На землі достатня кількість замків, проте не кожен з них похвалиться такими важливими історичними подіями і легендами, ніж незвичайна споруда, що знаходиться в Білорусі. Це споруда носить назву «Мирський замок». Він є унікальним оборонною спорудою 16 століття, а також входить в знаменитий список унікальних земних місць ЮНЕСКО.

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Мирський замок в Білорусі і його історія
  • Як дістатися до Мирського замку в Білорусі
  • Мирський замок в Білорусі і інші визначні пам’ятки міста
  • Мирський замок у Білорусі сьогодні
  • Екскурсії в Мирський замок у Білорусі

Мирський замок в Білорусі і його історія

Назва замкового комплексу пішло ще з 16 століття. Справа в тому, що він розташовувався в Гродненської області Республіки Білорусь, а саме в селищі під назвою Світ. Звідси і відбувається назва «Мирський». Цей замок служив людям в якості оборонної фортеці в ті часи.

Тут знаходиться цілий комплекс замкових споруд. Найбільш старі з них створені в готичному стилі, але до їх складу входить і головний замок, створений за указом князя Илинича. Головний замок, як і багато інші споруди комплексу, датуються початком 16 століття.

У другій половині 16 в, а саме в 1568 р. замок стає власністю Миколи Радзивілла. Саме він і добудовує комплекс у стилі ренесансу.

Східна і північна сторона комплексу була добудована у вигляді великого триповерхового палацу. Навколо величезного замку був виритий великий рів, наповнений водою. По кутах були створені бастіони. Північна частина замкового ансамблю ознаменований великим садом в італійському стилі. А ось південь цього унікального місця уособлює озеро, створене штучно.

Коли щосили вирували наполеонівські війни, замок досить сильно постраждав, що призвело до занедбання його, більш ніж на сторіччя. Після спустошення, замком оволоділа сім’я Радзивіллів, однак в їх володінні він пробув не довго. На початку 19 століття комплекс був реконструйований, а в 1895 році проданий Миколі Святополк-Мирського. Саме його син узявся за відновлення головного замку. Всі роботи проходили під його керівництвом, але за проектом, популярного тоді архітектора Теодора Бурше.

У повоєнний час замок став притулком численних місцевих жителів, чиї будинки були знищені в результаті військових дій. Після цього тут знаходився військовий гарнізон.

Як дістатися до Мирського замку в Білорусі

Мирський замок Білорусі розташований не так далеко від столиці – Мінська. Всього в 90 км. Якщо їхати по трасі М1 Мінськ-Брест, то до замку можна дістатися за 15 хвилин. Якщо ж ви будете рухатися по маршруту автобуса Мінськ-Новогрудок, то на місці призначення ви будете не раніше, ніж через 2 години.

Приїхавши на місце, можна зняти номер в одному з готелів довколишніх міст чи селищ. Одним з таких міст є місто Новогрудок. Він розташований всього в 40 км від замкового комплексу «Мир». Тут зручно зупинитися в номері готелю, і виділити окремий день, щоб з’їздити в Мирський замок.

На сьогоднішній день на території замкового комплексу знаходяться не тільки унікальні архітектурні споруди, але і невеликі ресторани і готелі. Також тут часто проводять конференції. Мирський замковий комплекс є місцем, яке відвідує величезна кількість туристів, що говорить про те, що на території замку дуже складно зняти номер в готелі.

Мирський замок в Білорусі і інші визначні пам’ятки міста

У місті, де розташований Мирський замок, знаходиться і багато інших пам’яток, які варто відвідати, перебуваючи тут. У цей список можна віднести Єврейський пам’ятник жертвам війни. Також тут досить цікавий центральний міський ринок і площа. Варто відвідати тут і Римо-Католицьку церкву Святого Миколая, датируемую 16 – 17 ст. Серед церков тут популярний у туристів і Троїцький храм, заснований в 16 столітті. Крім цього, тут знаходиться усипальниця засновників Мирського замку Святополк-Мирських.

Мирський замок у Білорусі сьогодні

Сьогодні Мирський замок Білорусі є одним з самих незвичайних архітектурних комплексів Європи. В його архітектурну стилістику входять бароко, ренесанс, готика. На початку нового століття цей замковий ансамбль був включений до всесвітнього списку ЮНЕСКО.

2009 рік був ознаменований тим, що після чергових реставраційних робіт Мирський замок в Білорусі був відкритий для відвідування туристами. Незважаючи на регулярні роботи над комплексом, сьогодні досі тут вони проходять. За планом, тут повинні повністю заново відновити знаменитий італійський сад, парк і безліч архітектурних споруд.

Це місце по праву можна віднести до унікальних. Варто тільки поглянути на архітектурну складову комплексу, над якою багато архітектори працювали протягом цілих століть. Сьогодні тут можна витратити цілий день, щоб побачити все, що розташоване на території. Незважаючи на це, весь час ви будете захоплюватися наявними тут спорудами. Не дарма комплекс Мирський замок в Білорусі входить до всесвітнього списку ЮНЕСКО.

Екскурсії в Мирський замок у Білорусі

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяНавіщо потрібна страховка мандрівника. Онлайн оформлення.


Наступна статтяПошук попутників для подорожей за кордон і не тільки

Irina