Як вибрати зарядний кабель для айфона

5-19-2021

Кабель Baseus Cafule Metal... Кабель Baseus Cafule Metal Type-C to Lightning Power Delivery 20W (1m) Белый

Купити новий кабель для гаджета-здавалося б, чого простіше.  Видів роз’ємів не так вже й багато, запам’ятати свій нескладно, а в будь-якому магазині електроніки безліч варіантів відповідних кабелів. Ось тільки частенько буває так, що з новим кабелем зарядка йде довше, а іноді і взагалі не йде. А ще частенько кабель нормально працює якийсь час, а потім раптом перестає «визнаватися» гаджетом. Чому так відбувається, як цього уникнути і як правильно підібрати кабель для гаджета рекомендуємо вам лайтнинг кабель iphone.

Роз’єм мобільного пристрою

Це перше, що слід з’ясувати перед підбором кабелю — вид роз’єму на вашому гаджеті. Варіантів тут не так вже й багато:

  • пристрої apple, випущені до 2012 року, використовують роз’єм 30-pin apple.
  • з 2012 року пристрої apple оснащені 8-pin роз’ємом lightning.

Більшість пристроїв інших виробників використовують різні версії роз’єму usb:

  • micro-usb і mini-usb використовувалися на пристроях, випущених до 2015 року. Втім, і після появи type c, деякі виробники ще використовують ці роз’єми.
  • usb type-c — з’явився в 2014 році, активно використовуватися почав з 2017-2018-х.

Зовні вони відрізняються досить сильно і впізнати «свій» роз’єм можна з першого погляду.

Власників техніки apple може ввести в оману абревіатура mfi в назві роз’єму або самого кабелю.

Принципово кабель з приставкою mfi від «звичайного» не відрізняється нічим — це той же самий 8-pin lightning. Mfi (manufactured for iphone/ipad/ipod) — програма сертифікації виробників від apple. “mfi” в назві продукту означає, що він ліцензований apple і повністю сумісний з оригіналом. Чи означає це, що напис ” mfi ” гарантує якість кабелю? не завжди.

Багато недобросовісних виробників просто вставляють в назву свого продукту “mfi”, не ускладнюючи себе його сертифікацією і покупкою ліцензії. Розрахунок на те, що мало хто буде звірятися зі списком авторизованих виробників mfi перед покупкою.

Список авторизованих виробників невеликий – на січень 2021 року в ньому всього-то 78 компаній. І користуватися ним незручно, в ньому перераховані виробники, а не бренди. А визначити, який виробник випускає кабель того чи іншого бренду, іноді виявляється досить непросто.

Тому залишається, як і раніше, спиратися на бренд, на характеристики кабелю і на його ціну. Apple бере $4 з кожного «mfi» кабелю стороннього виробника, і коштувати дешевше 400 рублів він просто не може.

Роз’єм 2

Другий важливий параметр кабелю-роз’єм, який буде підключатися до зарядного пристрою або комп’ютера. Практично для всіх кабелів це один з варіантів роз’єму usb:

  • “звичайний” usb стандарту 2.0 c роз’ємом type-a. Type-a встановлений на більшості зарядних пристроїв і на всіх комп’ютерах, тому не дивно, що кабелі з другим роз’ємом такого типу найбільш поширені.
  • usb 3.0 з роз’ємом type-a може знадобитися, якщо вам недостатньо швидкості usb 2.0 в 480 мбіт/с.у третьої версії популярного стандарту максимальна швидкість передачі становить 5 гбіт/с, проте в якості зарядного такий кабель — не найкращий варіант. У кабелю з “синім роз’ємом” (роз’єми usb 3.0 часто позначаються синім кольором) можуть виникнути конфлікти з гаджетами і зу зі стандартами швидких зарядок.
  • usb 3.1 з роз’ємом type-c стає затребуванішим з кожним днем, так як багато сучасних планшети і ноутбуки оснащуються такими роз’ємами. Такі кабелі коштують дорожче, і не «на порожньому місці» — в них встановлюється спеціальний чіп (emarker). Саме через це чіпа виникає більшість проблем з кабелями type-c. Чіпи в недорогих китайських кабелях часто працюють некоректно: «заважають» передачі даних, некоректно передають інформацію про необхідний струмі і швидко виходять з ладу. Проблеми можуть з’явитися і при використанні швидкої зарядки — чіп emarker живиться від стандартного напруги в 5 в, а quickcharge, наприклад, може піднімати напругу живлення до 20 в.якщо чіп «не зрозуміє», що відбувається, то підвищена напруга його швидко спалить, і кабель вийде з ладу (і гаразд, якщо тільки він). Тому економія з цим видом кабелів може вийти боком.
  • ще зустрічаються кабелі з двома роз’ємами usb 2.0. Вони використовуються для підключення до комп’ютера пристроїв, які споживають більше 0,5 а.

Характеристики кабелю

Підібрати обидва роз’єми» як на оригіналі ” недостатньо. Треба ще, щоб його інші параметри відповідали можливостям гаджета.

Пропускний струм. Одна з найважливіших характеристик, особливо якщо ваш гаджет використовує швидку зарядку. Стандарт usb 2.0 обмежує струм на гаджет величиною в 0,5 а, на яку і розраховані «звичайні» кабелі usb. Що буде, якщо струм зарядки вашого гаджета більше? варіантів два, обидва погані: кабель або буде грітися, «зливаючи» частина потужності в атмосферу, або зарядний пристрій відразу визначить, що кабель низько-амперний і просто не дасть підвищений струм. В обох випадках зарядка буде йти помітно повільніше звичайного.