Зі статті ви зможете почерпнути необхідну інформацію, яка допоможе вам організувати відпочинок на Сицилії: екскурсії, пам’ятки, природа, транспорт, проживання, кухня, безпека.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Кілька слів про Сицилії
 • Екскурсії по Сицилії
 • Пам’ятки Італії:: години роботи і практична інформація
 • Природа Сицилії
 • Найближчі острова Сицилії
 • Транспорт
 • Проживання на Сицилії
 • Ресторани на Сицилії, години роботи та практична інформація
 • Безпека на Сицилії
 • На що звернути увагу на Сицилії
 • Кілька слів про Сицилії

  Сицилія — найбільший із середземноморських островів і найрізноманітніший з усіх італійських регіонів. У своїй історії Сицилія була заселена різними цивілізаціями — заснували тут свої колонії греки, а потім римляни. Через багато століть острів був завойований арабами, які були повалені норманами. Острів знаходився під владою Священної Римської імперії або правителів Арагона, щоб потім стати частиною єдиної Італії.

  Сьогодні Сицилія — своєрідне поєднання всіх цих культур. Райони і окремі міста відрізняються культурою, кухнею і архітектурою.

  Сицилія наповнена пам’ятками різних епох, багато з яких внесено до списку ЮНЕСКО. Але острів — це не тільки пам’ятки, але й природа і пляжі, на яких туристи можуть відпочити після напруженої роботи.

  Ви можете легко спланувати активний відпустку, протягом якого будете подорожувати на довгі кілометри прогулянкових маршрутів. Поряд з Сицилією ви можете знайти інші, більш дрібні острови, які варто відвідати.

  Кожен, хто їздив на відпочинок Сицилію, захоплюється різноманітної сицилійської кухнею, солодощами та місцевими пам’ятками.

  Екскурсії по Сицилії

  Відпочинок на Сицилії — це маса вражень. Знайомство з містом краще спланувати по двох напрямках: східному і західному, тому що саме в цих регіонах ви знайдете найбільші концентрації міст, сіл і визначних пам’яток. Більшість цікавих місць знаходиться відносно близько до лінії моря. Завдяки такому розташуванню міста можуть розвивати торгівлю і користуватися перевагами близькості Середземного моря.

  Західна Сицилія

  Західна Сицилія — це багато культурне Палермо, Трапані (з вітряними млинами і розташований на пагорбі Еріче), знамениті руїни грецьких храмів Агрідженто, які розташовані на півдні і ближче до центру острова.

  Східна Сицилія

  Східна Сицилія — це вулкан Етна, історичні Сіракузи, барокові міста і містечка (в тому числі Катання) і Еолійських острова.

  Ви можете без проблем пересуватися зі сходу на захід, використовуючи громадський транспорт або автомобіль. Все залежить від ваших особистих переваг.

  Пам’ятки Італії:: години роботи і практична інформація

  • Більшість пам’яток на Сицилії працює цілий рік. Однак буває, що в зимовий сезон години або дні відкриття обмежені.
  • Музеї та деякі пам’ятники закриті по понеділках.
  • Деякі з менш популярних пам’яток відкриті тільки в першій половині дня.

  Античні пам’ятки Сицилії

  Сицилія як частина Великої Греції

  Сицилія динамічно розвивалася вже з античних часів. Перша грецька колонія на Сицилії перебувала на місці нинішнього міста Джардіні-Наксос і була названа — Наксос. До сьогоднішнього дня збереглися незначні руїни поселення, на яких працює невеликий музей.

  Греки на всій території Сицилії протягом кількох століть створили ще з десяток колоній. З плином часу найбільше значення придбали Сіракузи. Місто, спочатку створений на острові Ортиджия, досить швидко будувався. Сіракузи були важливим центром грецької культури. Архімед був родом з цього міста і допомагав в обороні міста від римлян.

  Сьогодні в Сіракузах є кілька античних пам’яток, а саме місто внесено до списку ЮНЕСКО. На острові Ортиджия ви можете побачити кафедральний собор, збудований на місці античного храму Афіни. На одній зі стін можна побачити оригінальні доричні колони. Відразу після входу можна потрапити на руїни храму Аполлона. Руїни не доступні для відвідувачів, але їх можна побачити з-за низького паркану.

  Обов’язково відвідайте:

  • Сегеста (західна Сицилія) — місто славиться своїм чудовим древнім храмом V століття до н. е. і найдавнішим театром.

  • Селинунт (західна Сицилія) — античне місто з грецьким храмом і руїнами давнього міста (включаючи руїни акрополя).

  • Тиндари (північно-східна Сицилія) — тут розташований невеликий і мальовничий грецький театр з видом на море. В районі археологічних пам’яток (Parco Archeologico delle Eolie) можна побачити невеликі грецькі і римські руїни, а також невеликий музей.

