ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Особливості винного туризму в Грузії
 • Традиційна та європейська технологія
 • Винний тур в Грузію: як організувати
 • Ціни на винний тур в Грузії
 • Вибираємо винний тур в Грузію
  1. Винний тур у Грузії Тбілісі
  2. Винний тур в Грузії з Гудаурі
 • Грузинські тости

Особливості винного туризму в Грузії

Грузія — країна з розвиненою і досить давньою культурою виноробства. Тут вирощують виноград більш ніж 400 сортів, а вино тут роблять повсюдно. Винні заводи Грузії виробляють напої найвідоміших марок, домашнє вино готують практично в кожному будинку. Плануючи винний тур у Грузії, дуже важливо визначитися з географічним напрямком, оскільки відвідати хоча б всі великі виноробні центри Грузії за короткий термін просто не вийде.

Традиційна та європейська технологія

Традиційну технологію виготовлення вина використовують для приготування благородного напою так само, як і багато століть тому. Для цього потрібен лише плодоносний виноградник і квеврі, тобто глечик. Правда від звичайного глечика квеврі відрізняється розмірами. Це величезний, не менше двохсот літрів, глиняний глечик без ручок, який вкопують у землю по саме горло. Таким чином усередині судини підтримується практично постійна температура, необхідна для процесу бродіння.

Стиглий виноград чавлять, а потім разом з кісточками і шкіркою відправляють в квеврі. Процес бродіння відбувається за допомогою бактерій, які живуть на шкірці виноградних ягід. Європейська технологія відрізняється тим, що сусло проціджують, відокремлюючи кісточки і шкірку, і поміщають його в спеціальні алюмінієві цистерни. Потім молоде вино переливають у дубові бочки чи відразу розливають у пляшки.

Винний тур в Грузію: як організувати

Щоб познайомитися з грузинським вином ближче, у туриста є кілька варіантів. Можна покуштувати вина, яке виготовляється в селах традиційним способом. Зазвичай гостю пропонується всього пара сортів вина, наприклад, Ркацителі і Сапераві, а також невеликий розповідь гіда та щедре частування. Дуже часто такі тури об’єднують з оглядом місцевих визначних пам’яток.

Більш вишукані напої можна скуштувати під час туру по заводам або великим виноробнях, де зазвичай є велика колекція вин власного виробництва. Тут закуски пропонуються в дуже помірній кількості, можна послухати докладну лекцію про виноробство, дегустація проводиться за всіма правилами.

Вирушити у Винний тур по Алазанській долині і спробувати справжнє грузинське вино!

Найчастіше туристи відправляються в Кахетії, де винзаводи і виноробні розташовані досить щільно і можуть запропонувати дуже різноманітний спектр вин. У центрі Грузії знаходиться винзавод “Шато-Мухрани”, поруч з Тбілісі, а також винохозяйство Битарашвили поблизу Мцхети. Популярний напрям на заході Грузії — Амбролаурский район. Тут роблять місцеві напівсолодкі вина, наприклад, Хванчкару.

Найдавнішим заводом в Кахетії вважається винзавод садиби Чавчавадзе в Цинандалі. Сюди можна приїхати навіть без гіда або групи. Ще один популярний вибір — винзавод “Корпорація Кіндзмараулі”. Тут є власний ресторан, щоб з комфортом відпочити.

Якщо поїздка запланована на осінь, можна спробувати не тільки вино, але й виноград різних сортів. Час збору винограду називається ртвелі. У цей період у туристів є можливість взяти участь у зборі винограду і виробництва вина традиційним способом. Вражень вистачить надовго.

Ціни на винний тур в Грузії

Індивідуальний винний тур в Грузію може обійтися приблизно в 200-250 ларі. Подорож в невеликій групі буде коштувати приблизно 70 ларі за кожного учасника. Чим більше група, тим нижче індивідуальні витрати. Зазвичай у винний тур в Грузію відправляються групами, тому що пити на самоті просто не цікаво.

Дегустація на заводі зазвичай коштує приблизно 7-20 ларі. Найдорожче можливість скуштувати вина коштує на заводі “Шато-Зегаани” — 50 ларі, сюди приїжджають зазвичай тільки справжні цінителі. Екскурсія по заводу або місцевому музею зазвичай оцінюється дуже дешево або надається безкоштовно. Але тут можна купити кілька фірмових пляшок дійсно відмінного грузинського вина. На безмитне вивезення благородного напою існують обмеження — не більше двох літрів.

Вибираємо винний тур в Грузію

Бажаєте відправитися у винний тур в Грузії, але не знаєте який вибрати? Ми зібрали для вас список самих цікавих турів:

Винний тур у Грузії Тбілісі

 • Дегустація грузинських вин, сирів і чурхчелы. Вартість: від 12€ за особу.
 • Дегустація грузинської чачі з закусками. Вартість: від 12€ за особу.
 • Кахетія — скарбниця грузинського вина. Вартість: від 84€ за групу з 1-2 чоловік.
 • Кахетія у грузинської ментальності. Вартість: від 175€ за групу з 1-4 осіб.
 • Скарби Кахетинського регіону. Вартість: від 150€ за групу з 1-4 осіб.
 • Сігнахі. З Тбілісі в Кахетію. Вартість: від 156€ за групу з 1-3 чоловік.

Винний тур в Грузії з Гудаурі

 • Винний тур Кахетії. Вартість: від 138€ за особу.

Грузинські тости

За вірних друзів, які не підводять в біді!

Жили Суліко і Шота і полюбили один одного. Полюбили і одружилися. Тільки одружилися, Шота треба їхати у відрядження.

— Не хвилюйся, – каже він молодій дружині, – через три дні повернуся.

Минуло три дні, минуло три рази по три дні, а Шота не повертається, пройшло десять разів по три дні, а Шота все немає. Розхвилювалася молода дружина, послала в десять міст десяти вірним друзям телеграми. І прийшли з десяти міст від десяти вірних друзів відповіді:

— Не хвилюйся, Шота у нас!

Так вип’ємо за вірних друзів, які не підводять в біді!

За вічно молоду любов!

Запитав молодий джигіт у старого сусіда:

— Скажи, до якого віку любов в серцях палає і не залишає нас у спокої?

Старий відповів, що не знає, хоча вже і убелен сивиною. Любов ніколи не старіє, тому що дихання її вічно молодо, вона зігріє всіх своїм теплом, а якщо запитає хто, до скількох років палає її животворящий світло, самий старий грузин відповість вам:»Не відаю, вибачте, кого-небудь старші розпитайте!»

Так давайте ж вип’ємо за любов, що вічно свіжа і молода!

За дітей!

На Кавказі говорять, що перший урок, який повинні дати батьки своїй дитині, — покора. Тільки тоді другим уроком стане те, що вони вважають за необхідне. Традиція закликає виховувати дітей в покори батькам і слухняність.

Я пропоную підняти наші келихи за те, щоб наші діти завжди були слухняні своїм батькам, слідували їх добрим порадам і з їх допомогою обирали свою дорогу в житті! Але нехай їх послух не перетвориться в повну залежність і слабкість характеру, а, навпаки, навчить їх приймати вірні рішення самостійно. І нехай всі діти шанують батьків все своє життя!

За сім’ю! За господарів!

Будинок, у якого немає хорошого фундаменту, руйнується. Будинок, сім’я без розумного і доброго господаря розориться. В будинку, в сім’ї, де немає доброго і гостинного господаря, гостей не буває. Так вип’ємо за господаря цього будинку, гостинного і доброго!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня стаття8 Вагомих причин відпочити в Грузії


Наступна статтяТоп 10: Пам’ятки Мексики

Irina