ПОДОРОЖІ

Багато людей не уявляють своє життя без пригод. Подорожі – це, по суті, ті ж самі пригоди. Людина ніколи не знає, куди точно їде, і що йому в тій чи іншій точці світу очікувати. Але подорожі теж бувають двох видів: з грошима і без них. Відмінність одного від іншого в тому, що з грошима людина зможе створити собі той відпочинок, який він собі уявляє. Коли фінанси відсутні, в крові буде відчуватися адреналін. Як раз це і є найголовнішим у подорожах. Треба відчути себе в шкірі жителя тієї точки, до якої прямуєш, але цим теж, часом, все не обмежується. Люди, які спробували подорожувати один раз, зроблять це другий і третій рази. Людина захоче побачити нові незвичайні місця і пожити в нових умовах. Практично для кожного, хто має бажання і сміливість, подорож безкоштовно призведе до нових поглядів і різному розумінні. Так от, що ж потрібно для того, щоб подорожувати безкоштовно, або маючи копійчаний капітал? Зараз ми це з’ясуємо.

ПРИМІТКА

Варто пам’ятати, що зараз багато країн вимагають візи, внески на страхування і т. д. Подорожуючи по них, ви ризикуєте загриміти у в’язницю, але це не означає, що тепер задумане варто відкласти до кращих часів. В ці країни можна просто не їхати, адже на планеті є безліч цікавих і красивих місць і в інших країнах. Ну а в гіршому випадку, «розбити скарбничку» і зібрати всі свої заощадження, щоб заплатити їх за купу документів і візу.

Отже, що нам знадобиться для безкоштовного подорожі?

• Повітря;
• Вода;
• Їжа;
• Бажання;
• Сміливість;

Це основні інгредієнти, які нам просто необхідні в подорожі. Тепер про кожному моменті по порядку.

ПОВІТРЯ

Те, без чого все живе вмирає – повітря. Він просто необхідний для подорожі, так як свіже повітря стимулює в людині робити подвиги, прагнути до чого-небудь, жити і, звичайно ж, подорожувати. Єдине, де він вам не знадобиться – це в космосі та під водою.

ВОДА

Цей компонент необхідний нам, як повітря, але без рідини людина простягне трохи більше. Однак вода зараз є практично скрізь на планеті, крім пустель. Якщо ви плануєте в пустелю, то при собі варто мати запас води.

Під час подорожі часто доводиться зустрічатися з джерелами, де воду пити не рекомендується. Але варто пам’ятати, що ту ж саму річкову воду можна гарненько прокип’ятити і все – вона призначена для вживання. Добре, якщо її прокип’ятити два або три рази. У будь-якому ненадійному джерелі водиться ціла купа різних вірусів і кишкових паличок, так що забезпечте себе.

До водопровідній воді організм не кожної людини відразу звикне і у всіх може бути різна реакція. У багатьох країнах вода з під крана йде абсолютно різна. Місцеві жителі її вживають спокійно, але вам можна убезпечитися, пропустивши її через фільтр, прокип’ятити або просто придбати в місцевому магазині джерельну воду. Зазвичай вона коштує не так дорого, так що вона вам обійдеться в копійки.

ЇЖА

Людський організм постійно потребує підкріплення, особливо якщо ви вдома їли по три рази на день, то приготуйтеся є, в кращому випадку один раз. Іноді ви будете добу без їжі, але відступати від розпочатого через відсутність правильного харчування не варто. Часто в мандрівці доведеться користуватися автостопом. Це іноді призводить до їжі, так як далекобійники або добрі люди, готові вас підвести до необхідного місця, можуть запропонувати їжу. Від неї відмовлятися не варто, так як в наступний раз вам може не пощастити.

Також у життя мандрівника з’явиться такий термін, як «контейнер-дайвінг». Іншими словами – холявничество. Цей термін означає походи по сміттєвих баків за магазинами і кафешками і збори недоїдених продуктів або віджилих свій термін придатності. Так, це дуже важко дасться починаючому мандрівникові, але з цим потрібно змиритися, або шукати гроші на дешеві обіди.

