Як казав Вільям Шекспір: «Здоров’я — дорожче золота». З цим висловом складно посперечатися. У швидкому життєвому темпі все ж потрібно знаходити час на те, щоб привести свій організм в порядок. І надзвичайно важливо своєчасно лікувати делікатні проблеми, про які чоловіки не люблять говорити вголос. Так, багато санаторії Білорусі пропонують чоловікам пройти курс відновлення чоловічого здоров’я.

Оздоровчі програми для чоловіків

Було б помилково вважати, що урологічні проблеми — це виключно доля зрілих чоловіків. Приміром, від запальних захворювань сечостатевої системи ніхто не застрахований — ні молодий, ні літній. І для боротьби з чоловічими захворюваннями (хронічний простатит, аденому передміхурової залози, еректильною дисфункцією, порушенням сечовипускання) багато санаторії пропонують власні програми.

Спеціальні програми для чоловіків пропонують такі білоруські санаторії як:

 • «Борове»,
 • «Альфа-Радон»,
 • «Срібні ключі»,
 • «Ружанскій»,
 • «Плісе»,
 • «Веста»,
 • «Нарочанский берег»,
 • «Сонячний»,
 • «Озерний»,
 • «Світанок» та інші.
 • САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ В БІЛОРУСІ — ТОП-5 кращих санаторіїв.

  Фітотерапія

  Багато чоловіків досить скептично ставляться до фітотерапії. Але насправді правильно підібраний рослинний збір допоможе ефективніше боротися з наявними захворюваннями.

  Так, певні рослини володіють корисними лікувальними властивостями і надають такі види дії як:

  • Антибактеріальне,
  • Протизапальну,
  • Сечогінний,
  • Спазмолітична.

  Тому рослинні засоби широко використовуються в лікуванні запальних захворювань органів сечостатевої системи, сечокам’яної хвороби, аденоми передміхурової залози.

  Наприклад, в санаторії «Сонячний» чоловікам пропонують спеціальний фіточай для передміхурової залози. До складу фітосбори входять кора ліщини, трави хвоща і вересу, квітки календули і бузини, листя грушанки і берези, пагони брусниці і мучниці. Вживання такого фітосбори покращує функції передміхурової залози, усуває запальні процеси, полегшує утруднене сечовипускання і зменшує біль.

  Пелоїдотерапія

  Пелоїдотерапія — це ключова процедура, яку проводять при лікуванні чоловічих захворювань. І все завдяки лікувальним властивостям бруду — її мінеральному складу і оказываемому термічного ефекту. При лікуванні чоловічих хвороб пацієнту приписують одну з процедур: сидячі грязьові ванни, аплікації брудом на зону трусів, грязьові ректальні тампони.

  Яких же ефектів дозволяє домогтися пелоїдотерапія? Насамперед, під час маніпуляцій використовується тепла бруд, яка довго зберігає необхідну температуру (38-42 градусів). Тепла бруд, прикладена на шкіру, сприяє розширенню судин і, як наслідок, покращення кровообігу в малому тазу. Посилення кровообігу допомагає позбутися застійних явищ, які і є грунтом для розвитку чоловічих захворювань. Крім того, локальне застосування грязей посилює регенерацію тканин. Так, рубці на простаті розсмоктуються, і функціонування передміхурової залози поступово відновлюється.

  Біологічно активні речовини, що містяться в грязі, через шкіру проникають в організм і мають протизапальну дію. В результаті проходження курсу грязелікування запальний процес в органах малого тазу затихає, зникають біль та інші неприємні симптоми.

  Бальнеотерапія

  Більшість санаторіїв у комплексні програми по зміцненню чоловічого здоров’я включають водні процедури. В основному, чоловікам пропонують теплі ванни. Лікувальний ефект від такої процедури полягає в одночасному впливі на організм температурного фактора і складу мінеральної води (входять в її склад, різні мінеральні речовини, гази).

