Як вибрати цікаве місце для відпочинку і не розоритися під час поїздки

Відпочити за кордоном дешево — ця проблема актуальна сьогодні як ніколи. Нічого дивного, адже курси національних валют обрушилися стрімко і несподівано. Туристичні агентства професійно запропонують цілий ряд цікавих варіантів відпочинку за цілком прийнятною ціною. Що ж робити тим, хто звик самостійно планувати маршрути своїх подорожей? Порівнювати, аналізувати і робити вибір!

Країни і регіони для бюджетного відпочинку

Дешево — не означає погано або неякісно. Як би не вагався курс всемогутнього долара, існують країни, в яких вартість відпочинку завжди була помірною. Познайомимося ж з думкою аналітиків щодо витрат на подорож в різні куточки нашої дивовижної планети.

Вартість відпочинку в Західній Європі завжди була витратною, тому в рейтингу економ-розцінок на туризм це напрямок вибуває на початковому етапі. А ось з Східною Європою справа йде не настільки погано. Тут витрати на захоплюючу поїздку удвох можуть скласти близько 85 доларів в день. Аналітики рекомендують звернути увагу на наступні країни:

  • Чорногорія;
  • Болгарія;
  • Румунія;
  • Сербія;
  • Угорщина.

Чорногорія

Це ТОП-5 найдешевших країн для відпочинку в 2016 році. Ближнє зарубіжжя раніше радо приймає гостей в будь-який час року. Відпочинок в Грузії, Вірменії та Абхазії залишився настільки ж привабливим, а ціни продовжують радувати. Бюджет подорожі буде варіюватися в межах 65-80 доларів.

Грузія

Нарешті, країни Південно-Східної Азії залишаються прекрасним вибором з низькими витратами. Відпочинок в Непалі, Індонезії, Індії або В’єтнамі складе близько 40-45 доларів. На відпустку в Камбоджі, Шрі-Ланці або Лаосі знадобиться трохи більше коштів — близько 60-70 доларів.

Індонезія

Варто пам’ятати, що аналітики вартість проїзду до місця відпочинку в розрахунок не брали, а на цей момент слід звернути найпильнішу увагу. Дешевий відпочинок не порадує, якщо доведеться віддати невелике стан за квитки. У цьому сенсі варто віддати перевагу країнам, які знаходяться ближче до кордону рідної держави. Хоча знижки великих авіакомпаній, а також пропозиції лоукостерів можуть зробити вартість далекого перельоту досить прийнятною.

Самостійний аналіз ситуації

Щоб скласти власне уявлення про вартість відпочинку на улюбленому напрямку, чому б не зайнятися аналітикою самостійно? Не скрізь ціни ростуть в точній відповідності з зміною курсів світових валют. Для початку не завадить подивитися таку динаміку в країнах, які розглядаються як об’єкти для відпочинку, і порівняти їх із станом валюти своєї країни.

Наприклад, якщо курс бразильського реала до долара в останній рік збільшився в два з половиною рази, то з динамікою курсу рубля за той же період справа йде трохи краще. Досвідченим шляхом, наприклад, під час бронювання номеру в готелі Ріо-де-Жанейро, можна переконатися, що в доларовому еквіваленті місцеві ціни помітно знизилися. Отже, вартість поїздки в рублях може виявитися не такою вже й високою, враховуючи курс долара.

Залишається виконати такий же аналіз щодо улюблених або ще незнайомих маршрутів, і мета — недорогий закордонний відпочинок — виявиться цілком досяжною. Як показує практика, місцеві ціни, слідом за доларом рости не встигають. Детальну інформацію щодо курсів валют надають різні конвертери, яких в інтернеті повно.

Австралія і Бразилія цілком можуть бути включені в список країн, вартість відпочинку у яких не зросла, а знизилася, якщо вважати в доларовому еквіваленті. Хоча такими вже дешевими ці країни для туристів ніколи не вважалися. Настільки ж прихильною до туристичного гаманця виявилася і Шрі-Ланка. А ось на в’єтнамській валюті економічні перипетії практично не позначилися, відповідно, поїздка у В’єтнам в перерахунку на рублі може виявитися дорожче очікуваного рівня.

В’єтнам

Подібний аналіз можна провести стосовно країн Єврозони. Відпочинок в Прибалтиці, в перерахунку на євро, значно дешевше, ніж у Великобританії чи Франції. Так було раніше, така ж картина спостерігається і зараз. На американському континенті вартість місцевих валют подекуди обвалилася неймовірно низько. У Болівії на 100 доларів можна розважатися досить довго, чого не можна сказати про Чилі.

Традиційно бідні африканські країни традиційно пропонують досить дорогий відпочинок, тут мало що змінилося. Трохи розрахунків, трохи консультацій з гарним турагентом або іншим досвідченим мандрівником, і план поїздки за кордон за помірною ціною набуде цілком реалістичні обриси.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня стаття20 найдивніших місць світі


Наступна статтяТОП найнебезпечніших міст для подорожей

Irina