ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Замок Чапультепек — надбання жителів Мексики
  • Історія замку Чапультепек
  • Замок Чапультепек в наші дні

Замок Чапультепек — надбання жителів Мексики

Єдиний замок, що знаходиться в Південній Америці розташовується в центрі парку Чапультепек на вершині однойменної гори. У перекладі з науатльского мови назва цього королівства означає, як «пагорб коників».

Історія замку Чапультепек

З часів ацтеків ця гора була святинею для них, тому іспанці вирішили звести на її вершині замок. Будівництво цього архітектурного надбання сягає корінням у далекий 1775 рік. В цьому році держ. інспектор Бернардо де Гальвес вирішив звести для себе особняк. По кресленню, розробленим іспанським військовим інженером Франсиско Бамбительи 16 серпня почалося будівництво. Робота над замком йшла повільно, а незабаром Бамбительи і зовсім поїхав в Гавану. Пізніше за зведення особняка взявся капітан Мануель Агустін Маскаро, але так як його почали підозрювати у змові проти іспанської корони, головнокомандувача відсторонили від справ. Через роки, він раптово помер.

Замок довгий час знаходився в недобудованому вигляді. Його вирішили виставити на продаж, але бажаючих заплатити скромну суму за підлогу замку, не знаходилося. Пізніше було вирішено перенести у споруда архіви Нової Іспанії. У 1806 році споруду викупили влади Мехіко.

У 1810 почалася мексиканська війна, через яку замок залишився без господарів. Його просто на просто покинули. Тривала війна до 1821 року.

У 1833 році замок, нарешті, знайшов гідний зовнішній вигляд і вважався добудованим, після того, як закінчили роботу над будівництвом вежі «Високий лицар». Вежа використовувалася як військова академія.

Ще через кілька років, почалася Американо-мексиканська війна. У вересні 1847 року замок був у центрі кровопролитних битв.

Під час Другої мексиканської війни імператор Максиміліан I Габсбург зі своєю дружиною розмістили тут свій двір. Нові власники найняли множинних архітекторів, які і надали споруді вид сьогоднішніх днів. Однак у 1882 році королівство було піддано деяких перебудов і змін. Після довгого простою в цьому замку була організована президентська резиденція, в якій приймали почесних гостей.

Замок Чапультепек в наші дні

У першій половині XX століття резиденцію перенесли, а замок почав здійснювати функцію Національного парку історії.

У 1996 році замок Чапультепек працював в якості знімального майданчика фільму «Ромео і Джульєтта» з Клер Дейнс і Леонардо ді Капріо в головних ролях.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяДерево Тулі в Мексиці


Наступна статтяОстрів ляльок в Мексиці

Irina