ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Храм Святого Сімейства в Барселоні: у чому його унікальність
 • Антоніо Гауді — головний архітектор Храму Святого Сімейства в Барселоні
 • Чому Храм Святого Сімейства так довго будують
 • Вартість квитка в Храм Святого Сімейства
 • Як добратися до Храм Святого Сімейства в Барселоні
 • Храм Святого Сімейства і час роботи
 • Екскурсії до Храму Святого Сімейства в Барселоні
 • Храм Святого Сімейства в Барселоні: у чому його унікальність

  Унікальне в своєму роді будова знаходиться в Іспанії – Барселоні. Воно носить горду назву Храм Святого Сімейства. Унікально воно багатьом, але ми почнемо по порядку. У першу чергу варто відзначити, що храм будується вже протягом 3 століть, але, незважаючи на це, він ще не є добудованим, а відповідно, людському погляду ще відкриті не всі карти.

  Якщо почати з самого початку, то назва храму носить в собі якийсь сенс. Так, наприклад, тут має знаходитися стільки веж, скільки було основних персонажів згідно біблії. Таким чином, фасад будівлі повинен складатися з 12 веж «апостолів». За задумом архітектора, в центрі має знаходитися найвища вежа, що символізує Ісуса Христа, а навколо неї знаходяться більш дрібні башточки – Євангелісти. Трохи позаду повинна перебувати ще одна висока вежа, але менша порівняно з першою. Це, так звана, пречиста Діва Марія.

  У свою чергу, Храм Святого Сімейства має 3 фасаду: Різдво, Пристрастей і Слави. На них зображені основні моменти з життя Ісуса Христа. Якщо дивитися на цей будинок, то можна спостерігати цілу життя Христа. Тут є зображення його народження, життя і смерті. Також тут є і відповідні скульптури, що символізують віру, надію і милосердя.

  Антоніо Гауді — головний архітектор Храму Святого Сімейства в Барселоні

  Головним архітектором цього чудового храму в 1883 році виступив Антоніо Гауді. Саме він надав цьому будовою той вигляд, який ми бачимо сьогодні. Архітектор присвятив будівництву храму Святого сімейства все своє свідоме життя. Незважаючи на те, що він помер в 1926 році, будівельні роботи ні на годину не припинилися, і здійснюються досі. За життя, Антоніо застав тільки остаточну побудову вежі Святого Варнави. До Антоніо був інший архітектор Франсіско дель Вільяр, він зміг тільки покласти початок будівництва храму.

  Якщо ви звикли бачити європейські храми в іншому вигляді, то тут зовсім інша сторона медалі. З сучасними храмами це споруда пов’язує тільки великий хрест на вежі Ісуса Христа.

  Чому Храм Святого Сімейства так довго будують

  Багато хто задається питанням «Чому Храм Святого Сімейства так довго будують?». Відповідь проста, спочатку будівництво проходило суто на добровільних засадах і виключно на пожертвування городян. Саме з цієї причини храм до сіп досі не добудований до переможного кінця. Запланована дата закінчення будівельних робіт заплановано на 2026 рік.

  Вартість квитка в Храм Святого Сімейства

  Сьогодні цей храм дуже відвідуємо. Щорічно сюди приходить більше 2 млн. відвідувачів. Ціна вхідного квитка коливається від 12 до 14 євро, а всі гроші з каси йдуть на будівництво і благоустрій храму. Квитки краще купувати заздалегідь або замовляти через інтернет, оскільки у каси завжди дуже довгі черги.

  Як добратися до Храм Святого Сімейства в Барселоні

  Щоб потрапити в це місце, можна скористатися послугами метрополітену. Необхідно доїхати бузковим або синій гілці до однойменної станції Sagrada Familia. Крім метро, сюди ходять автобуси під номерами 19, 33, 34, 43, 44, 50, 51. Зупинка така ж.

  Храм Святого Сімейства і час роботи

  У розпал сезону, а саме з квітня по вересень храм працює з 8:00 до 20:00. Всі інші місяці потрапити сюди можна з 8:00 до 18:00.

  При покупці квитка, у храмі можна перебувати не більше 3 годин і не менше 1,5 години. Варто знати, що фотографувати і знімати храм зсередини суворо заборонено!

  Якщо ви будете в Барселоні, то обов’язково погляньте на це архітектурне диво. Навіть, якщо не вдасться придбати квиток, насолодіться його шикарними видами зовні. Храм Святого сімейства, як говорилося раніше, ще будувати й будувати, але він вже має цілком шикарний вигляд.

  Екскурсії до Храму Святого Сімейства в Барселоні

  Пропонуємо вам цікаві екскурсії в Храм Святого Сімейства:

  • Таємниці Саграда Фамілія. У цій екскурсії вас чекають цікаві деталі про будівництво та значення знаменитого шедевра Антоніо Гауді.
  • Храм Саграда Прізвище: біблія в камені. З цією екскурсією ви краще зможете зрозуміти найвеличніше творіння Гауді і вивчити його деталі.
  • Парк Гуеля і Саграда Прізвище: візитні картки Барселони. Вас чекає знайомство з творчістю великого Антоніо Гауді на прикладі його знаменитих проектів.

  Інші незвичайні екскурсії в Барселоні:

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


  Попередня стаття10 речей, які потрібно зробити в Тбілісі


  Наступна статтяЩо подивитися в Могильові туристу

  Irina