1. Озеро Клилук, Канада

Це один з самих незвичайних водойм на всій планеті, його друга назва Плямисте озеро. Влітку вода в озері випаровується, і з’являються невеликі плями, які відрізняються між собою за кольором. Вода є лікувальною, але стороннім прохід закритий. Для того щоб потрапити до озера і скупатися в його цілющих водах, необхідно отримати дозвіл у старійшин місцевого індіанського племені.

2. Стежка Велетнів, Північна Ірландія

Інша назва «Дорога гігантів». Більше 60 млн. років тому відбулося сильне виверження вулкана. Викиди магми виривалися назовні і утворювали стовпи, які згодом скам’яніли і створили незвичайну дорогу. Кожне місце набуває популярності, завдяки казкам, що оточує його. Згідно з місцевою легендою, ця дорога була створена гігантом.

3. Колодязь Тора, штат Орегон, США

Це справжні двері в підземний світ. Колодязь Тора – це кам’яна воронка, в яку стікається вода, але під час відливів, припливів і штормів вода викидається назад, утворюючи таким чином великий витончений фонтан.

4. Памуккале, Туреччина

Кілька сотень тисяч років тому в сучасній Малої Азії вирували землетруси, які спричинили за собою зрушення і розломи гірських порід. Завдяки цьому на поверхні землі з’явилися джерела підземних вод. Ось вже кілька тисяч років вода піднімається з надр землі і осаджується на невисокий гірський схил. Поступово утворилися басейни, наповнені водою кольору аквамарину. Численні джерела термальних вод, з великим вмістом кальцію та бікарбонату, виробляють ефект водоспаду, замороженого на схилі гори.

5. Озеро Хіллер, Західна Австралія

Напевно, головне питання, яке у вас виникло при вигляді цього озера – «Чому воно рожевого кольору?». Ця загадка сьогодні є найактуальнішою для даного місця. Згідно з однією з них, у водоймі живуть організми Dunaliella і Halobacteria. Вони здатні виділяти фарбувальні речовини, які, відповідно, і надали озера такий «гламурний» забарвлення. Якщо прислухатися до іншої версії вчених, то вода в озері має рожевий відтінок, через що мешкають у ньому бактерій червоного кольору, що носять назву halophilic.

6. Бадаб-е-Сурт, Іран

Травертинові тераси на півночі Ірану. Це природне явище створювалося протягом більше 1000 років. Травертин є різновидом вапняку, який утворюється з депозиту кальцію і води, що стікає. Незвичайний червоний колір надає оксид заліза, що міститься в гарячих джерелах.

7. Гори Тяньцзи, Китай

Це незвичайні гори подібно стилю фентезі, але незважаючи на це вони реальні і знаходяться в провінції Хунань. Ці шокуючі погляд вежі покриті зеленими лісами і оповиті туманом. Розглянути всі пишність цих величезних мармурових башт можна скориставшись канатною дорогою.

8. Лінії Наска, Перу

Вигравірувані на піску фігурки тварин і геометричні фігури донині залишаються однією з найбільших загадок Південної Америки. Лінії Наска знаходяться в Перу і включені в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

9. Бермудський трикутник, північна частина Атлантичного океану

Сьогодні Бермудський трикутник вважається самим аномальним явищем на землі. Бермудський трикутник також носить назву Трикутник Диявола, Ворота в інший вимір. Умовними кордонами Бермудського трикутника південний мис Флориди (Маямі), Бермудські острови і Пуерто-Ріко. Це місце, де зникають люди, літаки, зникають кораблі, виходять з ладу прилади.

10. Острів Сокотра, Ємен

Острів, що знаходиться на материковій частині Африки, є предметом численних досліджень. На сьогоднішній день практично немає інформації про те, як стався острів, звідки з’явився такий незвичайний рослинний і тваринний світ. Рослини і дерева химерної форми є ендеміками, це означає, що їх більше ніде в світі немає.

11. Рука пустелі, Чилі

Це дивне твір мистецтва створено чилійським скульптур Маріо Ираррасабалем (Mario Irarrázabal). Посеред пустелі Атакама тягнеться вгору рука, створена із заліза та цементу. Рука з піску схожа на руку велетня, який потрапив в пісок і просить про допомогу.

