Моя історія з подорожі по Мальті, де я жила і вчилася в школі англійської мови 3 місяці

5 лютого 2015 р. несподівано для себе самої, я опинилася на Мальті, де пробула довгих 3 місяці. Метою поїздки було отримання сертифіката та складання іспиту з англійської (тому що, в країні-носії мови — вивчення відбувається швидше; часовий критерій і був вирішальним для мене).

Жила і вчилася я в маленькому спальному районі Swieqi, який знаходиться по сусідству з тусовочним Paceville (де я працювала і відпочивала, за сумісництвом).

Саме в цих районах зосереджені основні школи англійської мови. Моя школа ClubClass School http://www.clubclass.com/malta/school


Я за чесні і правдиві відгуки. Пробувши тут 3 місяці, а не 2 тижні як багато, я можу зробити обґрунтовані висновки.

Отже, Мальта — це явно не те місце, де ви зможете вивчити англійську. Так, це колишня колонія UK, та англійський тут — офіційна мова, але місцеві школи — це в першу чергу бізнес. Вважається, що Мальта — це найдешевше місце для вивчення англійської. Курси, дійсно, коштують дешевше, ніж в інших країнах. Але сама життя і перебування тут — досить дороге. Другим мінусом є — менталітет. Місцеві жителі, не сильно хочуть спілкуватися англійською, майже всі його знають, але кажуть вони з жахливим акцентом і з помилками. І потім близькість Італії, робить дуже великий вплив, і на мову, і на культуру. Наприклад, у магазинах більшість продуктів — італійські, на упаковках, яких немає ні слова по-англійськи. Телебачення — найчастіше теж на італійському. Місцеву кухню, взагалі, складно відрізнити від сицилійської. Третім мінусом є система шкіл. Т. к. бізнес — є бізнес. Керівництву школи, вигідно, щоб ви залишилися тут надовго і тим самим платили більше грошей. Тому, тут є спеціальні прийоми і продумані ходи, як залишити студентів на більш тривалий термін.

Тому, моя порада — якщо вашою метою є, ТІЛЬКИ вивчення мови — вибирайте інші країни. Але якщо ви хочете відпочити, потусити і поєднати приємне з корисним, за порівняно не високою ціною — Мальта, мабуть, ідеальний варіант.

Конкретно про мою школі: школа розташована в самому серці Мальти. На території все необхідне: квартира, ресепшен, басейн, спорт зал, студ.хостел через дорогу. По сусідству кафе, куди бігають перекусити всі студенти. За кутом один з популярних магазинів, який так і називається «corner», і навіть є ферма, де продають свіжі фрукти і овочі. Поруч зупинка автобусів. За інфраструктуру я б поставила 5/5. Проживання можна замовити безпосередньо через школу, але в хостелі жахливі умови, а в готелі і апартаментах вже сильно завищені ціни. Тому краще шукати квартиру самостійно, наприклад, у групах на Facebook, або вже по приїзду.

Урок триває 1,5 години, потім перерва 30 хвилин (що на мій погляд, занадто довго). Є дві зміни: ранкова з 9.00 і денна з 13.00. Субота, неділя — вихідні. Плюс держ. свята, яких на Мальті не мало. У ці дні школа теж не працює (не важливо, що заняття вже оплачені).

В перший день всі студенти пишуть тест для визначення рівня володіння мовою. І далі йде розподіл за класами. Всім новим учням видають підручники. Після — якщо переводять на новий рівень, доводиться купувати новий підручник вже за свої гроші.

Насправді, більшість занять проходять весело і активно (зовсім не так, як у російських школах), і це незаперечний плюс. Майже всі вчителі — дуже досвідчені, з високою кваліфікацією, і дійсно з усіх сил намагаються навчити студентів з найвищим ступенем професіоналізму. Але як і скрізь є винятки. Деякі з яких, просто зводять з розуму. І тут починає вибудовуватися черга на ресепшн з незадоволених студентів з благаннями про зміну вчителя. Керівництво дуже довго чинить опір, але приблизно на п’ятий раз погоджується. Це не правильно, якщо ти заплатив гроші, то ти в праві вирішувати.

Наступним мінусом, є той факт, що якщо ти достроково сплатив курс та/або проживання, ти вже не можеш скасувати заняття або змінити кімнату. Подобається/не подобається нікого не цікавить.

Приміром, після основних занять, у мене були оплачені додаткові. Які були зовсім непотрібними для мене. Але мені нічого не залишалося робити, як ходити на них (якщо ти пропускаєш багато занять — сертифікат ти не отримуєш) і нудьгувати від неробства.

Отже, за 12 тижнів, по 3 уроки на день*90 хвилин я заплатила 1600 євро. І це одна із самих бюджетних шкіл. Моє навчання підійшло до кінця, і я можу сказати, що я відвідувала майже всі заняття, виконувала домашні завдання, змінила 3 рівня, але як я сама відчуваю, і помічають оточуючі — мій англійський залишився на колишньому рівні. Своєї мети не досягла. Я навіть планувала залишитися тут на більш тривалий строк (як роблять багато студентів, продовжуючи візу через школу, що цілком легально), але вирішила, що в цьому немає ніякого сенсу. Могла б я сказати, що мені просто не пощастило, я потрапила в не підходящу школу, але майже всі студенти в тому числі й з інших шкіл, сходяться зі мною в думці.

Так само хочу відзначити, що високий літній сезон, всі школи піднімають ціни на навчання і проживання, а взимку (так, тут є зима, і немає опалення, тому тут дикий холод, дощі, й зовсім нічим зайнятися) — навпаки опускають.

Хоча, не все так погано. Тут є море, клуби, тусовки круглий рік (я була здивована потрапивши в клуб в понеділок, в лютому на свою першу welcome party, і побачивши таку кількість народу), активне життя, майже все спілкування відбувається англійською (якщо, звичайно, ви самі не будете прагнути спілкуватися своєю мовою).

Але вирішувати, звичайно, кожен повинен самостійно. Що добре для одного — погано для іншого. Тож, вибір за кожним, а я лише дала інформацію виходячи з власного досвіду.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяШенгенська віза на 5 років


Наступна статтяБарселона – місто-загадка, місто мрія і вічна любов

Irina