ЩО ТАКЕ ГАСТРОНОМІЧНИЙ ТУРИЗМ

Це поняття з’явилося дуже давно. Багато людей цікавляться кухнями різних країн, але це ще не означає гастрономічний туризм. Точне визначення, це коли людина їде в певну місцевість з метою скуштувати її фірмового блюда, яке не можна зустріти більше ніде на земній кулі. Людина складає план подорожі, в які місця на планеті він поїде, і що саме він там буде дегустувати.

З ІСТОРІЇ

В далекі часи торговці плавали за моря з метою знайти, якесь невідоме досі блюдо. Звідти в наших повсякденних магазинах продаються тепер екстравагантні страви, прянощі, напої і т. д. Ці люди називалися гурманами. Вони знали оригінальний смак всіх екзотичних страв. Але, якщо раніше люди це робили в комерційних цілях, то зараз людина їде за тисячу кілометрів лише для свого задоволення. Це і є головною відмінною рисою гастрономічного туризму.

СЕКРЕТИ ГАСТРОНОМІЧНОГО ТУРИЗМУ

Перш ніж відправлятися в гастрономічне подорож, складіть чіткий план вашого шляху і графік. Ви повинні ознайомитися з складом страви заздалегідь, так як у багатьох країнах або окремих містах меню англійською, а тим більше російською мовою може бути не передбачено. Буває таке, що побачивши страву, захочеться спробувати, але дізнавшись його склад та інгредієнти, бажання геть відпадає.

Перед відправленням в ту чи іншу країну, поміняйте свої фінанси на місцеву валюту, так як в деяких глухих містах, крім місцевої валюти нічого не беруть, а ваші долари і рублі будуть немов «фантики від цукерок».

Гастрономічний туризм – задоволення не з дешевих, так як вам доведеться вирушати за тридев’ять земель, щоб спробувати вишукану фірмове блюдо, яке, швидше за все, буде коштувати астрономічну суму.

Плануючи гастрономічний тур, бажано включати в нього кілька місць. Як було сказано вище, це справа не найдешевше, тому немає сенсу їхати кудись, щоб спробувати лише одне блюдо і отчаливать назад.

Є і бюджетний варіант гастрономічного туризму. Поєднуйте відпочинок з дегустацією місцевих страв і напоїв. Це досить цікаве заняття. В кінці кінців, ви зможете відрізнити рідну їжу від того, що де-небудь пробували і вважали смачним. Ваша думка кардинально зміниться.

Гастрономічний туризм в наш час стає все більш популярним. Адже всі ми любимо смачно поїсти. А коли це ще й рідкісна фірмові страви, то і зовсім «казка».


Попередня статтяПРАВИЛА ПОДОРОЖІ


Наступна статтяВЕЖА ДИЯВОЛА В США

Irina