Як не крути, але життя в умовах великого міста не кращим чином позначається на здоров’ї дітей. Постійне перебування в квартирі за комп’ютером замість прогулянок на свіжому повітрі призводить до того, що імунітет дитини поступово погіршується. І тому діти скаржаться на втому, погано вчаться в школі і часто хворіють простудними захворюваннями. Кардинально змінити ситуацію можна за допомогою санаторно-курортного лікування в Білорусі. Відпочинок в білоруських санаторіях дозволить дитині оздоровитися і цікаво провести час.

Відпочинок в санаторії разом з дітьми

Звичайно, багато батьків відправляють своїх дітей на оздоровлення в дитячі санаторії. А якщо батьки бояться відпускати дітей самих або просто хочуть провести час разом? Отже, потрібно вибирати такі санаторії, які пропонують оздоровчі програми для дорослих і дітей. Так, дитячі оздоровчі програми можна знайти в таких білоруських санаторіях як:

 • «Веста»,
 • «Ружанскій»,
 • «Сонячний»,
 • «Придніпровський»,
 • «Приморський»,
 • «Срібні ключі»,
 • «Перлинка»,
 • «Світанок»
 • «Ченки»,
 • «Олеся».
 • У цих санаторіях батьки можуть замовити для дитини оздоровчу путівку. А поки дитина буде на процедурах, дорослі можуть зайнятися власним здоров’ям, неспішно відвідати СПА-кабінет або просто поплавати в басейні.

  Переоцінити користь санаторного лікування для дитячого організму дуже складно. Відпочинок на курорті заряджає дитини енергією, він стає активним і веселим. Санаторно-курортне лікування підвищує працездатність дитини, він краще засвоює навчальний матеріал. Оздоровчі програми включають комплекс лікувальних процедур, які зміцнюють імунітет малюка, завдяки чому його перестають турбувати хронічні захворювання та застуди.

  Водні процедури

  Водні процедури люблять всі діти. Це і теплі ванни, і струевой душі, та купання в басейні. Водні процедури надають тонізуючу дію і є гарним методом профілактики багатьох хвороб.

  Так, у оздоровчу програму «Часто хворіє дитина» санаторію «Ружанскій» включені лікарські ванни з Про-панто. Пантові ванни — це метод альтернативної медицини, суть якого полягає в додаванні у воду екстракту роги марала (пантів). Вважається, що пантовый екстракт володіє цілющими властивостями. Так, пантові ванни стимулюють імунітет, покращують обмінні процеси, заспокоюють і покращують працездатність.

  Також багато санаторії пропонують ванни з додаванням цілющих рослин. Так, для дітей особливо корисні хвойні ванни. Така процедура має протизапальну дію, а вдихувані пари сануючих слизову оболонку верхніх дихальних шляхів. Хвойні ванни допомагають вилікуватися від наявних хронічних захворювань органів дихання і запобігти появі застуд в холодну пору року.

  Лікарські інгаляції

  Всі ми родом з дитинства. І напевно багато дорослі пам’ятають, як будучи дітьми в санаторіях всі дружно ходили на інгаляційну терапію. Ці процедури, і зараз активно проводять в санаторіях.

  Відомо, що пальму першості серед дитячих захворювань займають запальні захворювання дихальних шляхів. А з цими захворюваннями ефективно борються лікарські інгаляції. Для проведення процедури в санаторії використовують інгалятори, з допомогою яких лікарська речовина вводиться в організм у вигляді аерозолю. При такому методі введення ліки потрапляє відразу в дихальні шляхи, що збільшує терапевтичний ефект.

  Для проведення лікування можуть використовуватися мінеральні води, відвари лікарських трав, олії. Інгаляційна терапія зменшує запалення в дихальних шляхах, усуває відчуття саднения в горлі і кашель, покращує відходження мокротиння.

  Галотерапія

  Різновидом інгаляційної терапії є галотерапія (спелеотерапія). Це лікування мікрокліматом соляних печер. Зараз кожен поважаючий себе санаторій облаштовує на своїй території такі кімнати — імітацію соляних печер. Приміщення обладнані шезлонгами або стільцями, які займають люди під час процедури. Соляні кімнати в санаторіях «Ружанскій» і «Веста» обладнані сучасною підсвічуванням. Під час сеансу дитина не сумує і не вередує, а зацікавлено стежить за дивовижними кольоровими тінями на білих соляних стінах.

