ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Підводний музей в Канкуні — незвичайний музей Мексики
  • Історія підводного музею в Канкуні
  • Створення підводного музею в Канкуні
  • Рада туристу
  • Експонати підводного музею Канкун

Підводний музей в Канкуні — незвичайний музей Мексики

Якщо ви вважали, що відвідування музею, справа дуже просте, то різко помилялися. Не кожен музей так легко відвідати, особливо якщо він знаходиться під водою. Таке місце розташоване посеред Карибського моря в місті Канкун. Експонати тут знаходяться під водою на глибині близько десяти метрів. Всього музейних експонатів на сьогоднішній день налічується понад 400.

Даний музей відкритий не так давно. Його вирішили створити, щоб туристи відволіклися від іншої мексиканської пам’ятки Канкуна – коралових рифів. Творцем цього незвичайного місця є британський художник Джейсон Тейлор. Він зміг зробити унікальний музей, аналогів якому в світі більше немає. Незважаючи на те, що в місті та його окрузі досить багато цікавих пам’яток, цей музей чудово доповнює всі ці пам’ятки. Деякі експонати тут знаходяться на мілководдя, завдяки чому, кожен бажаючий зможе безперешкодно дістатися до них і особисто подивитися і навіть помацати.

Історія підводного музею в Канкуні

У всіх розробках та створенні нових експонатів підводного музею задіяний і сам засновник, художник і директор музею Джейсон Тейлор. Він зі своєю командою регулярно працює над новими ідеями, які згодом здійснюються і поміщаються у воду. Деякі ідеї, звичайно, досить трудомісткі і вимагають великої кількості часу, проте вони більше всіх, згодом, подобаються відвідувачам музею. Перш ніж занурювати експонат у воду, для нього на дні створюється спеціальна платформа, на якій він і буде в майбутньому стояти. Кожна з таких платформ має досить велику вагу, а саме близько 2 тонн. Задається саме такої ваги, щоб майбутня підводний статуя не змогла пошкодити дно, випадково перевернутися, і, врешті-решт, була надійно закріплена на своїй позиції.

Створення підводного музею в Канкуні

На всі експонати у творців музею пішло близько двох років. На даний момент налічується 120 тонн цементної суміші, витраченої на виробництво платформ для статуеток. Що стосується грошових коштів, які були витрачені на повне створення того музею, який ми бачимо сьогодні, то сума публічно ніколи не оголошувалася. Однак передбачається, що вона перевищує 350 тисяч доларів. Більшу частину фінансів для підводного музею в Канкуні було виділено з коштів держави.

Рада туристу

Якщо ви вирішили відвідати підводний музей у Канкуні, то варто обов’язково обзавестися спеціальним спорядженням, щоб можна було занурюватися під воду. Таким чином, ви зможете чудово і корисно провести час в музеї. Після його відвідин у вас залишаться самі яскраві враження, які залишаться у вашій пам’яті ще надовго. Перш ніж занурюватися під воду для перегляду музейних експонатів, спеціально навчений інструктор вам пояснить, як правильно занурюватися, і як себе вести під водою. Після занурення ви особисто зможете побачити всі підводні статуї. Вони вже встигли злитися з водним світом, покритися водоростями і коралами.

Експонати підводного музею Канкун

Найбільш відомою експозицією музею є, так звана «Тиха еволюція». В ній для очей відвідувачів представлена еволюція людей з найдавніших часів і до наших днів. Всі статуї людей в даній експозиції створені завдяки гіпсових зліпках, які були взяті з реальних людей. Тут всі статуї і експонати зроблені в повний зріст. Варто відзначити, що творець музею врахував здоров’я людини і турботу про навколишнє середовище, тому при створенні всіх музейних експонатів використовував тільки екологічно чисті матеріали.

Серед улюблених туристами експонатів «Садівниця надії». Це унікальна статуетка жінки, яка лежить на сходах і поливає квіти. Так, це так просто не пояснити. Все потрібно особисто бачити.
Ще одним цікавим підводним експонатом є «Колекціонер втрачених надій». Це непроста фігура. Тут ціле поєднання краси фігури і професіоналізму творців. Експонат являє собою фігуру чоловіка, який охороняє людські бажання. Мало того, всі людські бажання заховані в спеціальні пляшки.

Вартість відвідування даного чуда архітектури в середньому 50 доларів. «Чому в середньому?» — запитаєте ви. Вся справа в тому, що ціна залежить від способу занурення під воду. Спорядження тут має свою вартість.

Унікальний підводний музей у Канкуні, створений художником Джейсоном Тейлором з Британії є єдиним у своєму роді. Таких місць на землі більше не з шукати. Будучи в Мексиці, обов’язково варто відправитися в подорож в місто Канкун, де знаходиться цей чудовий музей. Тут ви зможете поєднати три справи одночасно – чудово відпочити, поплавати, і насолодитися незвичайною роботою скульпторів і художників. Підводний музей Канкуна – це місце, де ви отримаєте незабутні відчуття і море емоцій.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяКолодязь смерті в Чичен-Іце


Наступна статтяЦікаві факти про Мексиці

Irina