• Раніше ми писали: Житель Америки справив фурор в соцмережах своїми светрами про подорожі

Просто мурашки по шкірі!

Є на нашій прекрасній планеті не тільки дивовижна краса, але й відверто жахливі місця і лякаючі речі. Найчастіше це свідоцтва сумних або просто сумних сторінок людської історії. Щорічно моторошні експонати приваблюють сотні тисяч туристів, охочих випробувати міцність своєї нервової системи або просто згадати про те, що життя — не тільки свято.

1. Єврейське кладовище у Празі

Протягом чотирьох століть тут ховали небіжчиків. Старі могили засипали шаром землі, зверху копали нову могилу. І так надходили знову, і знову, і знову. Подекуди кількість поховань досягає 12 ярусів. І ось грунт стала просідати, старі могильні плити вийшли з землі і стали тіснити нові. Так і стоять вони вроздріб, викликаючи думки про марність усього сущого, а кількість могил на старому єврейському кладовищі перевалила за 12000.

2. Кладовище Чаучилла в Перу

Це стародавнє кладовище відкрили майже сто років тому, але вік деяких поховань перевалив за 700 років. Особливість кладовища в тому, що воно “населене” муміями. Небіжчиків не укладали горизонтально, як прийнято в більшості випадків, а як би садили обличчям до відвідувачів. Сухе повітря перуанській пустелі висушив тіла і перетворив їх у мумії. Так і сидять вони там тепер, лагідно “посміхаючись” гостям майже голими черепами. Моторошне видовище!

3. Гора хрестів у Литві

Цей об’єкт з вигляду теж схожий на цвинтар. Ще б! Близько 50 тисяч повнорозмірних литовських хрестів густо розставлені на одній горі. Але поховань тут немає. А є повір’я, що поставлений на цій горі хрест обіцяє щастя й удачу в справах. Коли виник цей звичай, чому і хто поставив тут хрест, науці не відомо. Зате легенд, пов’язаних з горою, хоч відбавляй. Ну, хоча б привидів немає.

4. Острів занедбаних ляльок в Мексиці

А ось історія виникнення цього дивного місця цілком відома. Початок йому поклав хтось Хуліан Сантана Баррера, відлюдник і людина не без дивацтв. Він став збирати викинутих і поламаних ляльок, щоб розвішувати їх на деревах невеликого острівця, поруч з яким потонула дівчинка. Хотів порадувати душу покійної дівчинки. Сам творець острова занедбаних ляльок теж потонув у квітні 2001 року. Цю сумну історію можна навіть вважати чимось милою, та ось результат виглядає просто лякає.

5. Хасіма — острів-примара

На цьому японському острові ще пару століть назад успішно добували вугілля. Підприємство процвітало, у 1959 році на цьому острівці з прибережною лінією всього один кілометр жили і працювали понад п’ять тисяч осіб. Справжній мурашник! Але шахта була відпрацьована, і в 1974 році підприємство закрили. Острів спорожнів, люди пішли, будівлі занепали і зруйнувалися. Мертве місто.

6. Каплиця кісток у Португалії

Дуже своєрідно інтерпретував один монах-францисканець слова Соломона “День смерті краще дня народження”, записані у книзі Притч. Він побудував маленьку каплицю площею 18,6 на 11 метрів, у якої згодом були зібрані черепи, скелети і кістки п’яти тисяч ченців. На даху красується та сама напис про день смерті: «Melior est die mortis die nativitatis». А всередині — суцільні кістки. Як раз до кісток це видовище і пробирає. Хоча за кількістю останків каплиці далеко до паризьких катакомб, де зібрані кістки приблизно шести мільйонів (!) осіб. Але там і площа побільше.

7. Аокігахара Дзюкай — Ліс самогубців

Ще одне страшне місце в Японії, а саме на острові Хонсю. Легенди свідчать, що це оселя демонів, злих духів і всякої нечисті. А в реальному житті люди використовують ліс, щоб цієї самої себе життя позбавити, перетворивши його в одне з найпопулярніших місць для суїциду в світі. Цей жахливий титул ліс Аокігахара Дзюкай мосту Золоті ворота в Сан-Франциско. На вході в ліс встановлені плакати, що закликають цінувати життя, подумати про близьких і звернутися за допомогою за телефоном довіри. Нехай це спрацює!

8. Зміїний острів в Бразилії

Страждають офидиофобией, тобто острахом змій, до цього місця краще не наближатися, навіть опис не читати. Чи жарт, тут є скелі, ліс і змії. Багато змій — по шість штук на кожен квадратний метр. Причому ці гади такі отруйні, що людина помирає від укусу моментально. Не дивно, що бразильська влада повністю заборонили відвідувати це місце кому б то не було. Але від розповідей місцевих жителів про Зміїному острові просто мороз по шкірі!

9. Даргас — місто мертвих

Цей об’єкт у Північній Осетії здалеку виглядає навіть мило. Забавні такі собі кам’яні будиночки, розсипані по схилу гори. А на ділі це кладовище, стародавній некрополь. Будиночки — це склепи, в яких лежать небіжчики. Об’єкт цікавий в історичному плані, оскільки ховали небіжчиків тут добре одягненими і з повним набором особистого майна. Але от якщо людина недосвідчена в гості завітає, його чекає деякий шок.

10. Занедбане метро в Цинциннаті

Будувати метро в Цинциннаті (США) почали ще у 1884 році, та так і не закінчили. Народ розбігся і роз’їхався по іншим містам, а наполовину побудована перша гілка так і залишилася незатребуваною. Офіційно екскурсії по об’єкту проводяться двічі в рік, але відчайдушні любителі моторошних пригод бродять там постійно.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяТОП найнебезпечніших міст для подорожей


Наступна статтяЧикаго

Irina