ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Місто Флоренція — душа Італії
  • Місто Флоренція в Італії: кілька слів про мальовничому містечку
  • Місто Флоренція в Італії та його історія
  • Що подивитися в місті Флоренція

Місто Флоренція — душа Італії

В Європі можна знайти десятки маленьких і великих міст з багатою історією. Кожен з них володіє своїм неповторним колоритом.

Одним з таких місць є місто Флоренція. Цей італійський містечко приваблює туристів своєю багатою історією і чудовими краєвидами старої Європи. За популярністю серед мандрівників з усіх італійських міст з Флоренцією може зрівнятися тільки Рим.

Місто Флоренція в Італії: кілька слів про мальовничому містечку

Флоренція – це невелике містечко, що розкинулось посеред мальовничих пагорбів Тоскани в Центральній Італії. Місто Флоренція розташувався на берегах чотирьох річок – Арно, Терцоле, Муньоне і Греве, а з трьох боків його оточують тосканські рівнини.

Населення Флоренції – трохи більше 375 тисяч осіб, а площа досягає всього 100 квадратних кілометрів, що не так вже й багато. Місто Флоренція в Італії знаходиться далеко від моря, але це не завадило їй стати одним із центрів розвитку людської цивілізації.

Цьому містечку вже більше 2 тисяч років, за які він встиг побачити багато чого. Постійні політичні хвилювання, спустошливі набіги і епідемії, хвилі і повені назавжди забрали з собою тисячі пам’яток і культурних цінностей. Але натомість їм приходили нові, тому сьогодні у Флоренції можна побачити сліди різних культурних епох, починаючи з дрімучого Середньовіччя і закінчуючи 19-20 століттям.

Але найбільше місто Флоренція в Італії відомий своїм внеском в розвиток цивілізації в XIII – XVII століттях. Саме тут Медічі спонсорували художників і скульпторів, які відроджували культуру. Саме звідси Ренесанс почав свій рух по Європі. Саме у Флоренції народилися Мікеланджело і да Вінчі, Данте і Галлілей, Макіавеллі і Амеріго Веспуччі. Саме флорентійська монета була еталоном грошей для всієї Європи, а місцевий діалект поклав початок сучасному італійському мові.

Так що якщо Ви не знаєте, де провести відпустку – летіть сюди. Пам’ятки Флоренції і атмосфера цього міста не залишать Вас байдужими.

Місто Флоренція в Італії та його історія

Хоча на місці сучасного міста Флоренція поселення існували ще до утворення Римської імперії, зазвичай історію Флоренції відраховують з 59 року до нашої ери. Тоді Юлієм Цезарем була заснована невелика село Florentia, в яку селилися ветерани імператорської армії.

Село поступово перетворилася в місто і вже в IV столітті стала резиденцією єпископа. Але Римська імперія розвалилася, і настав темне Середньовіччя. Місто переходило з рук у руки і побував під владою лангобардів і візантійців, остготів і франків. У 550 році готи під керівництвом Тотилы розграбували і спалили Флоренцію.

Місто стало поступово відроджуватися лише в X столітті. Вже у 1116 році у Флоренції була утворена незалежна комуна. Комуна росла, місто Флоренція обзавівся власними монетами – флоринами, які стали одними з найбільш стійких грошей в Європі. До 1340 року населення міста досягала 80 тисяч чоловік, але смертоносна епідемія чуми, яка прокотилася по всій Європі, істотно скоротила його.

Оговтавшись від смертоносної епідемії 1348 року, в місті почали розвиватися нові культурні течії, згодом поклали початок епохи Відродження.

З 1434 року і до кінця століття у Флоренції правил клан Медічі. Саме представники цього сімейства відомі як спонсори багатьох талановитих культурних діячів епохи Ренесансу.

У 1448 році місто охопив страшний голод і епідемія чуми. Але Флоренція, немов Фенікс, відродилася і в цей раз, подарувавши світові епоху Відродження і її найяскравіших представників – Да Вінчі і Мікеланджело.

