ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Озеро Ранкової Слави в США — райдужне озеро
  • Чому Озеро Ранкової Слави має таке забарвлення?
  • Озеро Ранкової Слави в США і його історія
  • Озеро Ранкової Слави в США в наші дні

Озеро Ранкової Слави в США — райдужне озеро

Знаменитий Йэллоустонский Національний парк, що розташований в США, достатньо багатий своїми красивими і цікавими місцями. Його територія простягається на три американських штату: Айдахо, Монтана і Вайомінг. Саме в цьому парку знаходиться, мабуть, саме незвичайне і красиве озеро в світі. Воно носить назву Озеро Ранкової Слави, і привертає увагу величезної кількості туристів зі всього світу. Що ж такого цікавого в цьому озері?

Якщо поглянути на водойму з боку, то можна помітити, що він забарвлений в безліч райдужних кольорів, і періодично змінює забарвлення як хамелеон. На перший погляд, навіть і уявити неможливо, скільки метрів становить його глибина. Насправді, вона перевищує 2200 метрів.

Чому Озеро Ранкової Слави має таке забарвлення?

Тільки подивіться на Озеро Ранкової Слави! Воно спочатку має бірюзовий колір води, потім змінюється на зелений, а через мить і зовсім стає помаранчевим. Так, це незбагненно. Як у природи-матінки виходить витворяти такі чудеса, та ще й без втручання людини? Цим питанням довгий час задавалися багато дослідників і вчених.

Насправді, вся справа в тому, що в даному озері живуть незвичайні бактерії. Не в кожному водоймищі вони здатні прижитися, однак тут їм дуже комфортно і затишно.

Якщо заглиблюватися в історію водойми, то можна дізнатися, що багато років тому озеро було сповнене кришталево чистою водою. Хоча вже тоді навколо водойми було невелике кільце оранжевого кольору. Це звичайна справа для багатьох озер.

Ця водойма часто відвідували туристи. Вони регулярно кидали в озеро монети, прикраси та багато іншого, щоб наслідувати традиції. Як було популярно, та й зараз ця традиція користується популярністю, оскільки, за легендою, кинув монету або камінь у воду, чекає щастя і удача. З-за того, що на дні накопичилося досить багато всяких речей подібного типу, жерло забилося. Ця водойма підігрівався завдяки даному жерла. Як відомо, при зміні температури і складу води, бактерії підлаштовуються під нові умови. Саме тому озеро і початок періодично міняти колір. Зараз це увійшло в звичайну систему.

Однак Озеро Ранкової Слави в США має і ще один природний дивовижний сюрприз. Періодично тут можна спостерігати, як вода в ньому вибухає і закипає. Ця картина розбурхує уми багатьох смотрящих.

Озеро Ранкової Слави в США і його історія

Це озеро отримало популярність завдяки Елізабет Макгоуен, дружині керуючого Йэллоустонским парком. Саме вона 1883 році помітила, як схожий водойма з квіткою яскраво-блакитний форми, що мають незвичайну скручену форму. В першу чергу схожість була за кольором. Так, якщо поглянути на озеро, то й справді можна побачити якісь схожі моменти. Дивлячись на все це, Елізабет в голову прийшла думка назвати озеро «Convolutus», що означає в перекладі «Озеро Ранкової Слави».

Озеро Ранкової Слави в США в наші дні

В озері підтримують життя різні гриби, водорості, бактерії, мохи і т. д. Тут вода ні на хвилину не завмирає. Вона постійно рухається, то кипить, то бовтається. Часом з водойми вгору вихлюпуються водяні струмені. Це як різнобарвний природний фонтан, аналогів якому в світі більше немає. На цю незвичайну водну кольорову життя можна дивитися нескінченно. Озеро буквально гіпнотизує людини.

Коли дивишся на цю картину, виникає бажання стати частиною її, зануритися у водойму, але робити це категорично заборонено. Температура води тут досягає часом 90⁰ С. Це означає, що в озері можна просто зваритися живцем. Також варто пам’ятати, що глибина його – понад 2 км. Так що, якщо людина потоне в озері, то його тіло навряд чи знайдуть.

Сьогодні біля озера створена чудова оглядова площадка, з якої можна поспостерігати за життям цього диво-водойми. У нього категорично забороняється кидати монети, камінчики і інше сміття. За порядком у цьому незвичайному місці стежать спеціальні працівники парку. Також Озеро Ранкової Слави в США регулярно піддається плановим очисних робіт. Жерло водойми чистять від засмічень, намагаючись підтримувати це місце в повному порядку.

Так, таких місць на землі сьогодні одиниці. Тут природа дійсно ніби малює фарбами, намагаючись передати людині всю свою красу. Ця водойма щороку відвідує величезна кількість туристів з усіх куточків планети. Воно не лише напрочуд красиве, але і заспокійливу. Дивлячись на живу воду озера, дивуєшся тому, як все це відбувається. Крім озера, в Йэллоустонском Національному парку безліч цікавих місць. За нього можна прогулятися, прекрасно провівши при цьому час. Варто відзначити, що цей парк є одним з найбільших в Америці. А саме озеро є не тільки надбанням США, але і вважається одним з найбільш унікальних у світі.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяСтіна жуйки


Наступна статтяЄллоустонський супервулкан

Irina