Не так багато в світі країн, які можуть похвалитися таким унікальним багатством, як чиста вода. А ось у Вірменії вода найчистіша і високої якості. Фільтри та системи очистки тут не котируються. Якість водопровідної води у Вірменії настільки висока, що її можна пити прямо з крана. За цим показником країна займає одне з перших місць у світі.

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Легенди про воду у Вірменії
  • Що таке пупулаки
  • Мінеральні води Вірменії
    1. Джермук
    2. Діліжан
    3. Бжни

Легенди про воду у Вірменії

Безліч легенд та історій відображають дбайливе і навіть побожне ставлення вірмен до цінного дару місцевої природи. Наприклад, існує розповідь про пораненого оленя, який обмився в водах Джермука і повністю одужав від ран на превеликий подив переслідував його мисливця.

Про найбільшому озері Севан у Вірменії також складена прекрасна легенда. Раніше тут були зарослі лісами пагорби, серед яких спокійно струил свої води джерело, прихований спеціальним затвором. Місцеві жителі відкривали затвор, щоб набрати води, а потім завжди його закривали. Але одного разу молода жінка з неуважності забула перекрити води джерела. Що залишився без нагляду джерело розбушувався і залив околиці, так і з’явилося прекрасне озеро Севан. Доля ж легендарної красуні незавидна. Клята розгніваними односельцями, яким довелося покинути свої будинки через повені, вона стала каменем. Так і стоїть вона там по сей день — це “Арснакар” — камінь невістки.

Чисту воду місцеві жителі отримують не тільки з Севана, але і з численних джерел, про яких також складені красиві легенди. Наприклад, джерело Шакараджур в Гориса з’явився завдяки красуні Шушан. Її ім’я означає “лілія”, тому що від її прекрасного сміху лілії в горах розцвітали. Але одного разу красуня розплакалася, і з її сліз утворилося джерело з дивовижно смачною, трохи солодкою водою. Його так і назвали “солодка вода” або “Шакараджур”.

Цікава легенда пов’язана і з появою джерела Катнахбюр. Тіло знаменитого Месропа Маштоца, який створив вірменський алфавіт, несли для поховання в Ошакан, його рідне село. Втомлені подорожні, які страждають від спраги, присіли ненадовго біля дороги, щоб відпочити. Раптом сталося диво — найближчий до них камінь тріснув, з ущелини потекла вода, на смак нагадувала молоко. Тому і назвали чудове джерело “молочним” або “Катнахбюр”.

Що таке пупулаки

Єреван — найдавніше місто. У 1968 році він відсвяткував — ні багато, ні мало — 2750 років з дня заснування. Комплекс з такої ж кількості невеликих фонтанчиків — пупулаков — був створений до цієї знаменної дати. Тепер кожен перехожий, мешканець Єревану або гість вірменської столиці, може напитися прямо на вулиці і абсолютно безкоштовно. Вода в пупулаках абсолютно чиста і приємна на смак.

Мінеральні води Вірменії

Підземні води, мінеральні і прісні — цінний природний ресурс Вірменії. Деякі з місцевих мінеральних джерел стали добре відомі за межами Вірменії завдяки своїм цілющим властивостям. Ось деякі з них:

Джермук

Славиться високотемпературними мінеральними водами. Вони містять велику кількість корисних мікроелементів: натрію, кальцію, хлору, фтору, заліза, брому, магнію і т. п. Води Джермука — відмінне підмога при лікуванні захворювань нервової і травної систем, вони також позитивно впливають на обмін речовин.

Діліжан

Став широко відомий в 1947 році. Місцеві мінеральні свободи володіють приємним смаком, оскільки вони слабо мінералізовані, але склад мікроелементів у водах Дилижана чудово збалансований. Це відмінний профілактичний засіб, особливо для осіб, схильних до захворювань травної системи.

Бжни

Відрізняючи лікувально-столова вода, за складом дуже близька по складу до знаменитої Боржомі. Особливо ефективні води Бжни в лікуванні хвороб печінки.

Поблизу мінеральних джерел зазвичай є будинку відпочинку або санаторії, в яких можна з комфортом відпочити і пролікуватися. Вірменія по праву пишається своїми водними ресурсами. Побажання здоров’я звучить тут так: “так буде життя твоє довгою, як вода”.

Доставка води додому

11-26-2020

Компанія «Аква Про» – виробник високоякісної природної питної води. Перевірена часом якість продукту і високий рівень сервісу – одні з багатьох причин, за якими клієнти вибирають наш бренд.ми пропонуємо великий асортимент продукції: вода 19 л балонах, фторована вода, вода в пет-пляшках об’ємом 1,5 л, 0,5 л, 0,33 л і вода в каністрах з краником об’ємом 10 і 18,5 літрів і високоякісна артезіанська вода в скляних пляшках «мія». Вся продукція володіє високою якістю і легко впізнаваним брендом, за яким стоїть довіра споживача. У нашому каталозі ви зможете підібрати потрібне обладнання (кулер, помпа та інше).

Доставка води в Києві

Нашою компанією здійснюється доставка воды в Киеве в офіс, доставка води додому в Києві і на дачу. Доставка води додому здійснюється у зручний для вас час. Замовити воду ми швидко і легко на нашому сайті. Перейти в розділ доставка води.

Режим роботи: – прийом замовлень на доставку води та обладнання:понеділок – п’ятниця – з 8.00 до 22.00 субота, неділя та святкові дні – з 9.00 до 18.00-доставка води та обладнання:понеділок – п’ятниця – з 8.00 до 22.00 субота, неділя та святкові дні – з 9.00 до 18.00.доставка здійснюється 363 дні в році крім 1 і 2 січня.

Замовлення, розміщені до 19.00, доставляються клієнтам на наступний день.замовлення, розміщені після 19.00, доставляються через день з моменту замовлення. Замовлення, що доставляються за межі міста, здійснюються в другій половині дня.

Мінімальне замовлення-3 балони для приватних клієнтів, 4 балони для корпоративних клієнтів.

Наші оператори служби сервісу будуть раді відповісти на будь-які питання, прийняти замовлення і організувати доставку у зручний для вас час. Замовлення буде виконано точно і в строк, незалежно від того, в якому районі ви знаходитесь.

Наша компанія здійснить доставку води додому або в офіс, забезпечивши сім’ю і співробітників чистою питною водою. Ми цінуємо ваш час і робимо все для того, щоб спілкування з нами було максимально простим і зручним. Наші фахівці здійснюють профілактичне обслуговування обладнання з виїздом до клієнта. Майстри з ремонту та обслуговування обладнання проведуть у зручний для клієнта час санітарну обробку і, в разі необхідності, ремонт обладнання. Наша компанія володіє власним парком фірмових автомобілів. Фури, газелі, соболя, валдаї, виси, легкові автомашини, прикрашені бортовою символікою компанії, цілодобово доставляють воду. Водії та експедитори у фірмовій уніформі щодня обслуговують тисячі клієнтів. Фахівці з транспортної логістики ретельно розробляють маршрути водіїв, що дозволяє виконувати доставку по Києву і області завжди точно в строк.

Наші оператори служби сервісу будуть раді відповісти на будь-які питання, прийняти замовлення і організувати доставку у зручний для вас час. Замовлення буде виконано точно і в строк, незалежно від того, в якому районі ви знаходитесь.