ПРАВИЛА ПОДОРОЖІ ЗА КОРДОН

Вирушаючи на відпочинок в іншу державу потрібно знати правила подорожі. Вам неодноразово доведеться стикатися з авіаперельотом. Як відомо, в аеропорту свої закони і вимоги, відповідно, необхідно з усім цим бути знайомим, щоб не виникло проблем при оформленні, посадці і надалі перельоті.

ПАСПОРТ

Основним документом, який вимагають скрізь, без винятку, є паспорт. Вам потрібно перевірити всі сторінки паспорта, записи в них на наявність правильних даних. В більшості країн діє закон, за яким дія паспорта закінчується через пів року після в’їзду в країну.

Також необхідно перевірити правильність записаних даних про дітей, якщо такі є. Основний документ повинен бути без пошкоджень, плям і зайвих записів.

ВІЗА

При відправленні в країну, що вимагає візу, необхідно встановити порядок перебування в ній. Наприклад, у деяких країнах Шенгенська віза запитується в дипломатичному посольстві країни, що є головною метою поїздки. Є нюанси, які потребують додаткових уточнень. Якщо у візі прописані дві країни перебування, то необхідно дізнатися, куди слід летіти в першу чергу і на скільки днів. Так само й з другою країною.

Деякі держави для своїх громадян займаються оформленням візи прямо в аеропорту. В основному цим займаються країни, що мають статус «курортної».

ТРАНЗИТНА ВІЗА

Іноді подорож здійснюється безпосередньо з відвідуванням декількох країн. В цьому випадку, вам необхідно буде перетинати кілька кордонів. Для цього вам буде потрібна транзитна віза. Всі нюанси, пов’язані з транзитною візою, можна уточнити в турагенції. У консультації буде обговорений порядок і терміни перебування в тих країнах, які ви плануєте перетнути під час подорожі.

ПРОЇЗНІ ДОКУМЕНТИ

Під час відвідування іншої країни по роботі, вам можуть виписати спеціальні проїзні квитки на транспорт в тій країні, куди ви збираєтеся летіти. Все це необхідно перевірити на наявність, правильність і відповідності з основними документами, що засвідчують вашу особу. Проїзні квитки на всі види транспорту повинні виписуватися на одну і ту ж прізвище.

ЗАПРОШЕННЯ

Якщо ви їдете в іншу країну за пригласительному, то обов’язково варто взяти з собою оригінал запрошення і туристичний ваучер.

МЕДИЧНА СТРАХОВКА

Коли ви запланували зробити медичну страховку, то необхідно визначитися з надійним страховим агентством. При оформленні поліса з’ясуйте точні послуги, які вам зможуть надати в іншій державі. Пам’ятайте, що будь-який нещасний випадок, травма або хвороба потребує лікування, а неправильно оформлений поліс вас може призвести до значних фінансових витрат.

КСЕРОКОПІЇ ДОКУМЕНТІВ

Перш ніж ви відправитеся в іншу країну, необхідно зробити ксерокопії всіх документів, кредитних карток, поліса, запрошень і так далі. Вони вам можуть знадобитися у разі втрати оригіналу або закордонного паспорта. Також варто мати про запас кілька фотографій.

Всі копії варто зберігати окремо від оригіналів. Документи можна зберігати в легкодоступних кишенях і відкритих кишенях куртки, сумки і т. д.

ДОГОВІР З ТУРАГЕНТСТВОМ

Коли ви будете складати договір з турагентством, вимагайте всі адреси, телефони і точні дані фірми. Також вам будуть потрібні адреси фірми, яка повинна розташовуватися в країні вашого перебування. Все це вам знадобиться для з’ясування та вирішення питань, що виникли під час відпочинку. Часто виникають проблеми з розміщенням і послугами харчування.

ПЕРЕВЕЗЕННЯ РЕЧЕЙ

При здачі багажу при собі варто тримати талон, виданий на нього. Якщо виникне неприємна ситуація, пов’язана з утратою або псуванням багажу, вам буде потрібно цей талон. Також з усіх питань ви можете звернутися до свого турагентству або до керуючого авіакомпанії. В ручній поклажі заборонено перевозити колючі та ріжучі предмети, а також предмети, схожі на зброю. Документи, цінні речі та валюту завжди варто тримати при собі.

