• Раніше ми писали: Родос: Клімат, пляжі, міста

Архітектурні пам’ятки та природа Криту просто незабутні

Відпочинок на Криті може бути не тільки веселою, але і пізнавальним. Тут знаходиться безліч архітектурних пам’ятників, а унікальна природа нікого не залишить байдужим. Навіть проста прогулянка по парку принесе безліч позитивних вражень та подарує чудовий настрій.

Унікальна архітектура

Що б оглянути архітектуру та історичні пам’ятки Криту, можна вибрати один з популярних екскурсійних маршрутів. Або два. Або п’ять. У будь-якому випадку на огляд всіх пам’яток і цікавих місць за одну поїздку часу не вистачить.

Величезною популярністю користуються монастирі Агіа Тріада і Гоувернето, прекрасний зразок архітектури епохи Ренесансу, що дійшли до наших днів майже у первісному вигляді. Для огляду монастирів доведеться зробити поїздку на півострів Акротірі-Ханья.

Монастир Агіа Тріада

Любителі архітектури також не можуть не відвідати Археологічний музей Іракліон. Це варто зробити хоча б заради унікальної колекції мінойських артефактів.

Археологічний музей Іракліон

Чудова поїздка на розкопки гарантована тим, хто відправиться в музей під відкритим небом у Гортине. Стародавні руїни, якими славиться ця місцевість, відносять до IX століття до н. е. І, звісно, неможливо забути про знаменитих критських палацах. Помилуватися прекрасною панорамою Фести можна у Агіа Тріада — найпопулярнішого з палаців Криту.

Можливості для активного відпочинку

Для активного відпочинку на Криті безліч варіантів. Якщо валятися на пляжі під сонечком набридло, можна відправитися в один з місцевих аквапарків. Там є всі умови для веселого відпочинку з дітьми або повного відриву для безбашенних туристів. Втомлені і задоволені відвідувачі спокійно засмагають на зручних шезлонгах.

Клубне життя на Криті кипить, не перестаючи. Особливо відомі подібними закладами Херсоніссос і Малія. Багато клубів побудовані прямо в прибережній зоні. Що може бути краще і романтичніше танців під відкритим небом? Тут завжди звучать найпопулярніші європейські хіти, тут запалюють найпопулярніші діджеї, тут працюють професійні аніматори… не Дивно, що в клубах Криту відривається молодь з усіх куточків Європи, та й усього світу.

Доторкнутися до природи

Акваріуми і тераріуми на Криті численні і різноманітні. Крім звичайних екскурсій відвідувачам пропонують помилуватися незвичним видовищем — годуванням акул. А зі зміями, агамами та іншими екзотичними рептиліями можна навіть сфотографуватися. Це прекрасний варіант для відпочинку з дітьми, і для пізнавального подорожі великою компанією. Максимальне єднання з природою гості Криту можуть відчути під час поїздки в “Самарийское ущелині”. Цей національний парк — просто рай для любителів екотуризму, справжній шматочок прекрасної природи, не зіпсований сумнівними благами цивілізації.

Самарийское ущелині

Туристу на замітку:

  • Вода з місцевої мережі для пиття не придатна, краще купувати її в пляшках.
  • Банки на Криті працюють лише п’ять днів на тиждень, з 8.00 до 14.00.
  • Годину трафіку в місцевому інтернет-кафе може коштувати близько двох євро.
  • Заправки працюють приблизно до 21.00, цілодобових АЗС на Криті небагато.
  • Магазини в популярних у туристів районах працюють досить стабільно: з 8.00 до 22.00

Місцева кухня

Крит славиться своїм вином, це популярний місцевий напій, який нерідко розбавляють водою і п’ють так само, як в інших місцях воду. Друга особливість кухні на Криті — велика кількість морепродуктів і риби, які тут готують відмінно. Особливо популярне блюдо “гаридес” з креветками, помідорами і смачним смаженим сиром, який називають “саганакі”.

Блюдо гаридес

Рибу готують на пару або на відкритому вогні, що забезпечує її чудовий смак і максимум користі для здоров’я. Зрозуміло, тут можна замовити “хорьятики салату”, тобто знаменитий грецький салат. Практично скрізь пропонують свіжий сир фета і оливки. М’ясо займає в місцевому меню відносно невеликий сегмент, але тушковане в винному соусі — це справжня смакота.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяПрогулянки по Стамбулу


Наступна статтяЕхолот для рибака

Irina