• Раніше ми писали: Особливості зимової риболовлі

Один з варіантів виготовлення саморобної снасті

Коли літній сезон вже як би завершений, а зимовий ще не відкритий, саме час переглянути снасті і підготуватися до зимової риболовлі. Деякі затяті рибалки йдуть ще далі і займаються виготовленням знарядь самостійно. Економія грошей при цьому не головне. Це відмінний спосіб з користю провести час, смакуючи майбутній багатий улов.

Навіщо рибаку саморобні снасті?

Дійсно, навіщо? Магазини повні чудових аксесуарів і за цілком доступною ціною. Чи варто витрачати час і сили? Будь-який справжній рибак відповість: так! Тому що власноруч виготовлена снасть — це особливий предмет з унікальними характеристиками. По-перше, найчастіше це саме така вудка або інше обладнання, яке хотілося б мати рибаку у своєму арсеналі. Навіть якщо гаманець дозволяє, асортимент в магазині не завжди відповідає очікуванням і уявленням прискіпливого рибака.

По-друге, саморобна вудка (особливо після того, як на неї спіймана перша риба) — реальний доказ того, що її власник — це справжній профі в галузі риболовлі і на всі руки майстер за життя. Якщо чоловік може сам виготовити вудку і зловити на неї рибу, він і сім’ю прогодувати, і на безлюдному острові виживе.

Як виготовити вудку для зимової риболовлі

Ніяких особливих правил у сфері домашнього виготовлення рибальських снастей не існує. Можна використовувати будь-які підручні матеріали. Головне, щоб майстри задовольнив результат. І щоб рибка ловилася, по можливості, велика, а не маленька.

Отже, в якості основи або болванка можна використовувати шматок міцного пінопласту. Це відмінний матеріал, він пручається морозу і не тоне у воді. На пінопласті потрібно намалювати контур майбутньої вудки, а потім акуратно його вирізати. Зрозуміло, що болванка повинна бути цілісною, розломи неприпустимі, щоб вудка не розвалилася в руках у самий відповідальний момент.

На роль хлыстика підійде будь-старий предмет із пластику, що має відповідну конфігурацію, наприклад, пензлик. Звичайно, все зайве доведеться обрізати. Кивок — це деталь складніше, але якщо в будинку є діти і/або старі заводні іграшки, всередині, швидше за все, знайдеться підходяща пружинка. Довжину регулюємо за допомогою кусачок або іншого відповідного інструменту.

Блешні можна купити готові або, знову-таки, зробити самостійно. Отже, готовий шаблон з пінопласту краще відразу підрізати таким чином, щоб він зручно лягає в руку. Де незручно працювати ножем, можна пустити в хід напилок. Потім потрібно надати заготівці гладкість за допомогою наждачного паперу.

Тепер слід зробити у пінопластовому заготівлі акуратне отвір, щоб хлыстик, який раніше був зроблений їх пензлики, щільно в цей отвір увійшов. Кивок потрібно підготувати окремо. З будь-якого рівного шматка пластику потрібно зробити вушко під волосінь. Оптимально підійде шматочок пластику, в якому вже зроблено акуратне отвір.

Потім залишається прикріпити кивок до хлыстику. Потрібно використовувати для фіксації матеріали, які не бояться холоду і вологи. Підійде і шматок тонкої мотузки, а ось до клейових складів слід поставитися з обережністю і уважно прочитати інструкцію: не розвалиться вудка на морозі або в воді.

Залишається лише облагородити зовнішній вигляд снасті: пофарбувати, обмотати ізолентою і т. п. Втім, це не обов’язково, якщо власника зовнішній вигляд саморобної вудки влаштовує. Комплектуємо виріб волосінню, мормышками, іншою атрибутикою, і саморобна вудка для зимової риболовлі повністю готова!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяЗимова ловля на балду


Наступна статтяОсобливості зимової риболовлі

Irina