам’ятки Оахаки і околиць
 • Працьовиті та чуйні жителі міста Оахака
 • Місцева кухня

Індійська культура і унікальна мексиканська кухня

Кілька днів в Оахаке — кращий спосіб познайомитися з культурою Південної Америки, що існувала ще до Колумба і Кортеса, хоча саме місто було засноване за часів іспанців. Тут проживає безліч індіанців, які зберегли свою мову, культуру, ремесла. Крім того, місту притаманний власний колорит, є цікаві пам’ятки і відмінна кухня, яку туристу не запропонують більше ніде ні в Мексиці, ні в світі. Отже, ласкаво просимо в Оахаку!

Як з’явилася і живе Оахака

Місто Оахака-де-Хуарес (Oaxaca de Juárez) знаходиться на півдні Мексики, в горах Сьєрра-Мадре-дель-Сур і є столицею однойменного штату. Іспанські переселенці заснували тут поселення у 1532 році і назвали його Антекерой. Був час, коли Кортес виселив звідси всіх переселенців, оголосивши долину Оахаки своєю особистою власністю. Але через деякий час переселенці знову знайшли свої права. У 1832 році місто перейменували в Оахака, а з 1872 року його іменують вже Оахака-де-Хуарес, віддаючи данину поваги мексиканському національному герою Беніто Хуаресу, який мав щастя народитися неподалік.

Місто відносно невеликий, центр можна оглянути всього за день, а якщо поквапитися — за кілька годин. Тут можна знайти відносно недороге житло і відчути традиційне мексиканське гостинність, створює майже домашню атмосферу. Серед безлічі пам’яток парочка удостоїлася навіть бути внесеною до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Пам’ятки Оахаки і околиць

У списку пам’яток Оахаки варто відзначити безліч храмів, церков та музеїв. Обов’язково слід звернути увагу на наступні об’єкти:

 • Catedral Metropolitana (Собор Метрополітана) — найбільша в місті релігійна будівля, 1533 року побудови з унікальною архітектурою “бароко”;
 • Ex Convento de Santo Domingo (Екс Конвенто-де-Санто-Домінго ) – старовинну церкву, яку нещодавно реконструювали, поліпшивши її ефектний зовнішній вигляд;
 • Культурний центр, розташований поруч з Екс Конвенто-де-Санто-Домінго.
 • Museo Regional de Oaxaca (Регіональний музей де Оахака), в якому представлена культура стародавніх індіанських цивілізацій — ольмеків, сапотеків, міштеки, епохи колонізації і революції, а також колекція скарбів з розташованої в Монте-Альбані Гробниці 7;
 • Casa de Benito Juarez (Каса-де-Беніто Хуарес) — будинок, в якому виріс знаменитий Беніто Хуарес, один з найпопулярніших мексиканських президентів;
 • Rufino Tamayo Museum (Музей Руфіно Тамайо ) — дуже гарний музей, створений мексиканським художником, чиїм ім’ям установа і названо.

Щоб ближче познайомитися з індійською культурою, треба вирушити за межі міста, в долину Оахака. Тут увазі туристів пропонується:

 • археологічна зона Монте Альбан — доколумбовое поселення, яке відносять до 500 році до н. е., стародавня столиця сапотеків з монументальними храмами і палацами;
 • доіспанський місто Мітла, важливий релігійний центр індіанців сапотеків з унікальними і дуже красивими будівлями;
 • місто Ягул, менший за розміром, ніж раніше згадані об’єкти, але зберігся значно краще;
 • Арбол дель Тулі — найстаріше і товсте дерево в світі, яким (якщо вірити легенді) вже виповнилося 1400 років;

 • текстильний центр Теотитлан дель Валье, де тчуть унікальні килими з використанням тільки натуральних барвників, одержуваних з кошенілі, лимонного соку, квіток календули, моху тощо

Крім огляду визначних пам’яток, туристи розважаються, намагаючись визначити тривалість свого тлінного земного шляху. Для цього в Монте Альбані, в Гробниці 1 необхідно обійняти так звану Колону Життя. Службовці охоче пояснюють правила користування колоною всім відвідувачам, в достатній мірі володіють іспанською мовою. Уваги заслуговують і прекрасні пляжі штату Оахака, які крім чудових видів і відмінного сервісу надають відпочиваючим теплий тропічний клімат круглий рік.

Працьовиті та чуйні жителі міста Оахака

Як і інші мексиканці, жителі Оахаки чуйні, гостинні та працьовиті. Вони чесно віддають туристам всю здачу, навіть якщо турист ні слова по-іспанськи не розуміє. Соцзахист в Мексиці не особливо добре розвинена, тому кожен крутиться, як вміє. На місцевих ринках йде жвава торгівля різними ремісничими виробами: намистом, одягом в національному стилі, керамікою, сумочками і т. п.

Більш як половина населення міста — індіанці або метиси. Всі вони володіють рідною мовою крім державного іспанської, є й такі, хто зовсім не говорить по-іспанськи, користуючись лише мовою своїх предків. Чоловіки зазвичай воліють одягатися в європейському стилі: в сорочках і джинсах. А ось більшість індійських жінок носять яскраві національні сукні, виконані в техніці, характерною для їх племені.

Місцева кухня

Годують в Оахаке смачно, рясно і практично скрізь. Можна розкішно повечеряти в ресторані, в невеликому гостинному кафе або прямо на вулиці. Місцеві жінки готують на невеликих жаровнях і в польових кухнях. На ринку при таких точках громадського харчування навіть встановлені зручні столи. Вся їжа, приготована на жаровнях (такос, тлаюды, кесадийи, чулеты, гордиты та інша смакота) чиста, дуже смачна, відмінно насичує і коштує недорого.

Унікальний елемент кухні в Оахаке — густий соус mole negro, що складається з гіркого шоколаду і набору місцевих спецій. Варто спробувати місцевий сир, схожий на сулугуні. Він виглядає як клубок, від якого відривають шматочки-ниточки. Місцевий делікатес — смажені коники з перцем. За смаком вони нагадують креветок і відмінно йдуть з пивом.

Оахака чудово пристосована для неспішного спокійного відпочинку. Тут можна зняти недороге житло, організувати харчування на будь-який гаманець і зануритися в атмосферу давньої індійської культури, частина якої як і раніше живе на вулицях яскравою, гостинної, веселою Оахаки.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяЦікаві факти про Мексиці


Наступна статтяМісто Коба в Мексиці

Irina