• Раніше ми писали: Будинок Вінчестерів в США

Штат Вайомінг, США

Існує безліч версій того, як велика країна Америка може загинути від природних стихій. Це і цунамі, і найсильніший землетрус, але одну з версій вчені намагаються обходити стороною. Це виверження вулкана, розташованого в штаті Вайомінг.

Єллоустонський супервулкан – саме так його прозвали вчені, так як він знаходиться в Йеллоустонском національному парку. Але чому «супервулкан»? Так, все просто! Він може стерти з лиця землі в лічені хвилини не тільки Америку, але й знищити весь світ, т. к. виверження найбільшого вулкана в світі може прийти і «вулканічна зима». Незважаючи на це, вчені приділяють мало часу цього опаснейшему місцем центральної Америки. Вулкан знаходиться в центральній частині північно-американської плити.

Цей об’єкт не має стандартного вулканічного виду, хоча вулкан і величезних розмірів. Але він ніби просів в землю, не підносячись над землею ні на метр. Розміри вулкана становлять 55 на 75 кілометрів.

Вчені не раз стверджували, що за останні 17 млн. років вулкан прокидався понад 100 разів. Останнє виверження супервулкана сталося понад 2,5 млн. років тому. Однак за припущенням дослідників, в наступний раз виверження повинно відбутися не менш, ніж через 20 тисячоліть, хоча з появою сучасних комп’ютерних технологій, прогнози звузилися. Спочатку вчені попереджали про те, що вулкан може прокинутися наприкінці першого століття 21 століття, але через час і ця дата змінюється не в кращу сторону. Як вони повідомляють, люди повинні бути готові до найстрашнішого вже з 2012 по 2016 рік. Саме в цей період супервулкан може прокинутися.

По закінченні років, вчені заявили, що в Йеллоустонском парку, де розташований вулкан, з’явилися нові кратери, а земля почала підніматися з неймовірною швидкістю. Якщо до цього дослідники вважали підйом грунту за 20 років всього на 10 см, то за останні роки ця ж сама земля піднялася майже на 2 метри.

Сьогодні ніхто не може бути впевнений у тому, що завтрашній день настане, так як Єллоустонська кальдера (примітка — інша назва вулкана) може прокинутися в будь-яку хвилину. Таким чином, все людство перебуває під загрозою. Справа в тому, що виверження супервулкана в атмосферу може бути викинуто непорівнянне кількість вулканічного попелу. А це означає, що глобальна катастрофа загрожує не тільки США, але і всієї планети.

Однак є і вчені, що відносяться до цього небезпечного об’єкту скептично. Вони стверджують, що зростання ґрунту не є сигналом для виверження. Сьогодні земля піднялася, а завтра опуститься. Цьому сприяє велика кількість підземної магми, яка поступово надходить до основи кальдери, а потім відходить від неї. Так, це хоч і схожий на звичайного «мильна бульбашка», але не факт, що вибух може статися в нашому столітті або навіть тисячолітті.

Сьогодні Єллоустонський супервулкан, що знаходиться в самому центрі американського штату Вайомінг, навколо себе збирає численних науковців і дослідників, а також звичайних туристів. Всі вони не проти обговорити те, який же «сюрприз» він нам може приготувати, і коли. Незважаючи на численні здогади, люди дуже бояться дій даного супервулкана. Це буде не тільки загибель всієї Америки, але і всього людства. Тільки уявіть собі, на що здатний цей найнебезпечніший природний об’єкт. Навіть при ретельному дослідженнями вчених, виникає величезна кількість питань, відповіді на які може дати тільки сам Єллоустонський супервулкан.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяОзеро Ранкової Слави в США


Наступна стаття20 цікавих фактів про китай

Irina