ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Римський міст — спадщина стародавніх римлян
  • Римський міст і вежа Калаорра
  • Римський міст і Пуерта дель Пуенте
  • Цікава особливість Римського мосту
  • Ще пару слів про Римському мосту

Римський міст — спадщина стародавніх римлян

Прямо за Соборною мечеттю розкинувся величезний Римський міст через річку Гвадалківір. Складається з 16 арок, міст служив в комерційних цілях. Через нього переправлялися торговці і купці. Побудований він був в далекі часи правління римського імператора Октавіана Августа. Саме в його честь названа і дорога з Риму в Кадіс.

Коли християни відвоювали місто, від мосту вони отримали тільки фундамент. До ХХ століття Римський міст був єдиною переправою в місто Кордова. Саме через нього в місто потрапляли всі мандрівники і туристи. У травні 2004 року пам’ятка була повністю перероблена на пішохідну. Транспортом тепер можна потрапити в місто по мосту святого Рафаїла.

Римський міст і вежа Калаорра

В середині XIV століття була побудована висока вежа під назвою Калаорра. Вона є закінченням мосту з південної сторони. Жителі міста боялися нападів саме з півдня, тому в цьому місці її і побудували.

Римський міст і Пуерта дель Пуенте

З іншого боку моста знаходяться знамениті ворота Puerta del Puente. Їх називають тріумфальною аркою, але це хибна думка, адже через ці ворота входили в найдавнішу кріпосну стіну. Архітектор, що побудував ці ворота – Ернан Руїс III. Дата споруди – 1571 рік.

Цікава особливість Римського мосту

Прямо посередині стародавнього моста встановлено пам’ятник архангелу Рафаїлу. У його заснування завжди лежать квіти, а городяни регулярно ставлять і запалюють свічки. Проходячи повз пам’ятник, прийнято знімати головний убір і вимовляти молитву. Навпроти пам’ятника раніше стояла каплиця. Святий Рафаїл був покровителем міста Кордова. Побудований пам’ятник був в XVI столітті, під час чергової епідемії.

Ще пару слів про Римському мосту

Також неподалік від Римського мосту знаходяться руїни від старих водяних млинів. Одна з цих млинів носить горду назву Альфобия. Її частково реконструювала міська мерія.

Хотілося б відзначити той факт, що Римський міст видозмінювався безліч разів. Незмінним залишається по цей день тільки фундамент. Міст є однією з головних визначних пам’яток не тільки Кордоби, але і всієї Іспанії.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяБудинок Вінчестерів в США і його примари


Наступна статтяМісто Кордова в Іспанії – місце, де співіснують культури несхожі один на одного

Irina