ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Прованс у Франції незвичайна краса Середземномор’я
 • Прованс і його неповторна природа
 • Лавандовий Прованс у Франції
 • Пам’ятки Провансу у Франції
 • Міста Провансу
  1. Екс-ан-Прованс
  2. Ніцца
  3. Марсель
 • Де жити
 • Прованс у Франції і його кращі екскурсії
 • В висновок про Провансі

Прованс у Франції незвичайна краса Середземномор’я

Південно-Східна частина Франції ознаменувалася чудовим містом під назвою Прованс. Це місто з усіх боків оточений незвичайними пейзажами. На Сході Провансу простягаються Альпи, а південна його частина омивається водами Середземного моря. Західну частину міста огинає чудова річка Рона.

Багато туристів прагнуть потрапити в Прованс у Франції з різних причин. Одні бажають поринути в епоху середньовіччя, а хтось бажає відвідати і подивитися власними очима на старовинні споруди, монастирі, пам’ятники. Однак більшу частину світових приваблює мандрівників в Провансі зовсім інше – унікальні лавандові поля, які створюють місту свою незвичайну атмосферу і романтику. Як же приємно на них не тільки подивитися, але і пройтися по ним. Це непередаване відчуття. Перебуваючи тут, людина ніби спілкується з самою природою, вдихаючи свіжі запахи сосен, мигдалю, оливок і багато чого іншого.

Прованс і його неповторна природа

Ця частина Франції, мабуть, самої незвичайної природи. Тут можна спостерігати, як гірські вершини і рівнини, так і прогулятися по виноградникам. Популярні тут і курорти морського узбережжя. Але найбільше туристів можна спостерігати в околицях самого міста, адже тільки в Провансі знаходиться стільки унікальних старовинних пам’яток архітектури.

Лавандовий Прованс у Франції

Прованс у Франції має дуже велику територію, на якій розмістилося безліч невеликих, але яскравих містечок. Пам’яток в його рисах розташоване просто величезна кількість. Деколи, шкода, що доводиться обмежувати себе рамками власної відпустки, так як його точно вам не вистачити, щоб побачити всі ці чудеса півдня Франції. Незважаючи на це, варто спробувати потішити себе хоча б частиною цих чудес.

Як говорилося вище, однією з головних визначних пам’яток Провансу є лавандові поля. Їх варто відвідати в першу чергу. Це незвичайні краси, яких не знайти в жодній іншій частині земної кулі. Розташовані вони в північній частині Провансу. Сюди регулярно організовуються екскурсійні загони по вісім чоловік.

Лавандові поля виглядають, ніби, бузкові борозни. Вони утворені завдяки безлічі чагарників. Пересуватися вздовж цих кущів варто з обережністю. Справа в тому, що тут літає величезна кількість бджіл і ос. Одне різке рух і можна бути искусанным цими милими, але небезпечними комахами. Для алергетиків відвідувати ці поля найкраще на автомобілі. Можна пересуватися і на іншому, популярному тут виді транспорту – велосипед. Піша прогулянка забирає досить багато часу і сил, так як поля досить великі і мають багато спусків і підйомів.

У 1991 році в Провансі було відкрито унікальний музей лаванди. Відвідавши її, можна дізнатися багато нового про цю рослину, про його застосування, користь і т. д. Розташований парк в центрі природного парку Провансу – в Любероне. Тут можна не тільки погуляти, помилуватися місцевими краєвидами, але й придбати незвичайні сувеніри у вигляді меду, парфумів і мила. Все це створено на основі лаванди.

Також дуже цікаві в Провансі і виноградники, що прославили місто на весь світ. Ви можете заглянути сюди в будь-який час року. Тут, як і в інших природних куточках Франції, дуже красиво. Відвідавши виноградники, що знаходяться на півдні Провансу, ви зможете скуштувати вишукані сорти місцевих вин. Дуже цікаво тут і тим, що вся округа складається з сіл з будівлями двохсотлітньої давності. Як і багато років тому, зараз у них все також живуть селяни.

