ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Таємниці і загадки острова Пасхи в Чилі
  • Острів Пасхи в Чилі і його історія
  • Кам’яні ідоли острова Пасхи в Чилі
  • Чому острів «Великодня»?
  • Сезон відпочинку на острові Пасхи в Чилі
  • Тури в Чилі

Таємниці і загадки острова Пасхи в Чилі

Одне з найбільш таємничих і досліджуваних місць знаходиться в Чилі. Це не просто місце, а цілий острів. Вулканічні кратери, озера, чудові зелені пейзажі – ось, що тут можна спостерігати, проте не цим знаменитий острів Пасхи, Чилі. Прославили його незвичайні скульптури з каменю. Це великі голови, досягають величини 10 метрів. Знаменитий острів ні на годину не залишають археологи. Тут постійно ведуться розкопки. Так, загадок предки залишили нам предостатньо. «Звідки взялися ці кам’яні фігури?», «З якого каменю і як вони були створені?», і врешті-решт «Для чого були поставлені тут голови?» — ось основні таємниці острова Пасхи в Чилі, які вчені всього світу до цих пір не розкрито.

Острів Пасхи в Чилі і його історія

Першими жителями цього острова стали полінезійці. Це був 5 століття нашої ери. Саме вони були творцями незвичайних кам’яних скульптур, які ще називають моаї. Цю расу називають «довговухими», т. к. вони розтягували собі мочки вух до плечей. У 14 столітті сюди заселилися інші племена – «короткоухие». Їх ватажком вважався Хоту-Мату. Ці племена нещадно розправилися з усіма жителями «довговухих», тим самим знищивши цілу культуру і епоху. Мало від первісних жителів острова залишилися до наших днів. Та й історія тепер відома тільки уривками.

Першопоселенці володіли власною писемністю. Є тому підтвердження. На острові пасхи були виявлені таблички з написами, які досі остаточно не розшифровані. Також тут були виявлені і малюнки, які означають деяких тварин, птахів і астрономічні знаки. Розбираючи зображення, не відразу, але можна зрозуміти, що люди намагалися показати свою історію. Тут були і свої божества, яким поклонялися люди, і постійні війни, які, згодом, і погубили расу. Крім цього, на острові Пасхи була знайдена і древня церква Ханга-Роа. Глянувши на неї, можна здивуватися, вже в ті часи поселенці вміли вирізати з дерева, причому цілком непогано.

Як відомо, головним символом і божеством у остров’ян було істота у вигляді людини і птиці. Цьому свідчать численні малюнки, і статуї, знайдені на острові.

Кам’яні ідоли острова Пасхи в Чилі

Незвичайних кам’яних голів на острові нараховано близько 900 штук. Всі вони мають ширину рівну 4,5 метра, а висота їх становить в середньому 10 метрів. За припущенням вчених, їх повноцінна величина повинна була складати близько 22 м. Проте фігури не мають повного тіла.

Переміщали статуї завдяки спеціально створеним саням, виготовленим з гілок дерев, які зрубали і збирали у місцевих джунглях. Незважаючи на те, що ідоли досягають ваги в кілька тонн, з їх переміщенням люди не справлялися з особливою складністю. Можливо, при їх переміщенні в процес був задіяний не один десяток людей.

Як припускають вчені, ці статуї виготовлялися на честь померлих тут людей, тим самим віддаючи данину пам’яті. Кожна голова мала своєрідну платформу, іменовану «аху». Це було своєрідним місцем поховання. Під час обряду, навпаки моаї розпалювали багаття, і моляться сідали поруч навпочіпки. Вони опускали голови, а долоні з’єднували і ритмічно піднімали їх.