ПРОЖИВАННЯ В ГОТЕЛІ

Після того, як ви приїхали в іншу країну і розташувалися в готелі, варто озирнутися. Подивіться розташування всіх входів і виходів (в тому числі і запасних). Всі документи і цінні речі в номері залишати не рекомендується. Також варто взяти номер телефону керуючого готелем, щоб при виникненні неприємних ситуацій ви могли зв’язатися з ним безпосередньо.

КРАЇНА ПЕРЕБУВАННЯ

Перш ніж ви відправитеся в ту чи іншу країну, вам необхідно з’ясувати все про неї. Зокрема, політичну ситуацію, погодні умови, закони, звичаї, вимоги.

Багато країн мають дуже суворі закони і сумлінне ставлення до них. Якщо ви почнете порушувати законодавство країни, то вас можуть депортувати назад додому. Також багато країн дотримуються певні норми моралі та дисципліни, які вам необхідно буде знати, щоб не образити жителів іншої країни.

У ряді країн існують місяці посту, під час якого не можна вживати певні види продуктів, вживати алкоголь та палити в світлий час доби.

ПОВЕДІНКА В ІНШІЙ КРАЇНІ

Перебуваючи в іншій країні, потрібно виявляти дружелюбність і наслідувати місцевому населенню. Ні за яких обставин не вступати в конфлікти з місцевими жителями, не конфліктувати, Не принижувати гідність інших людей, не грубити і бути терплячим.

Варто поважати звичаї, традиції і закони країни, де ви перебуваєте. Не можна ображати місцевий уряд і керівників. Добре ставитися до культури місцевих жителів.

Не можна вживати спиртні напої в місцях, не відведених для цих цілей. Також заборонено з’являтися в нетверезому вигляді на вулицях та громадських місцях.

ПЕРЕБУВАННЯ ЗА КОРДОНОМ БІЛЬШЕ ТРЬОХ МІСЯЦІВ

Якщо ви прибули в іншу країну на термін більше 3-х місяців, то вам необхідно реєструватися в спеціальному бюро реєстрації іноземців. У багатьох країнах є місця, відвідання яких заборонено або обмежено для іноземних жителів. Щоб їх відвідувати, необхідно уточнювати це питання в турагенції.

При перебуванні в країнах, де клімат дуже жаркий або, навпаки, дуже холодний, потрібно всерйоз подбати про своє здоров’я. У багатьох країнах поширена велика кількість інфекційних захворювань. Для того щоб убезпечити себе, необхідно дотримуватися санітарно-гігієнічних норм.

ЛІКИ

Якщо ви вживаєте лікарські препарати, то порадьтеся зі своїм лікарем про те, чи можна купувати ті інші ліки в країні вашого майбутнього перебування. У деяких країнах, для купівлі того чи іншого ліки треба спочатку відвідати лікаря, щоб той виписав рецепт на отримання препарату.

НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ ВЖИВАТИ

• Свіжовичавлені соки;
• Салати із свіжих фруктів і овочів;
• Некип’ячену воду;
• Не миті і не очищені фрукти та овочі;
• Харчовий лід;
• Морозиво;
• Кондитерські вироби з начинкою з фруктів.

Чистити зуби рекомендується при використанні води, купленої в спеціальних фабричних пляшках.

ОДЯГ

При відправленні на відпочинок в іншу країну, правила подорожі входить підбір гардеробу для тієї чи іншої країни. Наприклад, у багатьох країнах заборонені відверті сукні, футболки і т. д. Потрібно одягатися під стати одязі більшості людей, що живуть в країні. Правильно підібраний одяг допоможе уникнути зайвих конфліктів і уваги.

КУРІННЯ

Зараз більшість країн борються зі шкідливими звичками, в тому числі і з курінням. У ресторанах, кафе і громадських місцях введена заборона на куріння. У більшості з них ввели спеціальні штрафи для більш ефективної боротьби. Також не варто викидати сміття де попало, так як за це теж стягуються штрафи, а це може негативно відбитися на вашому перебування в країні.

