Раніше ми писали: Готелі Греції

Як не стати жертвою злочину під час поїздки

Греція — прекрасна і щедра країна з добре розвиненою інфраструктурою для туризму. Але і тут з приїжджими часом трапляються неприємні непорозуміння, а часом і злочини. Хто попереджений, той озброєний від непотрібних розчарувань і не виправдалися очікування. Кілька порад від досвідчених мандрівників допоможуть повною мірою насолодитися подорожжю в Грецію.

Греція — країна безпечна, але…

Низький рівень злочинності, як і чесність більшості жителів країни — характерна національна риса. Випадково забутий в громадському місці гаманець або інший цінний предмет можна і через пару днів виявити в адміністратора. Але це не означає, що можна розслабитися і забути про пильність.

Звичайні заходи безпеки більш ніж прийнятні. Не варто демонструвати велику кількість готівки, легковажно залишати гаманець в задній кишені брюк, звідки його легко витягнути, або залишати без нагляду цінні речі. В Греції, як і скрізь, є досвідчені злодії. Варто відзначити, що крадіжки частіше відбуваються приїжджими, а не місцевими правопорушниками.

Великі суми готівки, а також документи найкраще зберігати в сейфі свого готелю, оскільки номери від стороннього вторгнення захищені вельми умовно. Автомобіль найкраще залишати на стоянках. При нападі з метою викрадення краще не чинити опір і розлучитися з автомобілем — життя дорожче. Після події слід відразу ж зателефонувати в поліцію.

Як боротися з шахраями

Ще одна проблема, з якою може зіткнутися турист — шахрайство з валютою або банківськими картами. Щоб не попастися шахраям, досить звичайних запобіжних заходів: не повідомляти пароль від карти, не міняти валюту у випадкових осіб і т. п. Можна зіткнутися і з спробами продати неякісний товар або з включеним в рахунок блюдом, яке не було замовлено. Більшість проблем благополучно вирішуються при зверненні в туристичну поліцію. Відділення є практично у всіх популярних серед туристів місцях.

Місцевим таксистам складно утриматися від спроб трохи підзаробити: вибрати найдовший маршрут або забути включити лічильник. В таких ситуаціях варто звернутися до оператора служби таксі (номер є у ліцензійній картці водія) або знову ж таки в туристичну поліцію, повідомивши номер машини недбайливого таксиста. Вартість поїздки слід уточнювати заздалегідь, це знімає безліч питань.

Злочини сексуального характеру рідкісні. Найчастіше такі випадки пов’язують з деякими популярними курортами Кавос (о. Керкир), Лаганас (о. Закінф), Фаліракі (о. Родос) і т. п. Нерідко і злочинець, і жертва — це приїжджі, а не місцеві жителі. Жінкам не слід на самоті відвідувати в бар або відправлятися на відокремлений пляж з малознайомими супутниками. Особливо слід відзначити кілька пуританські погляди жителів грецької глибинки. Жінка, яка подорожує поодинці або в суто чоловічій компанії, може зустріти несхвалення, хоча серйозні ексцеси вкрай рідкісні.

Як спілкуватися з поліцейськими

Звертаючись в поліцію, необхідно пред’явити якесь посвідчення особи. Місцева поліція цілком прихильно ставиться до туристів і не прагне створювати гостям країни непотрібних проблем, хоча ніхто не вважає грецьких “копів” білими і пухнастими, оскільки вони застосовують силу без коливань. Значною проблемою при спілкуванні з правоохоронцями може стати мовний бар’єр, особливо на периферії. Якщо є можливість, варто запросити перекладача.

Буває і так, що іноземних туристів затримують і навіть заарештовують. В цьому випадку доведеться наполегливо вимагати належного дзвінка в консульство, яке надасть співвітчизнику адвоката. Грецькі правоохоронці можуть раптом забути всі мови, крім рідної, і навіть частково втратити слух.

Найбільш негативно тут сприймаються правопорушення, яким-небудь чином пов’язані з наркотичними речовинами. Не зустрінуть розуміння грецьких поліцейських і такі поширені порушення громадського порядку, порушення ПРАВИЛ дорожнього руху, перебування в нетверезому вигляді або неналежно одягненими на людях і т. п. Спроби проводити фото – або відеозйомку у місцях, де це заборонено, також жорстко присікаються.

Отже, щоб відпочити в Греції і не зіткнутися з неприємностями, слід вести себе пристойно і дотримуватися традиційних вимог безпека. Трохи розсудливості принесе уважному туристу багато користі.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяКрит: погода і пляжі


Наступна статтяОсло і пам’ятки

Irina