ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Річка Каньо Крісталес — синя річка в Колумбії
  • Де знаходиться річка Каньо Крісталес в Колумбії?
  • Властивості річки Каньо Кристалес в Колумбії
  • Як дістатися до річки Каньо Кристалес в Колумбії?

Річка Каньо Крісталес — синя річка в Колумбії

Річки дивні самі по собі, вони заспокоюють, а багато з них навіть здатні загіпнотизувати. Адже відомо, що вода має властивість заспокоювати своїми чарівними водними мелодіями і виглядом. У світі величезна кількість найрізноманітніших річок і водойм. Однією з найбільш унікальних є річка Каньо Крісталес в Колумбії. Назву можна розуміти по-різному. Хтось її називає «кришталева річка», а багато хто називає «кришталевий рукав річки». Є люди, які вважають, що водойма має психоделічними властивостями. Так, якщо поглянути на цю незвичайну річку з боку саме це почуття і закрадається в голову. Що ж такого незвичайного зберігає в собі річка Каньо Крісталес в Колумбії?

У цієї річки є і її дві назви, які більш точно здатні охарактеризувати її. Це «Рідка веселка» і «Річка п’яти кольорів». Дивлячись на водойму, ніяк інакше її не назвеш. Адже вона має безліч квітів, які завдяки течією, переливаються, переплітаються, утворюючи все нові незвичайні фарби. Дійсно, ви тільки погляньте на цю красу, і вам захочеться злитися з нею в єдине ціле.

Вся ця краса в річці Каньо Кристалес утворюється з-за незвичайних водоростей, які ростуть в ній. Вони носять назву Macarenia clavigera. Ця рослинність регулярно змінює колір, слідуючи сезону, погоди і навіть температурі повітря. Водорості можна порівняти з хамелеоном, який змінює свій колір, підлаштовуючись під навколишнє середовище.

Однак річка Каньо Крісталес місцями нічим не відрізняється від звичайних річок. Навіть не місцями, а на більшій своїй частині. Вона покрита звичайним мохом, надаючи водойми властивий сірувато-зелений відтінок. Незвичайність річці надають осінні місяці. Саме з вересня по листопад річка ніби розквітає і стає райдужно красивою. Таке диво більше не побачиш ні в одній з річок світу. В осінній час води тут стають самих різних забарвлень. Можна побачити і зелений колір, і жовтий, і синій, і навіть червоний. Ось так вона може радувати око туриста, який прибув до річки у вересні або жовтні.

Отже, як говорилося вище, водорості змінюють колір залежно від погоди. Так, наприклад, у жаркі сонячні дні річка забарвлюється в яскраві червоні тони. Це може бути не обов’язково червоний колір, але його відтінки у воді присутній, безсумнівно, будуть. Все це відбувається з-за більшої доступності до водоростей сонячних променів. Таким чином, природа сама малює на воді своїми фарбами. Це дійсно дуже красиво і незвичайно.

Де знаходиться річка Каньо Крісталес в Колумбії?

Як ви вже зрозуміли, річка Каньо Крісталес розташована на території Колумбії, проте це теж поняття широке. Точне місце течії цієї річки – Національний природний парк Серрания-де-ла-Макарена. Він знаходиться поруч з однойменними гірськими утвореннями. Річка бере свій початок у південній частині схилу гір під назвою Макарена. Далі Каньо Кристалес тече на схід, після чого впадає у велику річку Гуайаберо. Середня ширина Рідкої веселки» становить 20 метрів, а довжина річки – приблизно 100 кілометрів.

Властивості Каньо Кристалес в Колумбії

Чудова річка Каньо Крісталес в Колумбії настільки чиста, що її можна порівняти з дистильованою водою, однак до вживання вона не підлягає. У воді річки відсутні солі і мінерали. Дно водойми ніколи не покривається мулом. Саме із-за цих причин у річці навіть не водиться риба.

Є в річці і цікаві ями, так звані колодязі «мойяс». Вони різнокольорові, а занурюватися в ці поглиблення досить приємно і цікаво. Перебуваючи біля річки, часто можна зустріти людей, які опускаються в ці «колодязі». Вони кажуть, що при знаходженні там, організм відчуває свободу, а голова – легкість.

Як дістатися до річки Каньо Кристалес в Колумбії?

До 2009 року до річки було пробратися практично неможливо і небезпечно, так як в ті часи тут йшла громадянська війна. Після 2009 року сюди, коли всі утихомирилось, сюди почали перебувати регулярні експедиції та екскурсійні загони. Річка Каньо Крісталес знаходиться в достатній дали, з-за чого пробратися до неї не так просто. Необхідно долетіти на літаку до заповідника Макарена з Вільвісенсіо. Після польоту потрібно пропливти певну частину шляху на човні, а далі йти пішки або скористатися конем, яких тут надають для поїздки.

Річка Каньо Крісталес в Колумбії – це національний заповідник, а відповідно, знаходиться під пильним наглядом і охороною. Перебуваючи тут, вести себе необхідно належно, не смітити і не шуміти. Готувати і залишатися на нічліг тут теж не вийде. Єдиний сезон, коли на річці можна потрапити це літо і осінь. Варто відзначити, що даний водойма входить в знаменитий список ЮНЕСКО. Це місце дійсно дуже красиво і цікаво собою.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяГора хрестів у Литві: встановивши тут хрест, людину чекає успіх і благополуччя


Наступна статтяВрата богів у Перу – портал в паралельні світи

Irina