• Раніше ми писали: Зимова вудка своїми руками

Особливості використання цього зручного інструменту

Серед інструментів для зимової риболовлі балда, мабуть, один із самих цікавих. Це не лише результативне пристрій, ефективно забезпечує хороший улов, але і забавний аксесуар. Балду можна вибрати в магазині або виготовити самостійно, слідуючи своїм уявленням і побажань.

Що таке балда

Досвідченим рибалкам ця деталь рибальського інвентарю добре знайома, а от новачків назва може ввести в оману. Балда являє собою основу-грузило, до якої приделано кілька гачків, а також елементи для залучення уваги. Це можуть бути яскраві намистини, кембрики та інші подібні елементи.

Гачки закріплюються вільно, підійде щось на зразок шарніра або петельки, щоб вони вільно рухалися в різні сторони. Зазвичай використовується від двох до чотирьох гачків однакового розміру. Гачки краще брати одинарні. Кембрики намистинки, виконують роль приманки, надягають прямо на них.

Як це працює?

Балду опускають у воду і починають нею грати, тобто переміщати вудку вгору-вниз. В результаті гачки, які закріплені вільно рухаються хаотично. Разом з ними рухається і приманка, привертаючи увагу риби. Грузило вдаряє об дно, піднімаючи вгору мул та інші відкладення. Намистинки блищать, і мешканці річкових глибин можуть помітити їх навіть на досить великій відстані. Цікава рибка підбирається ближче і стає здобиччю вправного рибака.

Історія балди налічує вже не перше десятиліття. Все це час рибалки експериментують і винаходять нові і нові конфігурації цього цікавого аксесуара. Для різної риби і для різних місць лову підходять різні варіанти балди. Хоча якихось строгих правил тут немає, скоріше, мова йде про більш високої або низької ефективності. Улов може бути більше або менше, але наявність балди зазвичай позначається на процесі позитивно. Вона підходить і для щуки, і для окуня, і для судака, і для всякої іншої риби.

Новачкові слід пам’ятати, що грати балдою слід досить широко. Амплітуда рухів снастю повинна бути такою, щоб гачки вільно і плавно підіймалися вгору і опускалися вниз. Це забезпечить максимальний позитивний результат при лові на балду. Рекомендується використовувати принаду на різній глибині, тоді відразу стане зрозуміло, як користуватися цим простим пристосуванням.

Як зробити балду самостійно

Для цього знадобиться деяка кількість свинцю, а також трохи металевого дроту і, зрозуміло, всякі намистини або інші яскраві штучки. Непогано, якщо деякі з них будуть сильно блищати. Спочатку відливають з свинцю основу, її розмір повинен бути приблизно з оливку і такої ж форми.

Іноді і форму, і розміри трохи змінюють. Можна зробити кілька різних варіантів, якщо є достатня кількість матеріалів. Під час риболовлі можна буде оцінити результати і зрозуміти, на яку балду яка риба краще йде. Потім зверху на основі прилаштовують петельку з дроту. Це місце кріплення балди до волосіні.

Тепер потрібно зробити отвори для гачків або приробити для них маленькі петельки з тієї ж дроту. Залишається надіти на гачки всілякі блискітки, а гачки прикріпити до основи, і саморобна балда готова.

Гачки можна розташувати таким чином, щоб вони при русі вдарялися про основу-грузило, видаючи звуки, це викличе у риби додатковий інтерес. Кажуть, на таку “дзвінку” балду непогано йде харіус. Популярністю користується і спрощений варіант балди. Для неї беруть велике грузило конічної форми, який підвішують на петлю з волосіні. Праворуч і ліворуч від грузила нанизують гачки з намистинками, і балда готова!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяАромат вина – поїздка по Кахетії


Наступна статтяЗимова вудка своїми руками

Irina