Знайомство з Варшавою

Минулого літа я поверталася з відпочинку через Варшаву. Автобус в Мінськ вирушав пізно, тому у мене був майже цілий день для прогулянки по Варшаві.

Щоб не втрачати час, прямо з центрального автовокзалу я вирішила відправитися в історичний центр міста. Продавець у кіоску, у якого я купила квиток на автобус (квитки існують кілька видів, розраховані не на кількість поїздок, а на часовий інтервал), підказав мені, як туди дістатися, і ось вже мій багаж у камері схову, а я — на шляху до нового!

Варшава була зруйнована на 85% за час Другої Світової війни, згідно з літературними даними. А потім за 1945-1966 рр. історичний центр був відновлений жителями в точності. Старе Місто Варшави є унікальним прикладом реконструкції після практично повного знищення, за що в 1980 р. його внесли в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Коли я виявилася на потрібній зупинці, моїм очам відкрилася приголомшлива Палацова площа, з якої і починається Старе Місто. Він настільки яскравий і красивий, що здається, ніби ти на картинці з книжки. На площі знаходиться пам’ятник Сигізмунду III і Королівський Палац, в якому зараз проходять виставки і театральні вистави. Ще там їздять карети з кіньми, стоять художники і звучить різноманітна іноземна мова. Варто зайти в інформаційний кіоск, щоб взяти різні буклети з докладним маршрутом по пам’ятках, і слідувати їм. Трохи заглибившись у Старе місто, я побачила Кафедральний собор Святого Іоанна Хрестителя, а коли зайшла всередину, дізналася, що через 15 хвилин розпочнеться концерт органної музики, вхід 10 злотих. Звичайно, я вирішила туди сходити! Концерт тривав близько 30 хвилин і подарував чудові емоції і настрій.
Слідуючи далі, я бачила Костел єзуїтів, Костел Святого Мартіна, інші прекрасні будівлі, не знайомі мені, безліч цікавих крамничок, кафе і т. д., а потім зайшла в музей Фармацевтики. Він невеликий, але експонати там досить цікаві.

Після я вийшла на Ринкову площу, на якій знаходиться статуя Русалки – символ Варшави. В будь-якому путівнику ви прочитаєте красиву легенду про неї. Площа досить велика, світла і оточена численними ресторанчиками – відмінне місце для перепочинку.

Сфотографировавши все, що можна, на моєму шляху, я допленталася до Барбакану – залишків укріплення, розташованого навколо Варшави – це межа між Старим і Новим Містом, всередині зараз теж перебуває музей. Можна походити вздовж фортеці, милуючись приголомшливими видами.

І ось – Нове Місто. На його території також знаходиться безліч найкрасивіших костелів, і він так само прекрасний, як і Старий. Під час прогулянки по Варшаві я побачила будівля з малюнком на фасаді – знаменитий і єдиний музей Марії Складовської-Кюрі! Музей під час моєї подорожі перебував на реставрації і переїхав в інше приміщення. Дуже раджу відвідати його. Біографія найбільшою наукового надихає неймовірно!

Все своє подальше часу я витратила просто на неспішну прогулянку по місту, забувши про путівнику. Варшава – приголомшливий місто, дуже великий, який можна і потрібно досліджувати довго і не поспішаючи… Останнє місце, яке я відвідала по дорозі назад до від’їзду, був музей (магазин-музей) бурштину. На другому поверсі розповідається про сам бурштин і його властивості, і можна крізь лупи подивитися на загрузли в ньому навіки комах і дрібних тварин. А на першому представлено величезну кількість різних прикрас. Як мені було шкода покидати їх, я навіть не встигла роздивитися все як слід…

Камери зберігання на Варшавських автовокзалах закриваються рано – близько 19.00, тому мені довелося швидше повертатися за речами. Пару годин у Варшаві виявилися надзвичайно насиченими інформацією і справили на мене незабутнє враження. Шкода, що з нею довелося розлучитися так скоро і як добре, що у неї залишилося ще стільки незвіданого мною!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяГотелі Греції


Наступна статтяПодорож в Гранаду

Irina