ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Мармурові печери в Чилі — найбільше родовище мармуру на Землі
  • Краса мармурових печер в Чилі
  • Природні фарби мармурових печер в Чилі
  • Мармурові печери в Чилі в наші дні
  • Як дістатися до мармурових печер в Чилі

Мармурові печери в Чилі — найбільше родовище мармуру на Землі

Природа любить радувати людей своїми дивовижними місцями. Одним з таких є унікальні мармурові печери, що знаходяться на кордоні Чилі та Аргентини. Тут знаходяться Мара Анди.

Південна Америка славиться безліччю чудес світу на своїй території. Тут знаходиться незвичайне озеро під назвою Буенос-Айрес, що є одним з найглибших у світі. Саме тут розташований унікальний у своєму роді місце – так званий, «Мармуровий собор». Таке ім’я дали цієї пам’ятки місцеві жителі. Однак реальне його назва — Las Cavernas de Marmol. Воно перекладається, як Мармурові печери в Чилі. У цій частині Південної Америки ця пам’ятка є самою популярною серед туристів. Сьогодні печери відвідують десятки тисяч туристів щорічно. подібних місць на планеті досить мало. Чого ж такого в цих печерах цікавого?

Печери являють собою скелясті структури, оточені кришталево чистими водами місцевого озера. Це озеро прийнято називати Буенос-Айрес, однак, це аргентинське назву. У Чилі люди його звуть озером Хенерал-Каррера.

Краса мармурових печер в Чилі

Багато люди називають це місце райським куточком, і не дарма. Тут дуже красиві пейзажі, фон яким створюють незвичайні стіни, блакитна вода і заплутані лабіринти. Особливо красиві печери в сонячні дні. Промені сонця прориваються крізь щілини в стінах і фарбують коридори в незвичайні кольори. Коли сонце потрапляє на кришталеве озеро, людському погляду відкриваються чудові природні картини, а також оптичні ілюзії. Примітно те, що в похмуру погоду мармурові печери мають зовсім інший вигляд, ніж у сонячну. Однак від цього вони ніяк гірше не стає, просто в різні дні печери значно відрізняються, тому слід відвідати печери, як у сонячну, так і в дощову погоду. Печери змінюються і за допомогою інших чинників. Через періодичних танень льодовиків води в печерах наповнюють тунелі, завдяки чому і відбувається мінливість печер.

Туристи бували в мармурових печерах, радять відвідувати їх саме спочатку весни або в кінці зими. В цей час печери недостатньо наповнені водою, що дозволяє здійснити сюди екскурсію на катері. Саме на цьому виді транспорту можна легко проникнути всередину печери і побувати у всіх куточках цього «чилійського дива». Катер можна без проблем взяти напрокат в будь сусідньому селі чи місті. Люди охоче надають транспорт всім мандрівникам за невисоку плату.

Сьогодні мармурові печери в Чилі є не тільки унікальною і красивою пам’яткою, але і загадковим місцем. Справа в тому, що печери тут досить глибокі, і вглиб їх досі ніхто не забирався. Основними питаннями є «Що ж знаходиться в самій глибині печер?» і «Хто мешкає в мармурових печерах?». Так, ці питання є одними з основних. Проте ніхто не може дати точної відповіді, як з’явився цей «Мармуровий замок».

Природні фарби мармурових печер в Чилі

Як вже говорилося, мармурові печери в Чилі весь час люблять змінювати своє забарвлення. Вдень вони одного кольору, вночі – іншого, в дощову погоду печери мають одну тону, а в сонячну – інші. Так, це справді унікальне. Однак є в печерах і ще одна риса – танення льодовиків. Так як у складі стін знаходиться безліч мінеральних речовин, коли вони тануть, вода насичується мутнувато-блакитними відтінками, а самі стіни пофарбовані в незвичайні тони.

Мармурові печери в Чилі в наші дні

Щодня мармурові печери відвідують десятки і сотні туристів. Вони приваблюють людей не тільки своєю природною красою, але і чудовим озером Буенос-Айрес, в якому водиться риба. Тут багато мандрівники проводять годинами, милуючись краєвидом, і займаючись своєю улюбленою справою – риболовлею. Тут величезна різноманітність риби. Тут найвідомішими рибами є форель і лосось. Як відомо, ці риби живуть тільки в найчистіших водах, що є доказом чистоти цих місць.

Відомо те, що мармурові печери в Чилі є найбільшим світовим родовище мармуру. На думку вчених, вага дорогоцінного каменю, що знаходиться тут, складає близько 5 тисяч тонн.

Як дістатися до мармурових печер в Чилі

Дістатися до цього чудового місця не так то й просто. Справа в тому, що печери знаходяться на досить великій відстані від Сантьяго — столиця Чилі. З Сантьяго необхідно дістатися до міста Койайке. Відстань між містами – близько 1300 кілометрів. Однак і це не все. З Койайко потрібно ще подолати 300 км до самої пам’ятки.

Незважаючи на велику відстань, яке туристу потрібно проїхати на транспорті, все це забудеться в мить, коли перед очима відкриваються надзвичайно красиві мармурові печери. Це не тільки заспокійливу місце, але й пам’ятка, відвідування якої ніколи не забудеться.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяКуди поїхати на Різдво до Європи


Наступна статтяОстрів Пасхи в Чилі – місце, де “живуть” камені

Irina