ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Золота башта в Севільї — частина великої стіни
  • Золота башта в Севільї і її історія назви
  • Для чого була побудована Золота вежа у Севільї

Золота башта в Севільї — частина великої стіни

Ще одна визначна пам’ятка великої Іспанії знаходиться в Севільї поблизу річки Гвадалківір – Золота вежа (Torre del Oro). Вона була побудована в XII столітті. Взагалі таких веж було дві. На протилежному березі річки височіла точно така ж вежа. Разом вони були немов сестри, які нікого не пропускали по річкових шляхах в місто. Якщо наближалося незнайоме городянам судно, то залізний ланцюг, натягнутий між вежами опускалася, і корабля був перекритий шлях. До наших днів друга вежа не дожила, але весь інтерес тепер до себе притягує інша. Torre del Oro є частиною великої стіни.

Золота башта в Севільї і її історія назви

Досі всі історики розходяться в думках, чому ж цю вежу називають «золотою». За однією з версій, башта була своєрідним сховищем, в якому складали коштовності, привезені з Нового світу.

За другою версією, вежу будували із спеціального світлого цегли, який виготовляли з білої глини. На сонці цей цегла ставав золотистого кольору, із-за чого вежу було видно за кілька кілометрів.

Для чого була побудована Золота вежа у Севільї

За все життя вежа експлуатувалася в абсолютно різних цілях. Вона була в’язницею для небезпечних ув’язнених, сховищем для награбованих і відвойованих коштовностей. Зараз Torre del Oro є військово-морським музеєм, в якому знаходяться численні цінні експонати.

Золота Башта — цінний пам’ятник архітектури

Башта має три поверхи, причому перші два 12-вугільної форми, а третій – циліндричної. Його добудовували вже в 1769 році. За останні роки міська влада неодноразово хотіли позбутися вежі, але жителі змогли відстояти цей цінний пам’ятник архітектури та історії.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяАрена для бою биків у Севільї


Наступна статтяВинні тури в Ріохе: куди поїхати і чим зайнятися

Irina