ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Перший в’їзд в Шенген та існуючі правила
  • Правило першого в’їзду в Шенген
  • Що потрібно пам’ятати про правила в’їзду в Шенген
  • Чому це важливо?

Перший в’їзд в Шенген та існуючі правила

Отримання візи в країни шенгену — заняття досить клопітка. Один з важливих питань, що потребують відповіді: в посольство якої саме країни слід звертатися за отриманням дозволу на в’їзд. Існує думка, що це має бути саме та держава, кордон якого турист буде перетинати в першу чергу. Дійсно на території шенгенської зони діє таке правило? Що робити, якщо віза отримана, але з’явилася необхідність відвідати іншу країну?

Правило першого в’їзду в Шенген

Правило першого в’їзду говорить: “Шенгенську візу слід запитувати в посольстві тієї країни, в яку буде здійснено перший в’їзд. От якщо в’їзд на територію шенгену за мультивизе здійснюється у другий і наступні рази, маршрут можна складати будь-яким підходящим туристу чином. А в перший раз — тільки у відповідності з цим правилом.

Неправильне розуміння правила першого в’їзду іноді ставить недосвідчених туристів в глухий кут. Їм здається, що першу поїздку в країни Шенгенської зони можна здійснити тільки в одну якусь країну, в яку і слід оформляти візу. Але це не так. Почати подорож по Європі слід з цієї країни. А після цього можна відвідати і сусідні країни, на які поширюється ця віза. Такі поїздки щасливі володарі багаторазової шенгенської візи можуть починати з будь-якої з 25 країн цієї зони. Число таких країн поступово зростає.

Що потрібно пам’ятати про правила в’їзду в Шенген

І все ж деякі правила існують. Наприклад, “правило країни з найбільшим терміном перебування”. Мультивізу в шенгенську зону краще всього отримувати в посольстві тієї країни, на території якої здобувач збирається пробути самий тривалий термін. Наприклад, якщо запланована поїздка транзитом через кілька європейських країн і тривала зупинка, скажімо, у Франції, має сенс отримувати візу саме у французькому посольстві.

Але що, якщо на в’їзді в країну співробітник митниці зверне увагу на невідповідність і запитає, чому шенген оформлений в іншому посольстві, якщо турист в’їжджає не туди? Досить просто пояснити, що маршрут включає декілька країн, у тому числі і ту, яка видала візу. Підтвердити свою розповідь можна відповідними документами: квитками на виліт/виїзд в цю країну, наявність броні в готелі і т. п. В кінці кінців, маршрут прямування, навіть самий заплутаний — особиста справа мандрівника. Таке пояснення повинне повністю задовольнити гіпотетичного сверхбдительного митника. А практика показує, що нічого подібного у туристів зазвичай не питають.

Не варто забувати і про терміни перебування в шенгенській зоні. Процедура підрахунків строків і кількості днів перебування в Єврозоні стала досить складною. На сайтах посольств навіть з’явилися спеціальні калькулятори, що дозволяють виконати необхідні підрахунки в автоматичному режимі.

Принцип підрахунків полягає в тому, щоб у будь-які на будь-які взяті поспіль 180 днів доводилося не більше 90 днів у шенгені. Якщо мультивіза видано всього на півроку, можна провести на території Євросоюзу тільки 90 днів. Вичерпавши цей строк, наприклад, відпочивши в Європі протягом трьох місяців підряд, мандрівник втрачає право в’їзду на наступні три місяці. Для тих, хто отримав візу шенген на рік, ситуація виглядає дещо інакше. Вони можуть у цей період провести за кордоном не три місяці, а цілих шість. Потрібно лише правильно зробити необхідні розрахунки.

Чому це важливо?

Дотримуватися правила, пов’язані з візами шенген, важливо не тільки з поваги до закону. Термін навіть самої тривалої візи з часом минає, і мандрівник звертається за новим дозволом. Отримання нової візи в чому залежить від того, як претендент дотримувався встановлені правила і строки раніше. Слідування законам полегшить отримання нової візи, а от порушення може істотно погіршити ситуацію.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяВтрата багажу при перельоті. Що робити?


Наступна статтяНавіщо потрібна страховка мандрівника. Онлайн оформлення.

Irina