ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Алгоритм правильної поведінки
  • Що може статися, якщо прострочена віза?
  • Прострочена віза. Що робити?
  • Чого робити не слід, якщо прострочена віза?

Алгоритм правильної поведінки

Життя прекрасне і непередбачувана. Цей постулат особливо добре знайомий туристам, які з якихось причин перевищили відведений їм термін перебування за кордоном, тобто порушили візовий режим. Статися таке може з кожним з цілого ряду причин: проста забудькуватість, серйозний форс-мажор, сімейні обставини тощо Правильна поведінка допоможе уникнути проблем і мінімізувати втрати.

Що може статися, якщо прострочена віза?

Порушення візового режиму — серйозне порушення з точки зору закону, а його наслідки можуть бути самими різними. Якщо недбайливому туристу пощастить, офіцер-прикордонник просто проігнорує невеликий проступок і відправить гостя країни назад на батьківщину. Але може трапитися і так, що порушника депортують, а відомості про недотримання терміну перебування на території країни внесуть у базу даних. В результаті при оформленні повторної візи у кандидата можуть виникнути серйозні проблеми. Деяким навіть забороняють в’їзд в країну (або на територію шенгенської зони, як варіант) на досить тривалий строк.

Прострочена віза. Що робити?

Міграційна служба не полює спеціально на порушників режиму, відстежуючи їх пересування по країні. Зазвичай проблема стає очевидною при перетині кордону, коли митник починає звіряти дати і терміни. Якщо потік пасажирів великий, а порушення термінів складає всього пару-трійку днів, перевіряючий може і просто закрити очі на невелике порушення. Він поставить відмітку у паспорт і побажає щасливої дороги. Таке лояльне ставлення частіше можна зустріти на півдні Євросоюзу: в Італії, Іспанії, Греції і т. п. А ось скандинави або німці можуть зажадати пояснень.

Пояснити ситуацію у будь-якому випадку доведеться, якщо терміни помітно порушені. Потрібно розповісти, з якої причини гостю довелося так надовго затриматися в країні перебування. Це можуть бути якісь непередбачені сімейні обставини або інші події. А ось спроба влаштуватися на роботу у митників зазвичай співчуття не викликає, про це краще не згадувати. Добре, якщо у порушника є документи, що підтверджують його сумний розповідь.

Розгляд може забрати досить багато часу. Митна служба чи буде стурбована проблемами порушника, пов’язаними зі швидким вильотом літака або відправленням поїзда. Тому краще всього прибути на місце заздалегідь. Спілкуватися з чиновниками слід ввічливо і спокійно, висловивши глибоке каяття і готовність надалі таких проступків не допускати. Якщо ж терміни порушені всього на пару днів, не варто загострювати увагу офіцера на цій обставині, нехай він зробить це сам.

Нарешті, кращий спосіб уникнути проблем — попередити їх. Якщо стає ясно, що доведеться продовжити поїздку, слід звернутися за продовженням візи на потрібний термін. Зазвичай отримати такий дозвіл зовсім не складно.

Чого робити не слід, якщо прострочена віза?

Скандал, крики, погрози викликати адвоката та інше агресивна поведінка — не найкраща стратегія для людини з простроченою візою на території чужої країни. Але це відмінний спосіб догодити під варту, провести там значний термін і спізнитися на літак. Поблажливості до скандалістам зазвичай не виявляє ніхто, навіщо без потреби загострювати ситуацію?

Не варто також слідувати пораді “втратити” свій паспорт, щоб звернутися в посольство за новим документом. Це не допоможе, хоча б тому, що дата в’їзду вноситься у загальну базу даних. І три нові паспорти не приховають від митників дату в’їзду і терміни перебування, навіть якщо мова йде про різних країнах Євросоюзу. А от щодо грошей операція “загублений паспорт” може вилитися в чималу суму. Отже, не варто порушувати візовий режим, щоб не було боляче за марно истраченное час, кошти і нервові клітини, які, як відомо, не відновлюються.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяТурбазар: аукціон рекламних турів або відпочинок зі знижкою 99%


Наступна статтяЯк карають за прострочену візу

Irina