ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Як самостійно підготувати документи для оформлення та отримання туристичної візи в Іспанію
 • Біометричні дані
 • Список необхідних документів для отримання візи в Іспанію

Як самостійно підготувати документи для оформлення та отримання туристичної візи в Іспанію

Іспанія стала одним з улюблених місць для відпочинку у наших співвітчизників. З появою візового центру, отримати візу можна самотужки, не витрачаючи гроші на послуги туристичного агентства.

Стандартний термін оформлення візи 14 календарних днів. Якщо у візового офіцера виникають сумніви, то термін оформлення візи може бути збільшений до 2 місяців.

Біометричні дані

У липні 2015 року були внесені зміни подачі документів на отримання шенгенської візи для громадян Білорусі, Росії та України. Головна зміна – це особиста присутність при подачі заяви на візу в зв’язку з введенням процедури дактилоскопії. Процедуру надання біометричних даних необхідно буде проходити 1 раз у 5 років, тобто ваші відбитки пальців і цифрове фото будуть зберігатися в базі даних 5 років. Ця база даних доступна для всіх Посольств, Консульств та візових центрів країн Шенгенської угоди. Це означає, що якщо ви наступного разу зберетеся поїхати, наприклад, до Литви або Польщі, то для отримання візи вам треба буде подати лише необхідний пакет документів, а біометричні дані здавати не треба.

Виключення для здачі відбитків пальців складають наступні категорії громадян:

 • діти до 12 років
 • особи, чиї відбитки неможливо зняти фізично

Список необхідних документів для отримання візи в Іспанію

Багато людей вважають за краще звернутися в туристичне агентство, щоб за них підготували всі документи, так як самі цього боятися. Насправді нічого страшного в цьому немає. Для того, щоб самостійно правильно зібрати всі необхідні документи, вам треба уважно прочитати цю статтю, трохи часу і деяка наполегливість. Пам’ятайте, що крім паспорта, всі оригінальні документи, які ви подаєте, Консульство не повертає.

Необхідні документи:

 • Паспорт повинен бути не старше 10 років і бути дійсний мінімум 3 місяці з моменту закінчення візи. Ще одним важливим вимогою до паспорта є наявність мінімум двох вільних сторінок.
 • Копія паспорта. Особлива вимога Консульства Іспанії в Москві – ксерокопія всіх сторінок паспорта. Ксерокопію паспорта можна зробити безпосередньо у візовому центрі.
 • Анульований паспорт. У паспортному столі ви можете написати заяву, щоб вам дали анульований для підтвердження того, що у вас вже були шенгенські візи. Це не є обов’язковою вимогою, але вам це буде перевагою. Також необхідно зробити ксерокопію всіх сторінок паспорта. Анульований паспорт вам повернуть разом з діючим. Також досить прикласти тільки ксерокопії попередніх віз.
 • Анкета. Бланк анкети повинен бути заповнений на іспанською або англійською мовою, в крайньому разі, російські слова можна написати латинськими літерами, але ні в якому разі не кирилицею. Уважно прочитайте Як правильно заповнити анкету.
 • Фотографія. Вимоги: фотографія повинна бути не старше 6 місяців, кольорова, хорошої якості, розміром 3,5х4,5 див.

 • Довідка з місця роботи повинна бути виготовлена на фірмовому бланку з печаткою, необхідно, щоб була вказана посада, яку ви займаєте, ваш щомісячний дохід за останні 3-6 місяців, як давно працюєте, а також повинні бути вказані терміни, в які вам надається відпустка.

Пенсіонерам необхідно надати довідку з Пенсійного фонду, а також ксерокопію пенсійного посвідчення.

Індивідуальні підприємці повинні надати ксерокопію документа про реєстрацію та довідку з податкової про те, що немає заборгованості.

Студенти повинні надати довідку з місця навчання, якою буде прописаний рік початку і закінчення навчання.

Тимчасово непрацюючі надають ксерокопію трудової книжки: перша сторінка та сторінка з останнім записом про місце роботи.

 • Фінансові гарантії – виписка з банківського рахунку або квитанції про купівлю валюти на ваше ім’я. Важливо, щоб на вашому рахунку було достатньо коштів, а це 65 євро в добу на людину на кожен день перебування в зоні шенгену.

