Грузія – унікальна держава з багатовіковою історією. Таких традицій і звичаїв, як у цій державі, немає більше ніде. Існує легенда, що коли Бог створював світ, і розподіляв між народами земні території, грузини сиділи за столом, і святкували день сотворіння землі. Напевно, саме з цього моменту і пішла головна традиція Грузії – говорити тости, так як вони в цей момент пили за здоров’я Бога. Крім цього, в країні безліч різних легенд і сказань. Грузія воістину казкова країна. Приїжджаючи сюди, кожна людина відчує себе, ніби на іншій планеті. Люди тут зовсім інші, а місцеві традиції вас просто здивують.

ВІДПОЧИНОК В ГРУЗІЇ САМОСТІЙНО.

Як ви вже зрозуміли, в цій статті буде йти мова про незвичайну і красивою Грузії. Ви більше ні в якому путівнику не зможете знайти такі цікаві факти про Грузії, як тут.

 • У першу чергу варто відзначити, що грузини називають свою країну зовсім не так, як в інших країнах. Не «Грузія», а «Сакартвело». Слово походить від назви народу, який жив на території країни давним-давно – картвелов. Лише в 17 – 18 столітті назва країни змінилося на «Гурджистан», а вже пізніше держава прийняло назву «Грузія».
 • Якщо уважніше прислухатися до іспанської мови, то в ньому можна виявити якусь схожість з грузинським. Не дивно, адже в давнину Іспанія і Грузія носили одну назву – Іберія. Саме в цих країнах був єдиний «мова басків».
 • Багато сперечаються, що Україна прийняла християнство раніше, ніж Грузія. Це не так! У Грузію християнство прийшло в 319 році. Багато хто до цих пір вважають, що грузини-мусульмани. Насправді це не так.
  Корисні поради відпочиваючим від досвідчених туристів —> Як вести себе в Грузії, дізнатися про справжню грузинську гостинність —> 8 Причин відпочити в Грузії.
 • Якщо ви вважаєте, що «телевізійна ворожнеча» між Росією і Грузією позначається і на народі, то різко помиляєтеся. Грузини дуже гостинні і люблять росіян. Так, є і люди, недолюбливающие росіян, але вони в обличчя цього ніколи не скажуть. А якщо ви приємно здивуєте, то можливо і змінять свою думку.
 • З житлом у Грузії проблематично. Не кожен Грузин може забезпечити свою родину квартирою. Тому в цю країну краще всього їхати просто на відпочинок.
 • Що стосується розмовної мови грузин, то у них немає, звичного для всіх, наголоси. Замість цього вони підвищують тон на потрібному складі. Мало того, в грузинській мові повністю відсутні великі літери, а також відсутній чоловічий і жіночий рід. Рід так само визначається тоном в розмові.
 • У грузинській мові можна зустріти унікальні слова з 9 і більше приголосних підряд. Так, у відомому грузинському творі під назвою «Витязь у тигровій шкурі» зустрічається слово з 11 приголосними — ვეფხვთმბრდღვნელი. Воно вимовляється, як вефхвтмбрдгвнелі. Складно, чи не так? Подібних слів у них предостатньо.
 • Перш ніж вимовляти те чи інше слово грузинською мовою, варто переконатися в правильності тону на потрібному складі. Часто люди потрапляють у смішні ситуації, коли неправильно поставлений тон кардинально змінює зміст слова.
 • Із числами у Грузії теж не все так просто, як в інших державах. Справа в тому, що перед вимовою числа від 20 до 100 варто розбити його на двадцятки, а також назвати його кількість і залишок. Яскравим прикладом є 44 – сорок-сорок. З числом 78 трохи складніше. Воно буде вимовлятися «три-двадцять-вісімнадцять».
 • Повертаючись до грузинського мови, то тут і знайомі рідні слова мають трохи не той зміст, до якого ми всі звикли. Так, наприклад, «мама» визначається «тато», «діда» — «мама», «тато» або ж «бабуа» це «дідусь».
 • Імовірно, перші люди на планеті з’явилися саме на території сьогоднішньої Грузії. В 1991 році в місті Дманісі були виявлені останки людей, які датуються 1 мільйон 770 тисяч років тому. Ці останки людей отримали імена Мзия і Зезва.
 • Що стосується спілкування, то в Грузії розмовляють в основному грузинською та англійською мовами. Другий претендує стати другою офіційною мовою в країні. Його викладають у школі з першого класу. Молодь в основному спілкується на грузинському. Російська мова в країні не популярний. На ній спілкуються люди більш старшого покоління. В горах російську мову люди зовсім не знають.