12. Шоколадні пагорби, о. Бохол, Філіппіни

Філіппінський острів Бохоль своєю популярністю завдячує своїм «Шоколадним пагорбах». Зелена трава, застилающая поверхню пагорбів, під час сухого сезону вицвітає і набуває шоколадний колір. Ці дивні пагорби є спадщиною ЮНЕСКО і гордістю філіппінців.

13. Червоний пляж, Паньцзинь, Китай

Червоний пляж вважається самим мальовничим пляжем на планеті. Такого незвичайного кольору пляж ставати в осінній сезон, коли морські водорості, які знаходяться біля берега, починають відмирати і набувають яскраво червоний колір. Пляж знаходиться на території заповідника і його значна частина закрита для відвідування.

14. Рівнина Глечиків, Лаос

Долину Глечиків ще називають «азіатським стоунхенджем» — це дивний і таємничий археологічний пам’ятник культури, що складається з тисячі гігантських кам’яних глечиків з піщанику, граніту і отверділого корала. Створена приблизно 3000 років тому Рівнина Глечиків представляє великий археологічний інтерес.

15. Державний парк Гоблін-Валі, штат Юта, США

Величезних розмірів кам’яні гриби, які виросли посеред млявої долини притягують до себе не тільки вчених, але і велику кількість туристів з усього світу. «Долина гоблінів» чимось нагадує місце на Марсі, це шматочок фантастичного місця на Землі. Парк знаходиться на краю пустелі Сан Рафаель.

16. Китова алея, Сибір

Китова алея знаходиться на острові Ыттыгран (Чукотка) і являє собою моторошний археологічний комплекс: кістки величезних розмірів гренландських китів, вкопані в землю. Це одна з найвідоміших визначних пам’яток на Чукотці. Вважається, що раніше це було місце, де місцеві стародавні племена збиралися для того, щоб проводити обряди жертвопринесення.

17. Скляний пляж, Каліфорнія, США

У Каліфорнії знаходиться єдиний у світі пляж, який переливається яскравими фарбами. Пляж покритий ні піском, ні галькою, а мільйонами різнокольорових скелець різного розміру, які переливаються на сонці. Цей природний шедевр створений природою спільно з людьми. Раніше берег був встелена сміттям, більшу частину якого потім відвезли, залишивши лише дрібні скла і шматочки пластмаси. З часом прибережна морська вода перетворила ріжучі скла в красиво відшліфовані камені.

18. Катакомби, Париж, Франція

Паризькі катакомби – це кладовище, перенесене під землю. Після того, як обвалилася стіна, що відокремлює житлову зону від мертвої, було прийнято рішення перенести останки з місцевих кладовищ у спеціально вириті тунелі під землею. Не дивно, що це місце паранормальних явищ і недоброї аури.

19. Гейзер Флай , Невада, США

Назва Флай (в перекладі з англійської «літати») гейзер отримав завдяки струменів води, які буквально вилітають з нього на висоту понад 15 метрів. Тут у 1916 році було вирішено побудувати колодязь. Довгий час він використовувався за призначенням, але вулкан, що спав у цих місцях кілька тисячоліть, у 1960 році прокинувся і почав вихлюпувати з себе струменя гарячої води. Вода розчиняла мінерали, що розташувалися навколо цього місця, а замість них почали з’являтися невеликі мальовничі пагорби, які сьогодні сягають висоти понад півтора метрів. Всі бактерії і водорості, жили тут, почали приймати незвичайну унікально красиву форму і вигляд.

20. Кет-Айленд, Японія

Японський острів Аошима «захоплений» котами. Це котяче царство в шість разів більше проживає місцевого населення. За словами місцевих жителів, кішки були завезені на острів, щоб боротися з мишами. Дуже швидко вони стали розмножуватися, а так як на острові більше немає інших хижаків, чисельність котів продовжує зростати.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяЖитель Америки справив фурор в соцмережах своїми светрами про подорожі


Наступна статтяКуди поїхати відпочивати

Irina