ЗМІСТ:

  • Молодіжний, романтичний, незабутній Гуанахуато
  • Трохи історії і статистики міста Гуанахуато
  • Романтична атмосфера і звивисті вулички Гуанахуато
  • Архітектура і визначні пам’ятки

Молодіжний, романтичний, незабутній Гуанахуато

Чимало в Мексиці цікавих і яскравих міст, але Гуанахуато стоїть трохи осібно. Часто його називають “європейським” містом в Мексиці, проте назвати мегаполіс, на який схожий Гуанахуато, можуть навіть самі досвідчені туристи. Колись тут у різний час жили індіанці отомі, чичмеки і пуперечи. А сьогодні Гуанахуато — столиця штату зі змішаним населенням. Цей красивий і незвичайний місто підготувало для допитливого туриста безліч приємних сюрпризів.

Трохи історії і статистики міста Гуанахуато

Це старовинне місто розташоване на рівнині, оточеній пагорбами. Чисельність населення перевищує 72 тисячі осіб, відстань до столиці Мехіко — 350 км. Буквально назва міста перекладається з мови пупереча як “гористе житло жаб”. Ацтеки займалися в цій місцевості видобутком руди задовго до приходу іспанців. Завойовники крім срібла знайшли тут і поклади золота, за що місту присвоїли звання Королівські Шахти Гуанахуато. Якийсь час він вважався найбільшим центром виробництва срібла у світі.

Гуанахуато процвітав, і це відбилося на його архітектурі. Тут безліч зразків так званого мексиканського бароко. У 1858 році місто навіть тимчасово виконував роль столиці країни. У позаминулому столітті гірничодобувні промисли були відроджені, але незабаром рудники виснажилися. Сьогодні основні доходи столиця муніципалітету отримує за рахунок розвитку торгівлі, туризму та освіти. Центр Гуанахуато визнаний частиною Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Романтична атмосфера і звивисті вулички Гуанахуато

Тихий і романтичний — це основні характеристики Гуанахуато у відгуках туристів зі всього світу. Тут є безліч красивих площ, які з’єднані приємними вузькими вулицями. Ці вулиці залишають у мандрівників незабутні враження. Вони довгі, не надто широкі, різнокольорові, але знайти скільки-небудь довгий і прямий ділянку практично неможливо. Вулиці Гуанахуато постійно звиваються, петляють, вони сповнені спусків і підйомів, тому без зручного взуття для піших прогулянок тут просто не обійтися. А ще тут безліч тунелів, які покликані упорядкувати трафік в місті, однак недосвідчений турист може легко заблукати тут.

Гуанахуато — місто красиве і цілком упорядкований. На центральній площі, як і в інших популярних місцях, розташовані зручні (і досить дорогі) кафе, де подають їжу і напої в супроводі знаменитих мариарчи. Дуже колоритно виглядають молоді люди, що ходять по місту в середньовічних костюмах. Це студенти, вони продають охочим квитки на вистави в місцеві театри. Театр Хуарес вважається найвідомішим в Мексиці. У місті взагалі багато молоді, в основному, за рахунок студентів місцевого, цілком престижного університету.

З якої причини жителі Гуанахуато так люблять героїв Сервантеса, невідомо. Знаменитий письменник ніколи тут не проживав. Але факт залишається фактом — в місті безліч скульптур, що зображують “лицаря сумного образу” і його відданого друга Санчо Пансу.

Архітектура і визначні пам’ятки

Щоб подивитися архітектуру Гуанахуато, слід відправитися в центр міста, де в повній гармонії сусідять промислові будівлі та вишукана архітектура. Тут можна подивитися дуже гарну базиліку Колегиата-де-Нуестра-Сеньора-де-Гуанахуато, вона знаходиться в центрі Плаза де ла Пас. Головна цінність базиліки — дорогоцінна статуя Діви Марії. Любителям церков в Гуаханато роздолля, адже в місті їх кілька десятків. Дуже популярні у туристів церкви Товариства Ісуса і Сан Дієго, обидві знаходяться в центрі. А щоб помилуватися красивою панорамою, варто відправитися до монумента Пипилы на вершині пагорба Сан-Мігель.

Ще одне відоме місце у Гуанахуато — Провулок Поцілунків. Балкончики будинків, що стоять по різні сторони цієї вузенької вулички розташовані так близько (на відстані всього 69 см), що закохані могли зустрічатися і обмінюватися поцілунками.

Зрозуміло, не можна побувати в Гуанахуато, і не подивитися шахти, яким місто завдячує свої минулим процвітанням. Зазвичай туристам показують шахту Ла Валенсиана, в якій збереглося обладнання колоніального періоду.

І тільки тут можна відвідати унікальний Музей мумій. У ньому представлені справжні мумії природного походження, що з’явилися на місцевих цвинтарях під впливом унікальних природних умов. Краєзнавчий музей міста, розташований у фортеці Алхондига де Гранадитас, настільки унікальними експонатами похвалитися не може, але і тут допитливі туристи знайдуть чимало цікавого. Варто заглянути в музей художника Дієго Рівери, чоловіка не менш знаменитьй Фріди Кало. Вартість вхідного квитка в музеї зазвичай невелика або зовсім відсутній.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяЧаклунський ринок Сонора в Мехіко


Наступна статтяПопокатепетль

Irina