Як ставляться до російським туристам, багато в чому визначається станом справ у політиці. Питання про те, чи не вплинуть геополітичні розбіжності на відносини між російськими туристами і місцевим населенням, хвилює багатьох. Звичайно, не варто забувати, що навіть у межах однієї держави, в різних готелях, ступінь привітності персоналу розрізняється.

Відпочиваючі з Росії користуються дурною славою за кордоном не перший рік.

Росіяни вважаються скандальними і агресивними, їм приписують жадібність, пристрасть до алкоголю та небажання рахуватися з законами чужої країни. Дійшло до того, що в прайс-листах деяких європейських туроператорів стала все частіше зустрічатися послуга — «тур без росіян». Багато іноземців не приховують своєї неприязні до росіян. На безкрайніх просторах інтернету можна знайти невтішні відгуки про поведінку російських відпочиваючих. Для жителів іноземних держав вони мають певний імідж: забирають з пляжу лежаки, забираючи до себе в готель на час ночі, «грабують» шведський стіл, виносячи продукти, не вміють розпоряджатися грошима, смітять ними, виявляють зарозумілість, знущаються над персоналом готелів, не вміють вести себе в місцях з великим скупченням людей.

Негативна сторона

Причини неприязні до туристів з РФ можуть бути зумовлені історичними обставинами, а також банальними стереотипами про росіян. Найбільш часті з них:

«Що не з’їли — забрали з собою»

У свідомості багатьох російських туристів система «all inclusive» розшифровується не як «все включено», а як «забирай все, що можеш». Турецьким стражам правопорядку часто трапляється взяти на місці злочину туристів з Росії при крадіжці майна готелю. У список украдених речей увійшли: лазневі приналежності і косметика, готельні тапочки, рушники, штори, фрукти, печиво, вода, розлиті по пляшках дорогі алкогольні напої.

«Тільки по-російськи»

Англійська або тим більше який-небудь іншу мову росіяни знають погано, а вчити не збираються. Добре, якщо в запасі російського туриста є стандартний набір фраз зі шкільної програми. Якщо ж ситуація вимагає більш глибоких знань англійської мови, росіяни починають активно жестикулювати і дуже голосно розмовляти. Природно, розуміння туристів персоналом готелю це не сприяє, зате швидко викликає негативну реакцію.

«Ти ж лопнеш, дитинко»

У свідомості російського просто не вкладається, що більше заходів з’їсти/випити не вдасться, навіть якщо все, так-так, взагалі все оплачено. Щоб відшкодувати заплачені за страви та алкоголь кровно зароблені, російські громадяни акуратно упаковують недоїдене по пакетах.

«Щедрий жаднюга»

Парадокс, але росіяни можуть довго торгуватися, щоб отримати знижку на магнітик або кухоль, але на алкоголь та розваги спустити за вечір місячну зарплату місцевого жителя.

Топ-5 країн, в яких не люблять російських туристів

  • Україна
  • Індія
  • Єгипет
  • Прибалтійські країни
  • Туреччина

Україна

Дана заява може спричинити негативну реакцію, тому що російський і український народи на протязі всієї історії вважаються братніми. Але проти фактів не попреш – неприємні інциденти все ж трапляються.

Російська мова може спровокувати упереджене ставлення до мовця. У деяких ресторанах, наприклад, Вам все одно будуть відповідати українською, а то і зовсім відмовлено в обслуговуванні.

Прибалтійські країни

Парадокс, але саме в цих країнах, які географічно вважаються найближчими сусідами Російської Федерації, російським ради менше інших. Тут така реакція на російських обумовлено не діями останніх, а історією розвитку відносин між нашими країнами.

Відкрита ворожість може зустрітися в Латвії та Естонії. Це викликано нав’язуванням прибалтам сприйняття РФ, як держави-окупанта, яке триває вже кілька десятиліть. У цих державах місцеві жителі принципово не відповідають російською мовою, хоча прекрасно розуміють мовця, а в деяких громадських місцях можуть і зовсім демонстративно відмовити в обслуговуванні. У Литві і Польщі ситуація трохи краще, хоча хлібом-сіллю російських відпочиваючих тут теж не зустрічають.

Нейтральні до російським громадянам в Угорщині, Албанії, Чеській Республіці. Незважаючи на розбіжності з деякими з цих держав упродовж історії, на їх території завжди можна сподіватися на гостеприимие. З приводу Хорватії думки розділилися, адже в югославському конфлікті Росія прийняла сербську сторону. Тим не менш, на погляди жителів Хорватії на російських відпочиваючих цей факт практично ніяк не вплинув.