НЕОБХІДНО ПОВІДОМИТИ

Попередьте своїх знайомих і родичів про вашому відправленні за кордон. Надайте їм точні телефони, адреси, в тому числі і контактні дані посольства.

ПОВЕДІНКА В НЕПЕРЕДБАЧЕНИХ ОБСТАВИНАХ

Якщо в чужій країні вас затримали правоохоронні органи, то необхідно відразу ж зв’язатися з посольством вашої країни. При затриманні необхідно вимагати від органів правопорядку дзвінка або який-небудь інший зв’язку з консульством, для того щоб дозволити інцидент.

Якщо вас затримали, то ні в якому разі не чиніть опору. Це може погіршити ситуацію, в якій ви знаходитесь.

Не можна вирішувати з правоохоронними органами самостійно питання і підписувати документи і папери, які вам пропонують. Вимагайте спілкування з представником консульства і обговоріть з ним ситуацію.

В іншій країні намагайтеся уникати темних вулиць, переходів і підозрілих дворів. У нічний час не гуляйте самостійно. Найкраще прогулюватися разом з групою або хоча б удвох.

Уникайте розмов з незнайомцями, з хворими людьми і жебраками. Таксі та автобус варто очікувати лише на добре освітлених зупинках.

У ситуації, якщо в місці, де ви знаходитесь, почнеться бійка, дебош або скандал, то це місце варто негайно покинути. Намагайтеся не носити при собі предмети, що нагадують зброю.

Якщо вас переслідують, то необхідно перейти на протилежну сторону вулиці. Тримайтеся людних місць.
Валюту варто тримати в різних кишенях. У випадку пограбування, вам необхідно звернутися в найближчий пункт поліції і відразу ж повідомити про це в посольство. Якщо ви приїхали відпочивати групою, то варто про інцидент повідомити старшому групи.

У великих торгових центрах і магазинах треба бути уважніше, вести себе спокійно. Товар до оплати носити з собою або в спеціальному кошику. Після оплати товару обов’язково взяти чек і зберігати його до місця прибуття в готель. Були випадки, коли туристів звинувачували в винесення неоплаченого товару. При цьому слід викликати консула вашої країни і нічого не підписувати до його прибуття.

ПОДОРОЖ НА ТРАНСПОРТІ

За статистикою, дуже багато нещасних випадків відбувається під час подорожей на власному автотранспорті або при виборі транспорту місцевого призначення. Необхідно завжди з собою мати карту місцевості. Вікна можна відкривати повністю і рекомендується блокувати двері.

При виході з транспорту, краще всього буде його замикати. Якщо ви їдете на багатосмуговій дорозі, то дотримуйтесь, як можна ближче до її центру. Це утруднить притиснути ваш автомобіль на узбіччі, в разі нападу. Також не рекомендується їздити за місто поодинці і у вечірній час доби. Намагайтеся подорожувати в компанії і слідуйте за багато людних вулицях і трасах. Уникайте незнайомців і піддавайтеся на «голосуючих». Нікого не можна підвозити.

АВТОМОБІЛЬ НАПРОКАТ

Якщо ви прихильник подорожі на автомобілі, то рано чи пізно вам доведеться зіткнутися з послугою «автомобіль напрокат». В цьому випадку слід дуже добре перевіряти всі документи і страховку, щоб у разі аварії ви не залишилися у великому «мінусі».

ПЕРЕЇЗД ЧЕРЕЗ КОРДОН

Зустрічається дуже багато випадків пов’язаних з незаконним провозом наркотичних речовин, вибухівки і зброї. Відбувається це внаслідок того, що незнайомці просять туристів провести через кордон посилки, листи і сумки під приводом переваги особистого автотранспорту. Не піддавайтеся на подібні прохання людей навіть за винагороду.

ВИКРАДЕННЯ АБО ПОТРАПЛЯННЯ В ЗАРУЧНИКИ

Якщо трапилося таке, що вас викрали з метою майбутнього викупу, то ні в якому разі не варто піддаватися паніці, кричати і робити спроби самопорятунку. Терористи можуть виявитися з нестійкою нервовою психікою, що може призвести до незворотних наслідків.