Пам’ятки Провансу у Франції

Приваблює туристів надзвичайно чудовий Регіональний парк під назвою Камарг. Він знаходиться в південній частині міста Арль. Тут можна не тільки добре відпочити і насолодитися природою, але і здійснити кінну прогулянку, спостерігаючи за рідкісними видами тварин і птахів, що мешкають у парку. Любителів водних пригод чекає плавання на байдарці по річці Ардеш. Всі бажаючі можуть викупатися під мостом, створеним самою природою. Він має форму у вигляді незвичайної арки. Її висота становить майже сімдесят метрів.

Дуже захоплюючим буде подорож по акведук Пон-дю-Гар. Любителі гірських прогулянок можуть зійти на Сан-Віктуар. Унікальною спорудою в цій місцевості є монастир під назвою Нотр-Дам де Сент-Віктуар, збудований ще в далекому 17 столітті.

Міста Провансу

Екс-ан-Прованс

На території Провансу знаходиться досить багато міст різного типу. Кожен знайде для себе ту точку півдня Франції, яка йому ближче до душі.

Одним з головних і значимих з історичної точки зору, є місто Екс-ан-Прованс. Починаючи з 12 століття, тут жили представники роду графів Прованських. Він знаходиться між Марселем і Любероном. Це місто дуже цікавий своєю долею снобізму. Тут досить спокійно і не шумно, на відміну від своїх сусідів-міст. Раніше це місто було домом і пристанищем багатьох художників і творчих людей. Спочатку Екс-ан-Прованс навіть був столицею Провансу. Тут є незвичайно красиві вулиці, на яких розташовано достатню кількість фонтанів, пам’ятників і крамничок. Можна присісти і відпочити.

У місті багато всіляких цікавинок. Прогулюючись Екс-ан-Прованс, можна відвідати міську ратушу, церкву, музей гобеленів, хлібну біржу і багато іншого. Хотілося б відзначити, що ринки Провансу є одними з самих незвичайних в південній частині Франції. Ними пишається практично кожен житель. У місті Екс-ан-Прованс виробляються численні національні продукти харчування, мило і т. д. Гордістю цього міста вважається і анісовий лікер. Багато туристи долають тисячі кілометрів, щоб особисто відчути цей дивовижний напій.

Ніцца

Прованс у Франції славиться і своїм Блакитним узбережжям. Саме тут знаходиться знаменитий курортний містечко Франції – Нецце. Він і є столицею Блакитних берегів. Тут можна насолодитися незвичайним південним кліматом, чудовими природними картинами, і звичайно ж, середземноморської кухнею, яка славить всю Францію.

Марсель

Прекрасним улюбленим туристами містом є і Марсель. Він славиться своїми ярмарками, ринками, на яких можна придбати практично все що завгодно.

Є на території і інші міста, що славляться на всю округу. Згадайте тільки знаменитий Каннський кінофестиваль. Так, саме про Каннах і йде мова. Яскравий і красивий місто під назвою Авіньйон. Він є серцем романтики в Провансі.

Що стосується готелів, то в Провансі їх досить багато. На будь-який смак і на будь-яку суму можна знайти житло. Примітно те, що всі готелі тут, незалежно від вартості і статусу, мають дуже хороше обслуговування, кухню і комфортабельність.

Де жити

Готелі Екс-ан-Провансу

Готелі Неццы

Готелі Марселя

Прованс у Франції і його кращі екскурсії

В висновок про Провансі

Прованс у Франції – це незвичайне місце на земній кулі. Тут прекрасно поєднуються романтика, природна краса та історія. На землі мало місць. Франція взагалі дуже романтична, але перебуваючи в Провансі, людина відчуває себе ніби в казці чи на іншій планеті, де немає бід, гіркоти і проблем. Якщо ви бажаєте забутися і повністю піти в себе, то Прованс у Франції створений спеціально для цього. Тут можна не тільки чудово відпочити, але і дізнатися багато нового про історію Франції і самого Провансу.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяВ Барселону самостійно: поради, ціни, маршрути


Наступна статтяОренда авто в Грузії: 17 простих порад

Irina