Завдяки приїзду в гості родичів з далеких країн, мені випала можливість краще пізнати власний місто, з неймовірно багатою і цікавою історією, про яку, на жаль, досі ми знаємо не дуже багато.

Хочу поділитися тими місцями, які, на мій погляд, обов’язково варто відвідати в Могильові, якщо час обмежений. Отже, що подивитися в Могильові за один день:

ЩО ПОДИВИТИСЯ В МОГИЛЬОВІ ТУРИСТУ.

  • Якщо почати відлік від пішохідної вулиці Ленінської (Великий садової) – то вам дорога до Площі Слави.

По дорозі ви захопите найважливішу історичну пам’ятку: Архієрейський Палац 18 століття, в якому жив і працював славетний діяч, архієпископ Могилівський Георгій Кониський (1717-1795), перший канонізований Могилевський святий. Тепер тут розташований музей Історії Могильова. Вхід на колишню територію монастиря проходить через ворота (браму) , 19 століття. Будівлі, які ви побачите по дорозі, — пам’ятники архітектури 18-19 століття.

Якщо вам пощастить, і будете знати, де шукати, знайдете «частково збереглася» (як сором’язливо пишуть офіційні путівники) будівлю костелу Св. Казимира (17 століття), перша кам’яна будівля Могильова. Споруда, на жаль, не приведено у належний вигляд…

Ще маленька цікава деталь – дивіться уважно під ноги і постарайтеся знайти люк, який значно відрізняється від інших!

  • Вийшовши на Площу, ви побачите: будівля РАГС (пам’ятка архітектури 18 століття, в якому у 1917 році була проголошена Радянська влада в Могилевської губернії), Міську ратушу (точну копію побудованої в 17 столітті і загубленої в 1957 році), в якій знаходиться музей, частина пам’ятника борцям за радянську владу (стела з жіночою фігурою) і будівля краєзнавчого музею.

Взагалі, Площа – унікальне місце. Вважається, що саме тут зводився Могильов. Тут розташовувалася Ставка Миколи II (стели на місці стояв Будинок, в якому він жив і трудився в цей час.). Будівля музею – єдине вціліле з цього ансамблю в стилі класицизм. Раніше це було будівлею Окружного Суду. Звідси Микола II, вже не будучи Імператором, їхав у свій останній путь, попрощавшись з солдатами.

Попереду вас знаходиться парк імені Горького і храмом Царствених мучеників. А підійшовши до краю Площі, насолодіться видом на Дніпро.

  • Далі маршрут можна продовжити наступним чином: спускайтеся по сходах вниз до нового підземного переходу, в якому представлені фотографії старовинного Могильова та інших пам’яток, і вздовж дороги рухайтеся знову в бік вул. Ленінської і вниз – до Свято-Микільському монастирю. Нікольський храм — видатний пам’ятник білоруської архітектури 17 , включений ЮНЕСКО до реєстру найбільш цінних споруд Європи в стилі бароко.

Піднявшись знову «наверх» ви пройдете повз лікарні швидкої допомоги і медичного коледжу – частина їх старовинних будівель відноситься до початку 19 століття.

  • Пішохідна вулиця Ленінська (Велика Садова) – чудове місце для прогулянки. Крім сучасних кафе, ресторанів і магазинів, на ній розташовані старовинні будівлі-пам’ятки архітектури 18-19 століття (будівлі колишніх готелів, гімназій, житлових будинків), музей В. К. Бялыницкого-Бірулі (зараз на реставрації).
  • Однак, можна трохи змінити маршрут і пройти повз будівлі Драматичного Театру (18 століття, улюблений театр Миколи II з його Царської ложею), костелу Святого Станіслава 18 століття, (єдиний діючий католицький костел Могильова з унікальним органом), невисоких старовинних будівель вздовж вулиці Першотравневій, і дійти до будинку, побудованого на місці підірваного більшовиками Иосифского собору. Ви його впізнаєте – навпаки, на іншій стороні вулиці, збереглася арка, зведена за наказом Катерини II разом з Собором, в честь її зустрічі з імператором Йосипом II. Як ваші враження?

  • Пройшовши далі, з лівого боку ви побачите Будівлю колишнього селянського поземельного банку – обласний художній музей ім. П. Масленнікова.

  • Обов’язковим пунктом програми я вважаю ще й відвідування Буйнического поля, на якому відбувалися битви за оборону Могильова у часи ВВВ (місто вистояв 23 дні).
  • Навпаки – зоосад, це не тільки можливість побачити різних тварин, але й чудово провести час на прогулянці. Поруч – Село майстрів (музей): у маленьких будиночках ви зможете не лише придбати сувеніри, але й побачити, як вони виготовляються (представлені характерні для Білорусі ремесла).
  • Інші визначні пам’ятки міста: Будівля синагоги, Полыковическая криниця (пам’ятка природи), Собор Трьох Святителів та багато-багато іншого.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяЩо подивитися в Могильові туристу


Наступна статтяКуди поїхати влітку 2018: огляд країн

Irina