  Теплі сидячі ванни надають такі корисні ефекти:

 • Ванни сприяють розслабленню мускулатури, у тому числі і м’язів органів малого тазу — хронічна біль поступово відступає.
 • Ванни провокують розширення кровоносних судин і покращення кровообігу, що створює сприятливий фон для нормального функціонування органів малого тазу.
 • Хлоридно-натрієві (соляні) ванни мають протизапальну дію, тому їх призначають при хронічних запальних захворюваннях органів малого тазу.
 • Санаторій «Борове» пропонує чоловікам процедури з скипидарними ваннами. Скипидар — це речовина, яку отримують із смоли хвойних дерев, і воно має вираженим розігріваючим ефектом. Прийом скипидарних ванн підсилює кровопостачання органів малого тазу і, відповідно, покращує трофіку тканин. Крім цього процедура зі скипидаром зміцнює імунітет і підвищує адаптаційні властивості організму.

  Санаторій «Ружанскій» пропонує чоловікам випробувати міні-сауна «кедрова бочка».

  Як відомо, деревина містить фітонциди, які ефективно знищують патогенні мікроорганізми, очищають і дезінфікують повітря. Висока температура, підтримувана в бочці і насичений трав’яними зборами пар, надають комплексний вплив на організм. Судини розширюються, поліпшується кровообіг, у тому числі і в області малого тазу. Крім того, купання в кедрової бочці стимулює імунітет і є відмінною профілактикою простудних захворювань.

  Фізіотерапія

  Магнітотерапія — це передовий фізіотерапевтичний метод, який часто використовується при лікуванні чоловічих хвороб. Магнітотерапія буває загальною, коли з допомогою спеціального обладнання магнітним полем впливають на весь організм. Буває і місцева магнітотерапія, коли магнітним полем впливають виключно на проблемну зону і саме цей метод найчастіше використовують в урології.

  Так, багато білоруські санаторії пропонують процедуру екстракорпоральної магнітної стимуляції. Суть процедури полягає в тому, що виробляються обладнанням електромагнітні імпульси викликають послідовні скорочення і розслаблення м’язів тазу, прямої кишки, сечового міхура і простати. Така процедура відновлює тонус м’язів органів малого тазу, а також покращує кровообіг в області тазу, усуває застійні явища. І як наслідок — усувається біль та інші неприємні урологічні симптоми.

  Процедура экстракорпорпоральной магнітної стимуляції абсолютно безболісна і триває двадцять хвилин. Все що буде відчувати людина під час маніпуляції — це невелику вібрацію. Процедуру экстракорпорпоральной магнітної стимуляції пропонують санаторії «Борове», «Альфа-Радон», «Плісе».

  Не менш ефективною процедурою в урології є ультразвукова терапія. З допомогою ультразвукового датчика через шкіру промежини або надлобковій області впливають на передміхурову залозу. Також в урології застосовують методику трансректальной ультразвукової терапії.

  Ефекти від лікування ультразвуком:

 • Ультразвук чинить судинорозширювальну дію, покращує кровообіг і усуває застійні явища.
 • Надає розсмоктуючу дію, тому його застосування сприяє розсмоктуванню рубців на простаті — наслідок хронічних запальних процесів.
 • Чинить протизапальну дію.
 • У лікуванні урологічних захворювань добре себе зарекомендувала лазеротерапія. Локальне застосування лазера в області промежини дозволяє за кілька сеансів усунути запальний процес в органах малого тазу, зменшити больові відчуття. Так, процедури з використанням лазера проводять в санаторіях «Плісе», «Альфа-радон», «Веста» та інших білоруських здравницях.

  Багато санаторії пропонують процедуру діадинамотерапія. Суть процедури полягає в тому, що за допомогою спеціального обладнання на організм впливають діадінаміческімі імпульсними струмами. При впливі такими струмами на ділянку таза поліпшуються кровообіг і трофіка тканин — відновлюються уражені хворобою ділянки органів малого тазу, чітко проявляється знеболюючу дію. Застосування діадинамотерапії дозволяє домогтися гарних результатів у лікуванні хронічного простатиту, порушень сечовипускання і проблем з потенцією.

  Сподобалася стаття? Поділіться своїми враженнями чи розкажіть про свій досвід.


  Попередня статтяЯк схуднути швидко і без стресу?


  Наступна статтяДе краще поправити жіноче здоров’я?

  Irina