Грузія — країна давня і виключно багата пам’ятками. Куди піти або поїхати? Що подивитися в першу чергу? Виноробні? Храми? Музеї? Архітектуру? Все і відразу? Цей невеликий огляд допоможе вибрати найцікавіше серед культурних надбань стародавньої країни Сакартвело.

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Найцікавіші міста Грузії
    Короткий посібник для захопленого туриста
  • Мцхета – архітектурна скарбниця Грузії
  • “Тбілісі” означає “теплий”
  • Цмінда Самеба: доторкнись до хмар
  • Громада Ушгулі – заповідник середньовічної архітектури
  • Сігнахі – грузинська Італія

Найцікавіші міста Грузії — Короткий посібник для захопленого туриста

Головні пам’ятки Грузії — це її архітектурні пам’ятки. Важкі стіни древніх фортець, монументальні монастирі, чудові палаци — всі ці пам’ятки Грузії регулярно привертають до себе безліч туристів.

Отже, які вони, пам’ятки та найцікавіші міста Грузії?

ВІДПОЧИНОК В ГРУЗІЇ САМОСТІЙНО.

Мцхета — архітектурна скарбниця Грузії

Одним з найцікавіших міст Грузії є місто Мцхета. Цієї стародавньої столиці слід приділити найпильнішу увагу, тому що кількість цікавих об’єктів тут просто зашкалює. Це і собор Светіцховелі споруди XI, монастир Самтавро IV, та велична фортеця Бебрисцихе, і міські ворота Карибче, і Шио-Мгвимский монастир VI ст., і знаменитий монастир Джварі, і древнє городище Армазі, та інше. В архітектурі Мцхети відображена вся історія Грузії, адже місто було закладено ще до н. е.

Наглядевшись на архітектурні пам’ятки, святині й інші визначні пам’ятки міста, можна просто побродити по старовинним міським вулицями, оглянути багату експозицію місцевого археологічного музею або відправитися на одну з дегустацій знаменитого грузинського вина в якому-небудь затишному винному погребі.

“Тбілісі” означає “теплий”

Ще один цікавий місто Грузії — Тбілісі. Мова йде про знаменитих сірчаних лазнях, розташованих в кварталі Абанотубані і дали початок славному місту. Звичайно, в сучасному Тбілісі є, що подивитися, але візит в лазні може перетворити банальний огляд визначних пам’яток в незабутню пригоду. Термальні джерела, води яких насичені сполуками сірководню, брому і йоду, надають приголомшливий оздоровчий ефект. Для максимального комфорту можна взяти окрему кабінку з басейном. А сеанс масажу поверне до життя навіть самого втомленого подорожнього.

Цмінда Самеба: доторкнись до хмар

Цмінда Самеба або Церква Святої Трійці споруди XIV ст. — унікальне культова споруда, більш відома як церква в хмарах. Піднятися на висоту понад 2000 метрів можна й на джипі, і на своїх двох, попутно милуючись суворими гірськими пейзажами знаменитого Казбеку. Тут же туристам пропонують розваги для активних і сміливих: кінні прогулянки, польоти на параплані, трекінг, альпінізм, рафтінг і т. п.

Замовити екскурсію, щоб побачити Цмінда Самебу та інші пам’ятки Грузії можна ТУТ.

Громада Ушгулі — заповідник середньовічної архітектури

Це ще один високогірний об’єкт, цікавий туристам. Сванская громада Ушгулі, а саме чотири населених пункти: Жибиани, Чвибиани, Чажаши і Муркмели — розташована відокремлено і зберегла багато об’єктів і уклад життя незмінним з IX ст., хоча самі поселення багато старше. Тут варто подивитися Сванські вежі, ніхто не пам’ятає, навіщо вони були побудовані, а також музей ікон, церква Діви Марії (XI ст.) і етнографічний музей.

Сігнахі — грузинська Італія

Це самий романтичний куточок Грузії. Він відносно молодий — був побудований лише у XVIII ст. Європейська середньовічна архітектура відмінно збереглася. Кахетія заслужено пишається Сігнахі, який називають містом любові. З міської стіни відкриваються чудові види на Алазанську долину, а місцеві винні льохи повні відмінного кахетинського вина. Місцевий ЗАГС, до радості закоханих, працює цілодобово. Славиться Сігнахі також музеєм знаменитого художника Ніко Піросмані та краєзнавчим музеєм, який вважається одним з кращих в світі.

Екскурсії по Кахетії можна замовити ТУТ.

Як ви бачите міста Грузії вельми різноманітні і неповторні. Їх варто побачити своїми очима.

Сподобалася стаття? Поділіться своїми враженнями чи розкажіть про свій досвід.


Попередня статтяЕкскурсія з Нью-Йорка на Ніагарський водоспад


Наступна статтяЧайові за кордоном: де і скільки потрібно платити

Irina