У тому випадку, якщо ви хворі або поранені, то потрібно попросити викликати лікаря. Терористи можуть бути людьми і допомогти вам. Так чи інакше, варто налагодити контакт із зловмисниками.

При викраденні потрібно проявити уважність і кмітливість. Намагайтеся запам’ятати всі жести, звички, манери розмови і відмінні риси терористів. Також необхідно запам’ятовувати маршрут, дорогу, знаки, дзвін, шум та інші характеристики місцевості.

Якщо злочинці мають намір здійснити через вас звернення до уряду або іншим людям, то зробіть все, як вони просять, але говоріть тільки те, що вони самі просять, так як власну думку та оцінка можуть погіршити ситуацію.

ОПЕРАЦІЯ ПО ЗВІЛЬНЕННЮ ЗАРУЧНИКІВ

Коли буде здійснюватися операція по захопленню заручників, необхідно:

• Лягти на живіт і притиснути голову до землі;
• Не рухатися, поки не буде спеціальної команди;
• Звільнитися від предметів, які можуть бути прийняті органами правопорядку за зброю;
• Ставитися до всіх дій правоохоронних органів під час операції зі спокоєм, так як може бути застосована фізична сила;
• Не розмовляти з місцевими ЗМІ, поки не поспілкуєтеся з консулом вашої країни, так як він може дати вам рекомендації та захистити від помилок в інтерв’ю.

СТИХІЙНІ ЛИХА

Вирушаючи в подорож, необхідно ознайомитися з кліматичною ситуацією в країні. Найчастішим природним лихом є землетруси. Воно може бути в наступних районах земної кулі:

• Північна і Південна Америка зі сторони Тихого океану;
• Центральна частина Тихого океану;
• Південна частина Гімалаїв;
• Нова Зеландія;
• Японія;
• Країни Карибського регіону;
• Середземномор’ї;
• Центральна Атлантика;
• Італія;
• Греція;
• Туреччина.

Під час землетрусів можуть рухалися будівлі, провалюватися земля, траплятися зсуви. Вони здатні завдати колосальної шкоди. Саме землетрус можна визначити за сильним перешкод у роботі радіо, телебачення або телефонії. За деякими даними, перед лихом багато спостерігали дивне яскраве світіння над підвищеннями. Також землетрус може супроводжуватися скреготом і брязкотом посуду, побутової техніки, похитуванням предметів, що знаходяться на вазі, а також сильним гулом. Саме явище може складатися з декількох поштовхів, тривалість яких може бути від декількох секунд, до 1,5 хвилин.

У першу чергу варто убезпечити дітей, відійти від вікон, дверних прорізів, важких і небезпечних предметів. Заборонено користуватися ліфтом, так як він може застрягти і впасти в шахту ліфта.

З малоповерхових будівель потрібно вибратися, як можна швидше і відбігти на безпечну відстань. Якщо ви знаходитесь в автомобілі, то слід зупинитися і перебувати на безпечній відстані від високих будинків і ліній електропередач.

ПІСЛЯ ЗЕМЛЕТРУСУ

Після того, як трагедія сталася, то переконайтеся у відсутності газу, бензину та інших горючих речовин, внаслідок яких може статися вибух чи загоряння. Після цього можна запалювати сірники та запальнички в нічний час, але краще всього користуватися штучними джерелами освітлення, такими як ліхтарик.
Варто відразу ж перекрити газ, воду і відключити електрику. Якщо є невеликі займання, то їх варто самостійно локалізувати. При сильному займання необхідно вивести з приміщення, а в першу чергу дітей і поранених, після чого викликати пожежників.

Заборонено підходити і доторкатися до оголених дротів і незахищених металевих покриттів. Після події необхідно одразу ж ввімкнути радіо чи телевізор, щоб бути в курсі масштабів трагедії.

ПІДСУМОК

Перш ніж вирушати в подорож, необхідно ознайомитися з цими правилами, так як вони можуть допомогти туристам і мандрівникам за кордоном. Тут були описані всі основні моменти, необхідні для відпочиваючих.

Приємного відпочинку!


Попередня статтяВідпочинок в греції


Наступна статтяГАСТРОНОМІЧНИЙ ТУРИЗМ

Irina