У Чорногорії, Білорусі, Словаччини, Сербській республіці російських громадян чекає хороший і теплий прийом. Це можна пояснити тим, що місцеві жителі за довгий спільне проживання знайшли спільну мову з російськими, а також наявністю спільного історичного минулого та схожістю культурних особливостей.

Туреччина

Дами з Туреччини нерідко критикують слов’ян, вважаючи їх доступними. Чоловіки ж до дівчат з Росії налаштовані позитивніше, але вважають, що їх чоловіки-українці не усвідомлюють сімейних цінностей, тому дозволяють дівчатам вести себе неналежним чином. Представників чоловічої частини населення Росії засуджують за зловживання алкогольними напоями, невміння користуватися шведським столом.

Єгипет

Ситуації в Єгипті та Туреччині аналогічні. Хоча єгиптяни не відрізняються скромною поведінкою, росіяни нерідко переходять всі межі розумного щодо вживанні алкоголю під час гулянок». У зв’язку з цим відношення до туристів з Росії в Єгипті досить стримане і насторожене.

Індія

Незлюбили росіян в Гоа за нечесне ведення бізнесу і порушення законів. Отримати візу на Гоа тепер стало досить проблематично. Варто відзначити, що поганою славою користуються і приватні таксисти з Росії, які відбирають хліб у місцевих візників.

Позитивна сторона

Росіян за кордоном люблять за їх товариськість, щирість, доброзичливість, а також веселий характер (в міру, звичайно), допитливість, живий інтерес до способу життя інших людей і подій.

Топ-5 місць, де російських туристів люблять і чекають

  • Сербія
  • Куба
  • Нікарагуа
  • Болгарія
  • Греція

Сербія

Російське держава завжди надавала підтримку братньому народу з Сербії, особливо при турецької експансії, під час військових конфліктів, подіях 90-их при розпаді Югославії.

За даними соціологічного дослідження, яке було проведено в Сербії, місцеві жителі тут набагато більше раді появі відпочиваючих з нашої країни, ніж до інших іноземних приїжджим, хоча еліта сербського суспільства ставить особливо високі вимоги до РФ, у зв’язку з бажанням допомоги з її боку.

З 2009 року російському туристові не потрібна віза, щоб відвідати Сербську республіку. Однак голосніше всяких слів про любов місцевих жителів до наших співвітчизників говорить банер в центральному районі одного із сербських міст, на якому є напис російською мовою: «Спасибі Росія!».

Болгарія

Тут, як і в минулій країні, більшість людей висловлюється про росіян позитивно. Особливо це стосується людей старшого покоління. З цією державою Росію пов’язують спільні історичні події, подібності в менталітеті народів, мови. Росія підтримувала Болгарію, так само як і Сербію. В епоху соціалізму Болгарію навіть жартома називали однією з республік СРСР.

Греція

Між Грецією і Росією завжди відбувалося взаємне співробітництво, що склалася у зв’язку з спільністю культур наших країн. При цьому мова йде не тільки про тривалих спільних визвольних війнах. Росіян в Греції люблять і завжди їм раді.

Куба

Жителі Куби не забули, як їй допоміг СРСР. На відносини з Кубою не вплинув навіть факт нормалізації відносин з США з початку 1990-их і припинення надання допомоги Кубі. Доброзичливі кубинці завжди раді бачити російського туриста у себе вдома.

Нікарагуа

Ще одна держава з-за океану, теплі відносини з яким склалися ще з часів СРСР і підтримуються донині. Жителі також цінують допомогу, яку здійснював СРСР тільки почала свій розвиток Нікарагуа. На посту президента Даніель Ортега, який підтримує Російську Федерацію на геополітичній сцені, а в столиці можна зустріти автобуси з написом «Росія — Нікарагуа – дружба на віки».

Як би добре до Вас ставилися за кордоном, користуватися гостинністю, все ж, не можна. Перед відпусткою поцікавтеся особливостями культури і майте уявлення про місцевих традиціях. Тоді, у якому місці б Ви не опинилися, Вам нададуть теплий прийом.

Сподобалася стаття? Поділіться своїми враженнями чи розкажіть про свій досвід.


Попередня статтяПодорож в Сванетію: як добратися, де жити, що подивитися, трекінгу в гори


Наступна статтяПридбати житло в Іспанії: регіони, схема придбання, ВНП, бюджет, податки…

Irina