Незвичайний гейзер в Американському штаті Невада

У світі величезна безліч унікальних місць і природних явищ. Часом вони знаходяться поруч з нами, а ми їх просто не помічаємо. Є одне таке місце, про яке чоловік не знав протягом довгих років, але все ж відкрив його для громадськості.

Незвичайне місце знаходиться всього 32 кілометрах від американського міста Gerlach. Тут розташований незвичайно красивий гейзер, який отримав свою популярність не так давно.

Одного разу в одному виданні популярного американського географічного журналу з’явилася фотографія гейзера Флай. До цього моменту місце було зовсім невідомим навіть в місцевій окрузі, але після виходу журналу, сюди почали з’їжджатися не тільки фотографи, які бажають зробити знімок цього дива природи, але і звичайні туристи – любителі незвичайного.

Назва Флай (в перекладі з англійської «літати») гейзер отримав завдяки струменів води, які буквально вилітають з нього на висоту понад 15 метрів. Тут у 1916 році було вирішено побудувати колодязь. Довгий час він використовувався за призначенням, але вулкан, що спав у цих місцях кілька тисячоліть, у 1960 році прокинувся і почав вихлюпувати з себе струменя гарячої води. Вода розчиняла мінерали, що розташувалися навколо цього місця, а замість них почали з’являтися невеликі мальовничі пагорби, які сьогодні сягають висоти понад півтора метрів. Всі бактерії і водорості, жили тут, почали приймати незвичайну унікально красиву форму і вигляд.

Щоб на власні очі поглянути на цей витвір природи, потрібно неабияк потрудитися, діставшись сюди, але і це ще не кінець проблем. Гейзер Флай в Неваді знаходиться на території приватного ранчо. Спочатку це місце хотіло викупити місцевий уряд, щоб зробити місце публічно доступним, але отримало відмову. Тепер тут стоїть паркан, з-за якого велика частина туристів і спостерігає за диво-гейзером. Проте іноді люди домовляються з власниками території і проникають ближче до нього. Є серед мандрівників, хто намагається пробратися нишком до місця гейзера.

Потрапивши сюди, людина ризикує побачити те, якою наша планета була багато мільйонів років тому. Адже, саме з цього і зароджувалася наша Земля. Бактерії, гаряча вода – все це вихлюпується назовні, надаючи гейзер фантастичну картину. Таке можна побачити, на якомусь далекому від нас Юпітері. Так, це місце дуже привабливо і красиво.

Варто відзначити, що вулкани з кожним роком все більше і більше збільшуються, а це означає, що з часом тут буде цілий великий вулкан, що радує око своїми незвичними діями.

Як і будь-яке подібне місце, гейзер Флай в Неваді теж встиг отримати свою власну легенду. За повір’ями, цей гейзер уособлює нашу яскраву барвисту життя. Щоб людина стала щасливішою, а в його долі з’явилося все більше фарб, треба вмитися водою, яку викидає Флай. Можливо воно і так, але побачивши таке диво на власні очі, людина вже стає трохи яскравіше, а в його душі з’являється ще один яскравий і незабутній момент.

Приїжджаючи сюди, кожна людина намагається ближче підібратися до гейзер. Дивлячись на цю картину, складається враження, що людьми керує не цікавість, а гейзер їх притягує, як магніт. Це диво природи унікальним у своєму роді. Можливо подібні гейзери є і в інших точках планети, і знаходяться поруч з людьми, але на даний момент відомо лише про одне таке диво природи. Якщо ви будете в американському штаті Невада, то виберіть день і поїдьте до гейзер. Ось побачите, це того варто, а самі ви будете ще довго перебувати під яскравими враженнями.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня стаття20 цікавих фактів про китай


Наступна статтяАфіни, Греція

Irina