В період возз’єднання Італії, з 1865 по 1871 рік, Флоренція була столицею Італійського королівства. В цей період в центрі знесли ринок, єврейське гетто і житлові башти, а на їх місці з’явився квартал пьемонтско-туринському стилі — П’яцца-делла-Репуббліка.

У період Другої Світової війни Флоренція втратила цілий ряд культурних багатств. Бомбардування пошкодили і зруйнували десятки будинків, а при входженні німецьких військ уцілів тільки один історичний міст.

Одне з найбільших культурних лиха спіткало місто Флоренція на початку листопада 1966 року. З-за сильних злив Флорентійські дамби опинилися під загрозою руйнування, і було прийнято рішення про скидання води. Це призвело до розливу річки Арно і затоплення історичного центру.

Тоді загинуло 14 осіб, 5 000 залишилися без даху над головою, а безцінні фрески в затоплених поверхах будівель виявилися втрачені. Крім того, було пошкоджено 3 мільйона рукописів і книг, а також близько 14 тисяч інших творів мистецтва. У наступні дні порятунком флорентійських скарбів займалися добровольці з усього світу.

Але, незважаючи на всі лиха і катастрофи, війни і епідемії, Флоренція зберегла свій культурний вигляд і раніше залишається одним з найцікавіших міст Європи з багатющим культурним надбанням.

Що подивитися в місті Флоренція

Більшість пам’яток архітектури у Флоренції відносяться до періоду Ренесансу і радують око вже більше 500 років. Можливо, саме тому тут така неймовірна атмосфера, що змушує повертатися в це містечко знову і знову.

На соборній площі в самому центрі міста розташувався собор Санта-Марія-дель-Фьоре – перлина флорентійського кватроченто.

А неподалік від нього на цій же площі розташувався середньовічний баптистерій Сан-Джованні та Кампаніла Джотто – вежа в готичному стилі. Соборна площа в місті Флоренція є одним з найбільш відвідуваних місць у світі.

У місті дуже багато базилік, соборів і церков. І кожна з них є архітектурним пам’ятником зі своїм неповторним стилем. Тут Ви зможете відвідати базиліки Санта-Кроче і Санта-Трініта, католицьку церкву Санто-Спіріто і православний храм Різдва Христового та Миколи Чудотворця.

Місто Флоренція був притулком багатьох родин, які залишили після себе чудові палаци. Це Палаццо Пітті і Палаццо Медічі-Ріккарді, Палаццо Ручеллаи і Палаццо Барджелло. І якщо зовнішній вигляд цих особняків Вас навряд чи вразить, то внутрішнє оздоблення з шикарних фресок, скульптур і картин епохи Відродження не залишить байдужим нікого.

Більш детально з творами мистецтва різних епох ви зможете ознайомитися в музеях Флоренції. Найвідомішими є галерея Уффіці, Академія витончених мистецтв, музей Опери ді Санта Марія дель Фіоре, Палаццо Барджелло, і палац Пітті. Головними експонатами там є шедеври епохи Ренесансу, над якими працювали Мікеланджело, Леонардо да Вінчі, Ботічеллі, Тіціан і інші майстри.

Не полінуйтеся сходити оглянути і два історичних мосту – Санта-Трініта і Понте Веккьо. Перший з них кілька разів перебудовувався, був зруйнований під час Другої світової і згодом відновлений. Другий же змогли врятувати від нацистів. Одна з версій свідчить, що це зробили бійці Опору, проте деякі стверджують, що сам Гітлер видав секретну директиву, де заборонялося знищувати цей міст.

Для тих, хто хоче побувати тут у перший раз, краще всього буде придбати тур в місто Флоренція. Досвідчені екскурсоводи все розкажуть і покажуть, а Вам залишиться тільки насолоджуватися красою цього італійського містечка. І ми впевнені, що відвідавши Флоренції, Вам ще не раз захочеться туди повернутися.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяМісто Кордова в Іспанії – місце, де співіснують культури несхожі один на одного


Наступна статтяВідпочинок у Римі – відпочине і тіло, і душа, а шлунок взагалі буде в захваті

Irina