У разі відсутності у вас необхідної суми на поїздку, вам необхідно надати спонсорську лист, в якому спонсор вказує, що готовий взяти на себе витрати на вашу поїздку. Такий лист пишеться у вільній формі, але необхідно, щоб воно було в друкованій формі. Додатково до листа додається ксерокопія паспорта спонсора, а також можна додати довідки про доходи. Спонсором може виступати будь-яка особа, незалежно від того, перебуваєте ви з ним у родинних зв’язках або немає. Спонсорський лист необхідно тільки для осіб, які досягли повноліття.

 • Медична страховка. Страхове покриття має бути не менш, ніж на 50 тисяч доларів або 30 тисяч євро.
 • Квитки. Необхідно надати копії або бронювання квитків в обидві сторони. Якщо виліт запланований не з Мінська, а, наприклад, з Вільнюса, то в такому випадку необхідно показати квитки до Вільнюса. Відповідно, якщо ви будете повертатися до Мінська через Вільнюс, значить, квитки з Вільнюса до Мінська теж додаються до пакету документів. Якщо квитки ще не надійшли в продаж, то достатньо написати пояснювальну у вільній формі, в якій буде вказано, що квитки ще не надійшли у продаж. Пояснювальна повинна бути в друкованій формі.

Для тих, хто планує їхати до Вільнюса на автомобілі, необхідно надати ксерокопію водійського посвідчення, ксерокопію технічного паспорту автомобіля та міжнародної страховки (Green Card). Якщо автомобілем буде керувати людина, що не подає документи, то необхідно додати ксерокопію чинної на момент поїздки візи цієї особи, ксерокопію водійського посвідчення, ксерокопію технічного паспорту та копія міжнародної страховки Green Card.

УВАГА! Складні маршрути з кількома перельотами або подорож до Іспанії і назад повністю на автомобілі повинні докладно описуватися в МАРШРУТНОМУ ЛИСТІ (дати, країни, готелі, зупинки).

 • Бронь готелю. Надається ксерокопія броні, в якій обов’язково повинна бути зазначена дата заселення і виселення з готелю, а також прописана ваше прізвище та ім’я (як у паспорті). Якщо бронь оформлена на іншу людину, і він не подає свої документи на візу, в такому випадку необхідно надати ксерокопію його чинної візи і обов’язково повинна бути вписана ваше прізвище та ім’я у якості гостя.

Хороші сайти для бронювання готелів, готелів, хостелів, апартаментів і квартир подобово:

airbnb.com — найпопулярніший сайтів оренди дешевих апартаментів, квартир і кімнат без посередників. Тут також можна отримувати купони, які дають додаткову знижку на житло. Перевага: приведи друга та отримай бонус після того, як він з’їздить в подорож. Отримати знижку зараз можна тут.

booking.com – один з найбільших і популярних пошукачів готелів, вілл, готелів, апартаментів і квартир.

fireflies.com – портал, на якому можна забронювати будь-якого роду житло, авіаквитки, трансфер, екскурсії, вигідно взяти в оренду автомобіль, організувати круїзи, гірськолижні курорти. Переваги сайту: 1 — під час подорожі ви перебуваєте під повним захистом швейцарської туристичної компанії, 2 – якщо ви знаходите ціну нижче тієї, яку ви заплатили, то вам повернуть 150% різниці в ціні, але не більше 500$ (це стосується тільки житла).

 • Згода на обробку персональних даних. Бланк згоди можна взяти у візовому центрі.
 • Додаткові документи. Ви можете додати посадочні талони з вашої попередньої поїздки в Іспанію (якщо у вас була іспанська віза), чеки на ваше ім’я про покупки, скоєних на території Іспанії, ваше фото на тлі будь-якої відомої пам’ятки в Іспанії і т. д. Все кріпитися степлером на білий чистий аркуш формату А4 по порядку. Також додатковими документами можуть бути ксерокопія на рухоме і нерухоме майно, оформлене на ваше ім’я.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяАнкета на візу в Іспанію


Наступна статтяТИПИ ХАРЧУВАННЯ В ГОТЕЛЯХ

Irina