  Сицилія в часи римської імперії

  Римляни з’явилися на Сицилії у другій половині третього століття до нашої ери, після того, як частина острова вирішила підтримати Республіку під час війни проти Карфагена. Царство Сіракуз залишалося незалежним майже до кінця III століття. В кінцевому рахунку, і потужні Сіракузи були знищені під час війни, в якій вони вибрали Карфаген.

  Римляни, як і в інших регіонах, в яких вони з’явилися, з задоволенням розширювали міста. Будувалися величезні амфітеатри (в Катанні розмірами поступався лише римському Колізею), акведуки та інфраструктуру, а також будови залишені греками (наприклад, театри). Часто невеликі грецькі театри були перебудовані в набагато більш вражаючі споруди. Найкращим прикладом такої реконструкції є театр, розташований у Таорміна, який є одним з найкрасивіших стародавніх театрів у світі. Більшість римських слідів знайдені в Катанні.

  Крім фрагмента амфітеатру і руїн театру, ви також можете відвідати лазні, розташовані під Соборною площею.

  Одним з найважливіших сицилійських скарбів римських часів вважається Villa Romana Casale del. Комплекс складався з кількох десятків приміщень і міг належати впливовій римлянину, наприклад, сенатору. Вілла була зруйнована під час набігів на острів, після падіння Римської Імперії. В середині збереглася в дуже хорошому стані підлогова мозаїка.

  Сицилія в арабські і норманські часи

  На початку IX століття Сицилію завоювали араби, і на території острова був створений емірат на Сицилії. Араби залишалися на острові до другої половини одинадцятого століття. В цей час виникло безліч мечетей та інших будівель, характерних для арабського світу.

  Нормани після завоювання Сицилії позбулися майже від всіх споруд цього періоду. Деякі будівлі були перетворені в церкві і іншу інфраструктуру для повсякденного використання.

  Нові господарі острова взяли частину арабської спадщини, що позначилося передусім на архітектурі. Донині можна побачити кілька таких будівель в Палермо та його околицях.

  В Палермо В список ЮНЕСКО внесено наступні споруди:

  • Церква Сан-Джованні-дельї-Ереміті — церква шостого століття, яка арабські часи була перебудована в мечеть, а після звільнення острова повернулася до християнських храмів.
  • Церква Сан-Катальдо — церква середини XII століття, один з найбільш красномовних прикладів архітектури арабо-норманської архітектури.

  • Палац Ла Зіса — палац за межами історичних міських стін, з арабськими прикрасами і фонтаном у головному подвір’ї.
  • Королівський палац і Палатинська каплиця (Капелла Палатіна) — особливо вражає каплиця, яка повністю вкрита красивими мозаїками у візантійському стилі.
  • Кафедральний собор (Cattedrale di Palermo) — найважливіший храм Палермо. Є можливість входу і прогулянки по даху.
  • Церква Санта-Марія-дель-Ахмираглио.
  • Ponte-Ammiraglio — кам’яний міст дванадцятого століття, що стоїть окремо від центру міста. В минулому, під ним протікала річка Oreto.

  Крім історичних пам’яток в Палермо в списку ЮНЕСКО знаходиться також Домський собор Чефалу, розташований в Монреалі.

  Сицилійське бароко (східна Сицилія)

  Гордістю східній частині Сицилії є міста пізнього бароко. У цій області був відзначений незалежний стиль, званий сицилійським бароко.

  Список включає наступні міста:

  • Катання — місто з багатьма гарними церквами, собором або бенедиктинським монастирем.

  • Рагуза — місто, розділений на дві частини — Суперіор (верхнє місто, новий) і Ибла (нижнє місто, найстаріша частина Рагуза). У список ЮНЕСКО було включено 18 місць з Рагуза.

  • Ното — чарівне місто, відомий своїм прекрасним історичним центром і собором, до якого веде довга драбина.

  Церкви, релігії та міські покровителі

  Сицилія є дуже релігійним регіоном. У сицилійських церквах ви зустрінете багато віруючих. Збираючись до храму, ви повинні пам’ятати про відповідному одязі і поведінці. Церкви відкриті тільки вранці і ввечері.

  На Сицилії міста мають своїх святих покровителів. Наприклад, у Сіракузах — це свята Люція, а в Катанні свята Агата. Кожен рік проводяться урочистості, присвячені покровителям під час яких через міста проходять ходи і проводяться різні заходи.

  Природа Сицилії

  Сицилія — це не лише будівлі в стилі бароко і античні пам’ятники. На острові ви знайдете також місця для активного відпочинку та інтригуючі пам’ятки, створені самою природою.