У деяких країнах і містах в певні години церкви годують жебраків. Це означає, що і ви можете затесатися серед них і безкоштовно перекусити.

У сільській місцевості взагалі їду шукати не потрібно, так як фрукти і овочі можуть бути буквально під ногами. Потрібно їх просто буде помити, щоб не занести, яку-небудь заразу собі в організм.

СОН

Про це пункті в списку не згадувалося, але варто пам’ятати, що хороший сон робить ваш наступний сон. Якщо організм втомився, то варто відпочити або навіть поспати. Сон повинен бути повноцінним, нехай і не зовсім тривалим. Навіть якщо ви будете спати по 3-4 години на добу, то ви себе будете почувати в нормі. Але не можна спати 6 разів на день по пів години! В сумі це і виходять ті самі 3 години, але ви будете з боку виглядати наркоманом.

Якщо ви вирішили зупинитися в одному місці на кілька днів, то, як варіант ви зможете запропонувати волонтерство або допомогу. Натомість вам можуть дати ліжко-місце, що вже «перемога».

БАЖАННЯ І СМІЛИВІСТЬ

Одним з основних факторів, що не залежать від природи або місця розташування, є «бажання». Якщо ви хочете подорожувати, але в той же час боїтеся, то вам краще залишитися вдома, так як в той чи інший момент ви просто злякаєтеся наслідків, а зробити вже нічого не зможете, що призведе до нервового зриву, а це позначається на здоров’ї. Бажання і сміливість у даному випадку повинні гармоніювати між собою. Багато людей, починаючи подорож, не знали, як складеться та або інша ситуація, і вони поверталися додому.

Безкоштовне подорож це означає, що у вас немає певного плану, все буде на імпровізації. Ви зараз можете бути з їжею і в теплі, а через годину – під дощем і без всього. У першу чергу необхідно чітко вирішити, що для вас головніше – побачити світ своїми очима і випробувати свої сили або ж бути в теплі і дивитися, як хтось інший підкорює простори планети.

ВИНАГОРОДА ЗА СМІЛИВІСТЬ

Що вам дають безкоштовні подорожі? Все, що ви, коли-то хотіли побачити, тепер у вас на долоні. Ви мріяли забратися на вершину гори або поглянути на водоспад? Все це буде перед вами. Пам’ятки, народи, звичаї, культура – це лише початок. Ви поспілкуєтеся з різними людьми і побачите те, що інші ніколи не побачать. Для кого-то краса – це дорога машина і багато грошей, а для вас красою буде весь світ, який ви побачите своїми очима.

ДОДАТКА

Взявши з собою в безкоштовні подорожі предмети першої необхідності, варто пам’ятати, що багато з них працюють від електрики. Той самий мобільний телефон вимагає підзарядки. Це можна здійснити у великих торгових центрах, кафе, на вокзалах і т. д. Там є розетки, де ви можете зарядити мобільник і рухатися далі.

Якщо вам потрібен інтернет, wi-fi зараз поширений по всьому світу. Безліч безкоштовних точок, які позначаються спеціальними табличками та наклейками.

ПІДСУМОК

Якщо ви ставите питанням «Як безкоштовно подорожувати по світу?», то відповідь була дана в цій статті. Все залежить від вашого бажання і сміливості. Не кожен, навіть самий відчайдушний чоловік зважиться на подорожі безкоштовно. Варто тільки переступити цю лінію сумнівів і вам воздасться це в потрійному розмірі. Ви побачите те, на що мріяли з дитинства подивитися, відчуєте почуття, яких до цього ніколи не відчували і нарешті, ви станете сильніше.


Попередня статтяЗАРОБЛЯТИ МАНДРУЮЧИ


Наступна статтяВідпочинок в греції

Irina