ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Ріоха — батьківщина чудових іспанських вин
  • Прекрасні вина Ріохи
  • Незвичайна архітектура Ріохи
  • Чим зайнятися в Ріохе

Ріоха — батьківщина чудових іспанських вин

Бодеги (виноробні господарства) Ріохи приваблюють туристів з усього світу. Ця самостійна іспанська провінція здавна, а точніше з часів римських завойовників, спеціалізувалася на виноробстві. І з кожним роком все більше туристів прагнуть сюди, щоб взяти участь у захоплюючих винних турах!

Прекрасні вина Ріохи

Виноробні Ріохи пропонують відвідувачам наступні сорти вина, кожен з яких потрібно спробувати:

  • Ресерва;
  • Гран Ресерва;
  • Ховен;
  • Кріанса.

Гран Ресерва — це найдорожчі вина більш ніж п’ятирічної витримки. Ресерва подешевше, але вибір цілком солідний, термін витримки цього вина стартує з трьох років. А ось сорт Ховен — це молоде вино малих термінів витримки. Вино, яке витримують протягом року-двох, називають Кріанса. Кожен сорт представлений білими, червоними і рожевими винами.

Відвідування місцевої виноробні — справжня подія. Крім дегустації туристам пропонується захоплююча екскурсія та ознайомлення з особливостями місцевого виноробства. Особливо цікаво в Ріохе під час червневого винного фестивалю, який традиційно приймає Харо.

Незвичайна архітектура Ріохи

Архітектура прославлених виноробень Ріохи заслуговує окремої згадки. Тих, хто збирається оглядати старі будови, що налічують кілька сотень років від роду, чекає чимало сюрпризів. Тут зустрічаються будівлі з більш ніж сучасною архітектурою. А їх власники пропонують гостям не менш сучасний комфорт і обслуговування.

Ось виноробня Marques de Riscal, облаштування якої було вкладено приблизно 100 млн. євро. Це творіння прославленого архітектора Френка Гері не може не вражати уяву. Величезний комплекс Місто вина включає відмінний готель 5*, де вартість номера стартує від 350 євро і може скласти 1350 євро. Причому місця заброньовані на один-два роки вперед.

З готелю ліфт переміщення відвідувачів прямо в підвал. Тут в демонстраційному залі можна познайомитися з місцевими виноробними технологіями. Потім всі переходять у зал для дегустації, де насолоджуються результатами цього процесу. До послуг відвідувачів чудовий SPA –салон Caudalie, де успішно практикують унікальні техніки винотерапии.

Бутік при бодеге пропонує унікальні сорти вина Baron de Chirel Reserva 2002 і Frank Gehry Selection Reserva 2001, які більше ніде не продаються. Зрозуміло, їх можна покуштувати в місцевому ресторані. Безліч незабутніх вражень подарує прогулянка по місцевому винограднику.

До архітектурних пам’яток Ріохи відносять і дегустаційний павільйон, створений архітектором Заха Хадід на виноробні Lopez de Heredia. Золотисті гострокутні площині якимось дивом утримуються на опорах, які, здається, ось-ось розплавляться і потечуть.

А всередині футуристичного шедевра гостей чекає несподіваний сюрприз — різьблене приміщення червоного дерева, виготовлене на зорі минулого століття. Цей старовинний павільйон був представлений на Всесвітній виставці в Брюсселі в 1910 році. Так давні традиції і сміливі сучасні рішення органічно зійшлися в цьому архітектурному шедеврі.

Чим зайнятися в Ріохе

Маршрут туру нічого не втратить, якщо частина часу буде відведено екскурсії по місту Логроньо — місцевої столиці. Це старовинне місто з вузькими вуличками і багатою архітектурою, зберегла справжній дух Середньовіччя. Як і скрізь в Іспанії, місцева кухня дуже різноманітна. В Ріохе прийнято замовляти смачні пікантні ковбаски, які тут називають чорісо.

Їх зазвичай подають з ароматним відварною картоплею і, зрозуміло, келихом чудового місцевого вина.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяЗолота вежа у Севільї


Наступна статтяТютюнова фабрика в Севільї перетворилася на Університет

Irina