  Найвідомішим витвором природи є вулкан Етна. Саме слово вулкан не повністю відображає розмір цього утворення. Етна займає величезну територію, на частині якої був створений Національний Парк.

  В околицях вулкана ви знайдете виноградні поля, а взимку на схилах вулкана функціонують лижні траси. Якщо ви захочете піднятися на вершину, то можете приєднатися до однієї з екскурсій або під’їхати на автомобілі самостійно. Поїздка на автобусі або машині, яка очікує вас, буде довгою прогулянкою. На місці працюють компанії, які доставляють туристів з допомогою джипів.

  Деякі з природних визначних пам’яток острова:

  • Ущелина Алькантара — ущелині знаходиться недалеко від Таорміни. Назва ущелини походить від річки, яка тече через нього. На дно ущелини ви можете спуститися по сходах або з’їхати на ліфті.

  • Турецька сходи — інтригуюча скельне утворення, розташоване в Агрігенто. Скелі вражають білим кольором і формою.

  • Національний парк Дзингаро (західна Сицилія) — перший сицилійський національний парк. Ідеальне місце для всіх, хто хотів би зробити довгі прогулянки серед красивої природи.

  Ще з часів античних цивілізацій, що живуть на Сицилії використовували рельєф острова. Високо на пагорбах грецькі часи виникли сучасні міста Таорміна і Еріче. Еріче був заснований на вершині гори Еріче і є найвищим містом на Сицилії.

  Найближчі острова Сицилії

  Відвідуючи Сицилію, ви можете відправитися на один з довколишніх островів. На вибір у вас є, зокрема, розташовані на заході від Трапані острова Эгади або знаходяться на північно-заході від Мессіни Ліпарськіх островів.

  З точки зору туризму більш цікаві Еолійських острова. Найвідоміший з них Ліпарі. Цей острів в середні століття була важливим релігійним центром і розташований в трохи більше години їзди від узбережжя Сицилії.

  На Ліпарськіх острова можна дістатися на поромі, зокрема, з Мессіни і міста Мілаццо, а на Эгадские острова з Трапані. Ці маршрути обслуговує компанія LibertyLines.

  Транспорт

  Найпопулярніший вид транспорту — залізниця. Але, на жаль, вона не підтримує зв’язки між усіма містами. Для подорожі краще вибирати проїзд на маршрутах Катання-Палермо і Катання-Сіракузи. Деякі з залізничних маршрутів, з точки зору туризму гірше, ніж ці ж маршрути на автобусі. Наприклад, у разі прибуття залізницею до Таорміни ви потрапите на залізничний вокзал, розташований на рівні моря, а туристична частина міста знаходиться високо над ним. У свою чергу, проїзд залізницею за маршрутом Трапані-Палермо займає більше часу, ніж на автобусі.

  Якщо ви не знайдете потрібного маршруту поїздом, краще використовувати міжміські автобуси. На Сицилії працюють різні компанії, краще всього піти на автовокзал або до точки інформації та дізнатися розклад маршрутів. Однією з таких компаній, діючих на Сицилії, є AST. Маршрути поблизу вулкана Етна обслуговує компанія Interbus.

  Розклад більшості автобусів адаптовані під сицилійців. Це означає, що автобуси частіше ходять в робочі дні, ніж у вихідні або святкові дні. Варто заздалегідь перевірити, чи ходить в цей день автобус туди і назад, якщо ви плануєте повернутися назад.

  У разі пересування на громадському транспорті все залежить від конкретного міста. Квитки варто купувати в кіосках з позначенням «T» (Tabaccheria). Якщо купувати квиток у водія, то він буде дорожче.

  Проживання на Сицилії

  На Сицилії функціонує дуже багато місць для проживання. У містах варіанти проживання відрізняються від пропозицій туристичних континентальних міст Італії. На Сицилії менш популярні готелі і готелі, а більш популярна оренда невеликих вілл і апартаментів з розміщенням типу B&B (ліжко і сніданок). За межами великих міст популярні невеликі приватні гостьові будинки.

  Найбільш вигідним для вас буде проживання типу B&B. Як правило, воно виглядає так, що увесь поверх або квартира розділені на місця для ночівлі, і все це управляється і підтримується безпосередньо власником. Атмосфера в таких місцях може бути майже сімейній і дуже доброзичливою. Мінуси? Дуже можливо, що не буде в такому місці ліфта. Ще однією проблемою є відсутність реєстрації. Потрібно заздалегідь перевірити, чи зможе вас прийняти господар в передбачуваний час прибуття.