  Основним лікувальним фактором процедури є соляний аерозоль. Перебування в умовах мікроклімату соляної печери сприяє очищенню дихальних шляхів від шкідливих мікроорганізмів, алергенів, пилу. Процедура розріджує мокротиння і сприяє відходженню, усуває хронічний кашель. Галотерапія володіє протизапальним ефектом і тому її призначають при хронічних запальних захворюваннях органів дихання. Крім того, знаходження в такому мікрокліматі надає імуностимулюючу дію і багаторазово підсилює стійкість організму до дії несприятливих факторів, тому процедура показана всім людям, які хочуть бути здоровими.

  Тепло – і грязелікування

  Теплолікування передбачає використання теплоносіїв — бруду, парафіну, озокериту. Ці матеріали володіють теплоудержуючою здатності скла, склотканина здатністю. Аплікації з брудом або озокеритом забезпечують локальне тепловий вплив на організм людини, покращують кровообіг і зменшують наявний запальний процес.

  Дітям часто призначають озокерито-парафінові або ж грязьові аплікації у вигляді чобітка, коли цілющу суміш накладають на стопи дитини. Така процедура показана при таких захворюваннях:

 • Захворювання периферичної нервової системи;
 • Патологія опорно-рухового апарату;
 • Наслідки травм нижніх кінцівок;
 • Хронічні захворювання органів дихання, часті ГРВІ.
 • Лікувальна гімнастика

  Фізична активність — це запорука здоров’я дитини. Сучасні діти все менш активні, своє дозвілля вони воліють проводити з планшетами замість ігор на вулиці. А між тим, відсутність фізичного навантаження позначається на загальному стані дитини — він стає пасивним, швидко втомлюється і насилу освоює шкільний матеріал. І що найжахливіше, від відсутності фізичної активності страждає імунітет.

  Дитячі оздоровчі путівки обов’язково включають лікувальну фізкультуру. Розрізняють загальні тренування для зміцнення здоров’я та спеціальні тренування, спрямовані на усунення порушених функцій в певних органах чи системах. Це можуть бути колективні заняття лікувальною гімнастикою або активні ігри на свіжому повітрі. Завдання максимум — зацікавити дитину спортом і допомогти придбати корисну звичку у вигляді регулярних занять фізичними вправами.

  Ось тільки деякі корисні ефекти від занять спортом:

  • Збільшується сила і тонус м’язів;
  • Збільшується витривалість організму;
  • Тренується серцево-судинна система;
  • Нормалізується вага;
  • Стимулюється кровообіг;
  • Поліпшується постава;
  • Нормалізується сон;
  • Зміцнюється імунітет;
  • Поліпшуються реакція, концентрація, увага;
  • Поліпшується настрій і з’являється енергія.

  Фізіопроцедури

  Оздоровчі програми в санаторіях не обходяться без фізіопроцедур. Для дітей дуже корисні такі фізіопроцедури як електрофорез, магнітотерапію, світлотерапія, лазеротерапія.

  Так, дитячі оздоровчі програми в санаторіях «Ружанскій» і «Сонячний» включають процедуру світлотерапії з застосуванням апарату «Біоптрон». Вплив поляризованого світла надає імуностимулюючу дію, в результаті чого активуються природні захисні механізми. Локальне вплив світла покращує кровообіг, прискорює процеси загоєння, надає протизапальну дію. Світлотерапія особливо ефективна в лікуванні хронічних запальних захворювань ЛОР-органів (синуситу, тонзиліту) та захворювань органів дихання.

  Більшість санаторіїв також пропонує дітям процедуру фотомагнитотерапии на білоруському апараті «Фото-СПОК». Суть процедури полягає в одночасному впливі на дитячий організм магнітним полем і світловим випромінюванням. Основні лікувальні ефекти фотомагнитотерапии:

  • Протизапальний;
  • Знеболюючий;
  • Імуностимулюючий;
  • Протинабряковий;
  • Трофико-регенеративний.

  Посилити лікувальний ефект оздоровчої програми допоможе надвенная лазерна терапія, яка проводиться в «Ружанском», «Перлині». Під дією лазерного випромінювання значно поліпшується кровообіг в тканинах активуються обмінні процеси. Процедура призначається в першу чергу дітям для зміцнення імунітету і профілактики простудних захворювань.

  Відпочинок в білоруських санаторіях однозначно стане приємною подією в житті дитини. Красива природа, оздоровчі процедури і різноманітний дозвілля — все це допоможе зміцнити здоров’я дитини і подарувати йому масу позитивних емоцій.

  Сподобалася стаття? Поділіться своїми враженнями чи розкажіть про свій досвід.


  Попередня статтяПроблеми з хребтом – де лікувати?


  Наступна статтяЯк схуднути швидко і без стресу?

  Irina