Імовірно, статуї виготовлялися з каменю згаслого вулкана Рану-Рараку. Висікали подібності голів за допомогою спеціальних кам’яних молотків і кувалд. Після чого, волоком транспортувалися на спеціальних полозках з гілок дерев до місця майбутньої установки. Також в наші дні деякі з фігур моаї мають і власні імена, які їм дали місцеві жителі і туристи. Так, наприклад, Поике – скульптура з розкритим ротом, є улюбленцем місцевих жителів, а ось Аху Тахаї має цікаву кам’яну зачіску і гарні очі. Ця фігура излюблена мандрівниками і туристами.

Чому острів «Великодня»?

Через кілька століть цей острів виявив один європейський мандрівник і мореходець адмірал Якоб Роггевен. Сталося це в 1722 році. В день, коли він прибув на цей острів, весь християнський народ святкував Пасху. Від цього і було вирішено назвати острів на честь цього свята. Якщо переводити це назва на європейський, то звучить воно Рапа-Нуї.

Однак острів прославив далеко не Якоб Роггевен, хоч він і був першовідкривачем. Велику популярність острова дав Джеймс Кук, який прибув сюди в 1774 році. Він знайшов знамениті статуї божків. Тоді вони були в дуже поганому стані. Багато голови були сильно пошкоджені і мали почерк вандалів. Сам острів перебував у непотребном стані, а племена місцевих аборигенів ховалися по печерах. Експедиція почала шукати відповіді на питання «Що тут сталося?» однак чіткої відповіді отримати не могли.

Дослідження показали, що після відплиття голландської експедиції острів був охоплений моторошної демографічною катастрофою. Тут почався голод, ворожнеча, а незабаром і зовсім почався канібалізм. Всі рослини і ліси були знищені, а люди з кожним днем мали все менше шансів на виживання. Коли Джеймс Кук був на острові, він провів підрахунки населення і замість 20000 тисяч чоловік зміг нарахувати лише 4000. Але і це ще був не кінець племінної доби на острові Пасхи. 1862 рік приніс нове мана. Сюди були висаджені перуанські війська, які забрали з собою майже чверть населення в якості рабів. Пізніше забрали ще частина місцевих жителів. У підсумку, на острові було трохи більше 100 жителів.
У 1888 році острів Пасхи був включений в територію Чилі. А в 1966 році після обрання президента тут почалося нове життя.

Сьогодні на острові є невелика село Ханга Роа. В ній живе основна частина населення. Основний дохід вони отримують від турфірм, завдяки чому і живуть тут. На острові сьогодні створено все для комфортного і гарного проведення часу. Готелі, магазини, кафе, ресторани. А з 1964 року сюди можна потрапити і за допомогою авіаперельоту. Тут є діючий аеропорт. На останній момент, населення острова складає близько 4000 чоловік.

Сезон відпочинку на острові Пасхи в Чилі

Самим відвідуваним часом у році є зима і початок весни. Сезон починається з жовтня і закінчується в квітні. В цей час температура повітря на острові складає в середньому 22 — 30⁰ С. Вода в океані прогрівається до 23 градусів. Сезон дощів тут починається з травня і триває до вересня. Однак, незважаючи на погодні примхи, в цей час тут все одно тепло.

У сезон відпочинку сюди часто приїжджають цілі сім’ї з дітьми. Тут є пляжі, які вважаються кращими в чилі. Чого тільки коштує пляж Анакена, розташований в тихій бухті. Це місце оточене гарними високими пальмами, пляж усипаний золотистим піском, а на всьому цьому тлі підносяться величні кам’яні моаї. Хочеш – не хочеш, а в цю картину можна закохатися з першого погляду.

Сьогодні таємниці острова Пасхи в Чилі досі не розкриті до кінця. Вчені висувають тільки припущення. Незважаючи на це, тут є на що подивитися і куди сходити. Може бути острів вам здасться не таким великим, але потрапивши сюди, людина може втратити лік часу. Аж надто все це затягує і захоплює. Адже недарма, щорічно острів приймає на своїй території понад 20000 туристів зі всіх куточків нашої планети.

Тури в Чилі

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяМармурові печери в Чилі – місце, яке заспокоює


Наступна статтяКупити нерухомість в Греції

Irina