 • Останнім часом Грузія стає більш популярною країною серед туристів і відпочиваючих. Тут всі вказівники та таблички написані англійською та грузинською мовами. Навіть вказівники у найвіддаленіші і невідомі села.
 • Час у цій державі відрізняється від київського. Воно біжить вперед на 2 години у зимовий період та на одну годину в літній.
 • Якщо ви засиділися в гостях і добряче випили, то не варто сідати за кермо автомобіля. Ви маєте повне право викликати патруль поліції, пояснити ситуацію, а вони в свою чергу, доставлять вас і вашу машину до будинку. Це буде абсолютно безкоштовно і законно.
 • У багатьох багатоповерхових будинках в Грузії є унікальні ліфти з оплатою або персональним ключем. Щоб піднятися на такому ліфті, потрібно опустити в спеціальне відділення необхідну кількість монет. Спуск буде безкоштовним.
 • Приїжджаючи в Грузію, людина може здивуватися свешивающемуся всюди білизні. Справа в тому, що жителі тут сушать його не на балконах, а за його межами.
 • В Грузії є незвичайна традиція цілуватися в щоку. Це роблять всі, без винятку, при зустрічі.
 • Якщо ви звикли до тепла і центрального теплопостачання, то ця країна не зовсім підійде. У Грузії воно є не у всіх будинках, а в селах про нього і зовсім не знають. Тут користуються популярністю пічки-буржуйки.
 • Приходячи в гості, ніколи не знімайте взуття і не просіть тапочки. У Грузії такий жест може дуже сильно образити людей.
 • На будь-якому грузинському застілля головною людиною є тамада. Його не можна перебивати. Тамаду вибирає сам господар застілля з присутніх гостей. Зазвичай їм буває або сам господар або шановний гість.
 • Як відомо, Грузія – це країна, яка любить застілля. Головною традицією є тости. Перш ніж випивати, необхідно вислухати тости всіх присутніх гостей старшого покоління.
 • У цьому державі м’ясо прийнято їсти руками. Це надає страві особливого смаку. Те ж саме відноситься і до національного блюда – хінкалі. Якщо ви вирішите вживати м’ясо або хінкалі за допомогою столового приладу, вас можуть неправильно зрозуміти.
 • До м’яса на будь-якому грузинському застілля обов’язково подається зелень. Це може бути базилік, кінза, зелена цибуля або тархун. Зелень додає незвичайний смак і унікальність.
 • Для кожного грузина сім’я-це святе! Люди тут дуже поважають і шанують родичів і друзів. Варто відзначити, що в родині головним є батько. Його слово – завжди закон!
 • Традиція «красти наречену» пішла саме з Грузії. Тут часто «крадуть наречену», але робиться це тільки з обопільної бажанням нареченого і самої нареченої.
 • В продовження теми весілля. Тут неможливо відмовитися від запрошення на весілля. Якщо ж це сталося, то відмовився ризикує потрапити в «чорний список» сім’ї. Звідси починається ворожнеча родин з усіма наслідками.
 • Жінкам цей факт дуже припав по душі. На весіллі в Грузії обов’язково треба обдаровувати золотом наречену. Здійснювати це повинні родичі нареченого. Якщо хто-то це забуде зробити, то буде дуже і дуже погано.
 • Зберігання зброї в країні є законним. Практично в кожному будинку Грузії можна знайти рушницю чи пістолет.
 • Похорон в Грузії – це окрема тема для розмови. У грузинів прийнято проводжати померлого в останню путь всією вулицею, селом, домівкою і т. д. Кожен, хто знав померлу людину, зобов’язаний прийти на похорон і поминки, принести з собою їжу, гроші або вино.
 • Як відомо, Грузія є країною, люблячої спиртні напої. Тут дуже люблять вживати коньяк і вино. До речі, на території сьогоднішньої Грузії були виявлені найдавніші рештки посуду, серед якої були знайдені винні глечики.
 • Якщо ви вирішили подорожувати автостопом по Грузії, то це чудово! Справа в тому, що люди тут доброзичливі і товариські. Кожна людина доставить вас до потрібного місця, а при необхідності нагодує, напоїть і надасть нічліг.
 • Грузія є тією країною, де традиції не змінюються століттями. Їх пам’ятають, люблять і шанують. Якщо ви відправляєтеся в цю країну, то ризикуєте дізнатися багато нового. Всі, вищевикладені факти про Грузії, реальні і на сьогоднішній день. Тут кожна людина може розповісти історію довжиною в життя. Вона не буде нудним, а навпаки – ви побажаєте почути продовження!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


  Попередня статтяПам’ятки Тбілісі. Канатна дорога. Відгук


  Наступна стаття10 речей, які потрібно зробити в Тбілісі

  Irina