ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Роздумуєте над тим, щоб вирушити у винний тур по Алазанській долині? Знамените грузинське вино та відмінне проведення часу гарантовані!
  • Як приходить свято збору врожаю
  • Винозаводы і виноробні господарства
  • Алазанська долина. Екскурсії
  • Алазанська долина. Що подивитися під час туру

Роздумуєте над тим, щоб вирушити у винний тур по Алазанській долині? Знамените грузинське вино та відмінне проведення часу гарантовані!

Ртвелі — так називають у Грузії благословенний час збору винограду. Припадає воно приблизно на вересень, але в окремих місцях це подія влаштовують в різний час, тому наполегливий турист може відвідати кілька таких заходів. Чим ближче осінь, тим швидше слід уточнити графік, щоб відправитися в один із незабутніх винних турів по Алазанській долині.

Як приходить свято збору врожаю

Ртвелі — час святковий, участь у цій події принесе безліч незабутніх спогадів. Зазвичай напередодні збору врожаю туристи заселяються на території виноробного господарства. Після сніданку гостей чекає ознайомча екскурсія по винограднику. Потім всі охочі можуть взяти участь у зборі ароматних стиглих грон і поспостерігати за процедурою закладки молодого вина.

Взяти особисту участь у тисняві винограду — така можливість з’являється далеко не кожен день. Під час туру по Алазанській долині туристи можуть взяти участь в цьому підприємстві під час візиту в Сацнахели. На завершення свята варто відправитися в знаменитий музей квеврі — спеціальних глиняних глечиків, в яких виробляють і зберігають знамениті грузинські вина. Не обходиться така поїздка і без дегустації. Вино наливають прямо з глиняних амфор, зберегли його непередаваний смак і унікальний букет.

Винозаводы і виноробні господарства

Збір винограду — родзинка винного туру Алазанській долині, але це далеко не єдине цікаве розвага. Зазвичай тур триває вісім днів, протягом яких туристи можуть відвідати безліч унікальних місць, пов’язаних з виробництвом знаменитих грузинських вин.

На самому початку туру, в Тбілісі, гості зазвичай відвідують винний льох Мукузані, де організована перша дегустація грузинських вин, а також знаменитої чачі.

Ні один тур не обходиться без візиту на завод шампанських вин “БАГРАТІОНІ 1882”. Саме тут відомий грузинський князь Иванэ Багратіон-Мухранский ще в середині XIX століття організував випуск шампанського в пляшках. 1882 рік став знаменним для заводу, оскільки саме тоді його вино отримало найвищу нагороду у Санкт-Петербурзі під час міжнародної виставки. Зрозуміло, всі відвідувачі можуть продегустувати ці чудові ігристі вина.

Ще один внесок князя Багратіона-Мухранского в історію грузинського виноробства — “ШАТО МУХРАНИ”, де випустили перше справжнє шато російського виробництва. Це знамените маєток, в якому можна поспостерігати за кожним етапом створення вина. Тут є і виноградники, і винний завод, і чудовий Палацовий комплекс. Не варто упускати можливість ознайомитися з древньою історією цього унікального історичного об’єкта, а також покуштувати прекрасні вина, якими славиться район Картлі.

Поїздка в Кахетію — обов’язковий захід для всіх цінителів грузинського виноробства. Вважається, що світове мистецтво створення вина зародився саме тут. Відвідування маєтку князів Чавчавадзе та дегустація кахетинських вин нікого не залишать байдужими.

Ще одна важлива частина туру — відвідування домашнього виноробного господарства. Тут вино виготовляють так само, як і багато століть тому. Не варто упускати можливість оцінити смак традиційного грузинського домашнього вина.

Алазанська долина. Екскурсії

Алазанська долина. Що подивитися під час туру

Алазанська долина в Грузії — це не тільки виноробний, але і туристичний район. Тут є безліч цікавих пам’яток, на які обов’язково варто поглянути.

Під час пішої прогулянки туристи знайомляться з основними пам’ятками Тбілісі: кріпаком комплексом Нарікала, знаменитими Тбилисскими сірчаними лазнями, старими районами Тбілісі. У Мцхеті варто помилуватися печерним містом-комплексом Уплісцихе, споруда датується IV ст. до н. е.

Захоплюючою і стане прогулянка по Телаві — столиці Кахетії. Маєток Цинандалі крім вина може запропонувати унікальні архітектурні об’єкти прогулянку по чудовому ботанічному саду. Тут кожен куточок наповнений духом середньовічної Грузії. Не залишить байдужими туристів і замок Грими, побудований в XV столітті. А всім романтикам просто необхідно відправитися в знамените місто Кохання Сігнагі. Це дуже красиве місце.

Грузія — відмінний вибір для відпочинку в будь-який час року. Але винний тур, особливо приурочений до часу збирання врожаю, подарує чудовий настрій та враження, які збережуться на довгі роки.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяПодорож з дитиною на різному транспорті


Наступна статтяЕкскурсії в Грузії

Irina