ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Чим загрожує туристу порушення візового режиму
  • Чому прострочена віза
  • Яке покарання загрожує порушникові
  • Як уникнути неприємностей

Читайте також —> Що робити, якщо прострочена віза.

Чим загрожує туристу порушення візового режиму

Всі терміни пройшли, а турист все ще знаходиться на території країни перебування і сподівається, що пара-трійка зайвих днів за кордоном не викличуть у влади ніяких питань.

Дійсно, зазвичай поліція не стукає у двері готелю, вимагаючи негайно покинути територію країни перебування, а турагент не надсилає дбайливих СМС-нагадування про те, що терміни на кінець. Найчастіше порушення виявляється під час перетину кордону. І хоча може здатися, що нічого страшного забудькуватий турист не вчинив, прострочена віза в подальшому може обернутися для нього неабиякою головним болем.

Чому прострочена віза

Цей тип порушень нерідко вчиняється умисно, хоча ніякого злого умислу у гостя країни і в думках не було. Просто так склалися обставини: відпочинок виявився дуже цікавим, романтичне захоплення змусило забути про все, а дні пролетіли так непомітно, турист занадто розслабився на відпочинок і пішов у банальний запій… І ось він із звичайного іноземця перетворився на порушника візового режиму.

Існують і ненавмисні порушники з простроченою візою. Це реальні, а не безтолкові жертви обставин. Раптова хвороба, серйозна поломка автомобіля, затриманий авіарейс та інші форс-мажори руйнують плани і стають причиною прострочення. На жаль, закон суворий. Незалежно від причини на кордоні буде складено протокол, і порушником займеться прокуратура.

Яке покарання загрожує порушникові

Кожен випадок з простроченою візою розглядається окремо. Зазвичай практикується три види покарань:

  • візовий карантин;
  • штраф;
  • депортація.

Останнє застосовується вкрай рідко, для цього потрібно серйозно нашкодити в країні перебування, наприклад, вчинити правопорушення. Штраф виписують, як правило, прямо на кордоні, але його сплата зовсім не гарантує відсутність подальших проблем. Сума покарання в Європі може змінюватись в межах 100-4000 євро.

Саме часте покарання за прострочену візу, це так званий візовий карантин. Все просто: встановлюється термін, протягом якого порушник не зможе отримати нову візу. Покарання може тривати півроку, року, п’ять років і т. п. Максимальний термін візового карантину в шенгенській зоні — 10 років.

Як уникнути неприємностей

Для початку слід чітко розібратися з умовами і термінами за своєю візі. Ще при в’їзді слід запам’ятати дату останнього дня дії візового дозволу і твердо запам’ятати, що після 23.59 цього дня законослухняний турист перетвориться на порушника візового режиму, як карета Попелюшки — гарбуз.

Якщо обставини змінилися і стає ясно, що до терміну ну ніяк не встигнути, існує абсолютно законний спосіб поліпшити ситуацію. Називається цей спосіб “продовження візи”. Тобто слід заздалегідь відправитися у відповідний державний орган, зробити запит, сплатити зазначений збір і т. д. І, зрозуміло, запам’ятати нові терміни закінчення своєї продовженої візи (дата, 23.59, карета стане гарбузом і т. д.). У деяких країнах і тільки в окремих ситуаціях продовження візи вдається оформити прямо при перетині кордону. Але успіх цього заходу на 100% ніхто гарантувати не може, тому краще не ризикувати.

Нещасливим жертвам форс-мажорних обставин слід запастися усіма можливими доказами підступних мінливості злий туристичної долі. Зламалася машина? Підтверджуємо рахунком з сервісного центру. Поїзд спізнився? Ось довідка з ж/д вокзалу. Виліт літака був відкладений? Засвідчено довідкою з офісу авіаперевізника (а ще краще — від митної служби аеропорту). Вразив тяжка недуга? Ось довідка і рахунок з лікувального закладу.

Чим солідніше виглядає документ, тим краще. Нехай там будуть підписи, печатки, імена та реквізити тих, хто може підтвердити, що форс-мажор дійсно мав місце. Допитливі перевіряючі цілком здатні зателефонувати свідкам, а то й особисто опитати їх. Отже, не варто порушувати візовий режим, і нехай подорож не буде затьмарений ніякими неприємностями.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяЩо робити, якщо прострочена віза


Наступна статтяКуди поїхати на Різдво до Європи

Irina