  Багато пропонують безкоштовний сніданок. Ви не повинні розглядати цей факт як велика перевага. Сніданок у багатьох місцях полягає в подачі кави, дуже солодкого соку з картону/пляшки і упакованих солодких тістечок. Після кількох днів такої дієти ви більше не зможете дивитися на що-небудь солодке.

  Ресторани на Сицилії, години роботи та практична інформація

  Сицилія славиться своєю хорошою кухнею. Тому ви не повинні дивуватися тому, що на острові безліч кафе, пабів і ресторанів. Це будуть як ресторани з білосніжними скатертинами і офіціантами у костюмах, так і невеликі затишні сімейні кафе (trattorias, osteria).

  Найважливіша інформація для відвідувачів Сицилії в туристичних цілях полягає в тому, що сицилійці (а також італійці у багатьох місцях на материку) відправляються в ресторан на основний прийом їжі ввечері. Ресторани, як правило, відкриваються на обід з 11 до 14 годин, а потім тільки ввечері, часто в 19:00 або навіть 20:00. У багатьох, відвідують Італію в перший раз, це може викликати здивування, що після кількох годин огляду визначних пам’яток, вони не можуть знайти жодного відкритого закладу до вечора. Ресторани часто закриваються по понеділках, а сімейні кафе (trattorias, osteria) в неділю.

  У картках меню страви поділяються на перші страви (primo) та основні/секундні страви (secundo). На перший погляд може здивувати той факт, що першими стравами вважаються різні види макаронних виробів чи інші борошняні страви.

  Друге блюдо — це м’ясо, риба і часто піца, якщо ви не знаходитесь в типовій піцерії. У деяких місцях на обід подаються тільки страви зі списку primo. Для багатьох туристів блюдо primo може бути достатнім, якщо вони не звикли їсти у великих кількостях відразу. Якщо ви хочете розділити обід на дві страви, перевірте, чи є в карті сицилійські закуски. Це, як правило, сирна тарілка, оливки і різних овочеві салати.

  Якщо ви хочете з’їсти щось солодке, вирушайте в кондитерську (Pasticceria). У деяких кондитерських можна їсти за столом і пити каву.

  У пошуках кафе-морозиво треба шукати кафе з назвою Gelateria і Pasticcerii.

  На Сицилії майже скрізь до рахунку додається так званий «конверт» (coperto). Це плата стягується за обслуговування для кожної людини. В залежності від місця coperto варіюється від 1€ 2€.

  Безпека на Сицилії

  Сицилія у багатьох асоціюється зі словом “мафія”. Слід, однак, підкреслити, що з туристичної точки зору цієї проблеми практично не існує. Мафіозні розборки не проходять в туристичних містах і районах. На що впливають злочинні угруповання — це, звичайно, на вигляд забутих вулиць, особливо в невеликих центрах. Злочинці виграють державні тендери на будівництво, ремонт або вивезення сміття, а потім збирають гроші і зводять сервіс до мінімуму.

  Це не означає, однак, що Сицилія — це ідилія. Тут є ті ж небезпеки, що і в інших італійських туристичних регіонах — крадіжка багажу в поїздах та автобусах, кишенькові крадіжки або фінансове шахрайство.

  Ви повинні бути обережні вечорами поруч із залізничними станціями і в інших районах. Найкраще до прибуття подивитися коментарі про безпеку в цьому районі, а на місці добре розпитати власника про менш безпечних районах.

  На що звернути увагу на Сицилії

  Знання мови

  Ніколи на Сицилії не слід вважати, що в ресторані, на пляжі або навіть в місці проживання інша людина буде знати англійську. На щастя, італійці відкриті і вам вдасться домовитися, але завжди стоїть до прибуття знати кілька основних італійських слів.

  ЖЕСТИ ІТАЛІЙЦІВ: їх розуміння знадобиться, коли важко зрозуміти швидку італійську мову.

  Проблема полягає також у матеріалах та описах самих пам’яток — не рідкість, що ви не знайдете нічого на іншому мовою, крім італійської.

  Дороги і пішохідні переходи

  Водіння на Сицилії божевільне і небезпечна, навіть беручи до уваги загальний італійський стандарт. У Палермо водіння автомобіля може бути екстремальним досвідом для тих, хто не звик їздити в безперервній метушні.

  Пішохідні переходи також дуже небезпечні. Італійці часто не звертають уваги на вогні світлофора і йдуть в будь-який час. Те ж саме, на жаль, іноді роблять і водії! Варто в будь-якій ситуації дотримуватися обережності — незважаючи на те, що ви йдете пішки або їдете на машині.

  Сподобалася стаття? Поділіться своїми враженнями чи розкажіть про свій досвід.


  Попередня статтяГромадський транспорт в Малазі – практичні поради щодо переміщення


  Наступна статтяПерший досвід оренди авто в Італії. Відгук

  Irina