Розповідь про подорож на Острів Свободи

Поїздку на Кубу наша родина планувала давно. І ось, квитки куплені, валізи спаковані, а ми в очікуванні майбутньої поїздки. Попереду нас чекають 12 годин польоту. Зазначу, що в літаку було все можливе, щоб цей час було чим зайняти: пропонувалися газети і журнали до прочитання, на спинці стоїть попереду крісла був вбудований екран, на якому можна було подивитися фільм або серіал, пограти, а різні ігри та вікторини, так що час минув досить швидко. До речі, в літаку навіть були плед і тапочки.

Прилетіли ми в аеропорту Гавани «їм. Хосе Марті». Скажу відразу, англійської там не знають, тому висловлювалися ми ламаною іспанською (мої шкільні знання нам допомогли).

З аеропорту до Гавани ми добралися на таксі, яке обійшлося нам трохи дорожче 15$. Рейсовий автобус ходить дуже рідко. Взагалі, громадський транспорт на Кубі дуже своєрідний: кабіна водія складається з передньої частини вантажної машини, до якої причеплений автобусний салон. Для переміщення ми орендували авто.

Що стосується грошей, то на Кубі є дві грошові одиниці: песо кубано – місцева валюта і конвертований песо – валюта для іноземних туристів. Всі ціни вказані в звичайному і в конвертованості песо. До речі, жодна з наших кредитних карток не працювала, тому нас врятували наявні у нас готівку.

Кубинський народ. Більшість кубинців – веселі, оптимістичні і безжурні люди, вони дуже люблять співати і танцювати, від чого здавалося, що ми потрапили у країну, де вічно панує свято.

Хочу розповісти про три міста, які відвідала наша сім’я:

  • Гавана. Найпривабливіша частина міста – це історичний центр (Стара Гавана), де донині збереглася велика кількість пам’ятників архітектури. Головна визначна пам’ятка – це Кафедральна площа і її символ собор Святого Христофора.
    Також там знаходиться фортеця Ла Фуерса, монастир Санта Клара і собор Непорочного Зачаття… Біля Старої Гавани розташована Центральна Гавана, де знаходяться Великий театр Гавани, Капітолій (будівля наслідує Капітолія у Вашингтоні), Музей революції, Церква Святого Анхела Кустодіо. В районі Гавани Ведадо (зелений район) знаходиться Площа Революції, Меморіал Хосе Марті (кубинці називають його «Апостол Марті»), також там знаходиться Гаванський Університет, Кладовище Колумба і Музей Наполеона. Напевно в кожному місті пострадянського простору є вулиця або площа, названа на честь Леніна. Так от, на Кубі є парк Леніна! Біля входу в парк встановлений величезних розмірів пам’ятник Леніну, а всередині парку знаходиться кладовище, де поховані радянські солдати, які загинули під час служби на Острові Свободи.
  • Сантьяго-де-Куба. Це другий за величиною місто на Кубі. У Цьому місті є екзотична природа, гори, рівнини, чудові пляжі, тепле море і приємний клімат.
  • Варадеро. Піщані пляжі, бірюзова вода і величезна кількість готелів. На Варадеро є багато визначних пам’яток, але ми віддали перевагу поніжитися на пляжі.

Куба бідна, але в теж час багата країна, так як там скрізь розруха з-за економічної ситуації, але зате з незвичайною багатою природою, яка радує око і піднімає настрій.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяЕкскурсія”Грузинське Застілля”


Наступна статтяЯ на Мальдівах – я в раю!

Irina