Як вибрати підходящу модель корисного пристрою

Вудка з жердини і величезна риба, спіймана на звичайну муху… Історія, описана Джеромом з чудовим англійським гумором, у наші дні навряд чи можлива. Сучасним рибалкам доступні найсучасніші пристосування для риболовлі. Одне з них — ехолот.

Для чого рибаку ехолот

Ехолот, точніше, рыбопоисковый ехолот — це не розкіш, а виняткова необхідність для сучасного рибалки. Ловити рибу по-старому, наосліп, вже не модно і неефективно. Спеціальний сонарный прилад, випромінюючий вузьконаправлений ультразвуковий сигнал, дозволяє буквально вивчити стан водойми, залишаючись при цьому на березі або в човні.

Звичайно, ехолот не розрахований на самостійні пошуки риби, але він дуже точно покаже, чи є вона поблизу, якого розміру, на який саме глибині знаходиться і т. п. З допомогою приладу можна також скласти уявлення про рельєф дна річки або водоймища. Зрозуміло, що точність відомостей багато в чому залежить від якості і характеристик пристрою.

Якими бувають ехолоти

Бувають дротові і бездротові моделі ехолотів. Останні зручніше і більш популярні. Датчик виконаний у вигляді невеликого поплавця, який закидають в потрібному напрямку. Дані, що надходять на приймач, відображаються на дисплеї. Невеликі приймачі можна кріпити прямо на руку, пристрої побільше встановлюють на човні або на березі.

Існують ехолоти, призначені для літньої і зимової риболовлі. “Зимові” моделі роблять з матеріалів, які добре переносять низьку температуру. Деякі рибалки стверджують, що взимку ехолот можна використовувати навіть без буріння лунки. Для цього на лід у відповідному місці ставлять посудину з водою і опускають в неї датчик.

Як вибрати підходящу модель

Існує чотири основних параметри, на які варто звернути пильну увагу, вибираючи ехолот:

  • потужність передавача;
  • розміри екрану і його контрастність;
  • рівень чутливості приймача;
  • ефективність перетворювача.

Ще один важливий параметр — ціна, але вона багато в чому залежить саме від цих характеристик. Чим вище потужність ехолота, тим далі він зможе передати сигнал крізь товщу води, тобто тим докладніше буде отримана за його допомогою інформація. Для глибоких водойм слід підбирати ехолот високої потужності. На малих глибинах потужний пристрій дозволяє отримувати максимально детальну картинку дна водойми. Розрізняють пікову і усереднену (RMS). Точні дані по конкретній моделі вказані в техпаспорті.

Від частоти перетворювача залежить глибина і ширина ділянки, доступного для сканування. Чим вище цей показник, тим більш чітку картинку отримає рибалка, і тим, зрозуміло дорожче обійдеться йому прилад. Зазвичай частота варіюється в межах 200 кгц і 50 кгц. Але слід пам’ятати, що підвищення частоти веде до втрати глибини сканування, і навпаки. Тут потрібна певна врівноваженість. Це ж відноситься і до чутливості приймача. Чим вона вище, тим більше перешкод надійде разом з реальними даними. Оптимальним вибором стане ехолот, у якому чутливість приймача можна регулювати.

Висока роздільна здатність — відмінна характеристика екрані ехолота. Воно дозволяє точно розпізнати навіть дрібні деталі. Необхідність хорошої контрастності монітора стане очевидною в сонячний день. Чим більше сам екран, тим простіше розглянути дані, що надійшли з великої глибини. Варто приділити увагу і кількістю променів, скануючих простір. Однопроменевий моделі цілком достатньо для звичайної риболовлі. Ехолоти з двома променями більш ефективні, але потрібно пам’ятати про наявність у них “мертвих зон”. Моделі з чотирма різноспрямованими променями — справжня рибальська розкіш, але ціни на них досить відчутно кусаються.

Вибираючи модель, яка підходить по ціні, слід орієнтуватися не тільки на обсяги свого гаманця. На риболовлі всяке трапляється. Звичайно, дешева іграшка може виявитися марною тратою грошей. Але і надмірно дорогу модель брати не варто. Ехолот вартістю в пару сотень доларів може випадково опинитися у воді і перетворитися з корисного інструменту в купу зіпсованої електроніки.

Читайте також:

  • Зимова ловля на балду
  • Зимова вудка своїми руками
  • Особливості зимової риболовлі

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяКріт: пам’ятки


Наступна статтяРодос: Клімат, пляжі, міста

Irina