Загублене серед джунглів місто під назвою Паленке є унікальною археологічною знахідкою. Ці руїни збереглися до наших днів у найцікавіший вигляді. Це місто належало племен Майя.

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Паленке де Чіапас — чарівне місто і центр туристичної уваги
  • Паленке де Чіапас в наші дні
  • Відвідування Паленке де Чіапас
  • Що чекає туриста в Паленке де Чіапас

Паленке де Чіапас — чарівне місто і центр туристичної уваги

Потрапляючи сюди, немов переносишся в захоплюючу пригодницьку кіно або книгу. Тут розташувалися руїни стародавніх пірамід, палаців, храмів, площ і багато чого іншого. Процвітаюче місто проіснував близько 11 століть. Зародився він ще в 300 році до н. е. Люди покинули це місце приблизно в VIII столітті. Досі не відомо, з яких причин народи втекли звідси. Але підсумок виявився один – густі ліси здолали Паленке і тепер це місто знаходиться в центрі туристичної уваги.

Паленке де Чіапас в наші дні

Мексика завжди славилася своїми пам’ятками, але це місце справді чарує і приваблює людей з усіх куточків планети. Місто розташував на своїй території більше 1000 різних будівель. І це, на сьогоднішній день, тільки офіційно знайдені об’єкти. Насправді їх може бути значно більше. Сама ж територія цього древнього міста розпласталася практично на 15 квадратних км.

Першим ділом будь, входить сюди, людина зіткнеться з двома напівзруйнованими храмами. За їх реставрацію ніхто не береться. Так, це і не потрібно. Адже тоді пропаде весь «сік» давнину. Стіни цих храмів поросли мохом. А зі стелі капає вода. Це видовище заворожує. Складається враження, що знаходишся в жахливому занедбаному замку, але насправді це не так.

Поряд з цими невеликими баштами розташовується третя. Здавалося б, вона нічим не примітна. Але її розмір вселяє. Чим же є ця піраміда? Насправді – це чи не найголовніше будова міста Паленке. Воно носить назву Храм написів.

Цей храм є дуже цінною знахідкою археологів. У XX столітті тут були знайдені скарби, що знаходяться на глибині під спорудою. Коштовності були заховані в саркофазі. На вершині цієї піраміди були виявлені численні написи і ієрогліфи, які досі залишають численні загадки для археологів. Однак частина написів розшифрована і свідчить про те, що в саркофазі похований правитель Баакульского царства Пакаль Великий. Цей цар помер у віці 80 років, і був не тільки головою цього міста, але і, так званим, «мандрівником у часі». Судячи по настінних написів, цей чоловік переміщався на спеціальній плиті крізь простору, і бачив інші цивілізації. Ця плита дещо нагадує космічний корабель. Наскільки це правда, вчені гадають досі, але те що Пакаль існував – це факт.

Вхід в цей храм нерідко закритий для звичайних відвідувачів, так що потрапити сюди не завжди вдасться. Хоча в інші дві піраміди вхід для туристів завжди відкритий. Настінних послань тут немає, але гробниці є. Хто перебуває в цих гробницях – невідомо.

Пройшовши трохи далі, можна побачити палац, в якому, імовірно жили аристократи. Це будова значно відрізняється від попередніх пірамід. Стилістика споруди незрозуміла, але воно складається з веж, колон, терас і залів. По палацу погуляти зможе кожен охочий, оскільки вхід в нього відкритий завжди.

Стежки і доріжки в комплексі досить доглянуті. Таке враження, що їх ніколи не прибирали, а в такому вигляді вони збереглися з часів майя. Завдяки сучасним табличок, в місті складно заблукати, і в підсумку, куди-небудь, так прийдеш. На території розташувалася ще одна площа, на якій теж стоять стародавні храми Паленке і численні невеликі будови. Найпопулярніше спорудження цієї площі – Храм Сонця. Чому воно так привабливо? Та ви тільки погляньте на нього. Це живе втілення історичної легенди. Це будівля на перших сторінках будь-якого путівника Мексики. Цей храм виглядає дуже велично і гордо.

Крім красивих і загадкових палаців і пірамід тут є і власний водоспад. Нехай він не такий великий, як нам зазвичай представляється, але шум від нього поширюється по всьому місту. Його не потрібно шукати, достатньо йти на шум води, і ви зустрінетеся з ним лицем до лиця. Цей видовищний водоспад можна спостерігати годинами, насолоджуючись при цьому шумом води, який мимоволі заспокоює.

Відвідування Паленке де Чіапас

Добиратися до міста Паленке досить важко. Ні, маршрути сюди ходять регулярно, але дорога – це просто «американські гірки». Причому, вам кататися на них необхідно декілька годин (близько 5). Це, якщо їхати здалеку Мексики. Від самого Паленке в цей древній комплекс ходять спеціальні маршрутні таксі і їхати до руїн – близько 10 хвилин.

Якщо ви їсте в цей найдавніший місто, то одного дня вам тут буде явно мало. Тому потрібно зняти номер в готелі. Їх тут велика кількість – від найдешевших до найдорожчих.

Що чекає туриста в Паленке де Чіапас

Цей найдавніший шматочок археологічної землі дуже популярний не тільки серед туристів, але і серед звичайних людей. Тут можна зустріти місцевих жителів, чиї предки жили в цьому місті давним-давно. Багато хто з місцевих жителів, не те, що писати, вони навіть розмовляти толком не вміють, так як цивілізація тут розвинена досить погано. Це справді унікальне місце, яке варто відвідати. Тут безліч місць, куди можна сходити. Бродити по цих руїнах ви будете чимало, так як частиною вашої прогулянки буде не тільки огляд всіх будівель і цікавих пам’яток архітектури, але і потрібно буде все це помацати власними руками, доторкнутися до цих стін, вдихнути запах.

Тільки уявіть собі, що ви будете бродити по місцях і ходити стежками, на яких колись вирувало життя. Хто знає, можливо, звідси зародилося все наше людство. Точних відповідей про це місто зараз не можуть дати навіть вчені, так як, тут ще дуже багато не розгаданих написів і малюнків. Це древнє місто Паленке вас не тільки здивують, але і залишить у вашому серці приємний осад. Ви захочете сюди повертатися знову і знову, так як подібних місць на планеті досить мало, а питань дуже багато.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяВідпочинок в Мексиці самостійно


Наступна статтяКолодязь смерті в Чичен-Іце

Irina