Скасували Росія візовий режим з Грузією?

Взаємини Росії і Грузії можна назвати парадоксальними. З одного боку, це протистояння двох сусідів на державному рівні, а з іншого – це теплі і щирі взаємини між простими людьми, які не хочуть брати участі в політичних чварах, а хочуть їздити один до одного в гості, відвідувати визначні пам’ятки і спілкуватися.

Адже так колись і було, але після розвалу Радянського Союзу між колись братніми народами пробігла чорна кішка. Обидві сторони раптом почали будувати один одному підступи і звинувачувати у всіх смертних гріхах. У підсумку, у 2000 році Росія ввела візовий режим з Грузією з-за терористичної загрози, яку могли представляти чеченські бойовики, переховуються в панкиською ущелиною. А після конфлікту в Південній Осетії Тбілісі розірвав дипломатичні відносини з Москвою.

Зараз громадяни Російської Федерації можуть потрапити в Грузію без віз і знаходиться там до 12 місяців. А ось для грузинських громадян потрапити на батьківщину матрьошок було не так то просто до грудня минулого року. 17 грудня 2015 року ознаменувався досить позитивним подією: Володимир Путін заявив про готовність запровадження безвізового режиму. Заява на такому високому рівні не може не вселяти оптимізму. І ось з 23 грудня Москва полегшила візовий режим. До цього моменту положення справи було досить не простим, навіть катастрофічних: громадяни Грузії могли потрапити на територію Росії тільки за запрошенням найближчих родичів. Тепер же запрошення може виписати будь-який росіянин або навіть іноземець, який постійно проживає на території країни, незалежно від наявності спорідненості.

Нинішня ситуація не може не радувати, тим більше що МЗС Росії повідомив про деяке потепління і нормалізації в російсько-грузинських відносинах. У Москві запевняють, що мають намір і далі робити кроки на зближення, щоб громадяни двох країн могли безперешкодно спілкуватися.

Так буде запроваджено безвізовий режим? Адже заяви на найвищому рівні прозвучали обіцянки дані, так і люди втомилися від постійних чвар? І ось, як грім серед ясного неба, пролунала заява Сергія Лаврова від 26 січня цього року. Ні, він не спростував саме бажання скасувати візовий режим, заявивши, що Росія готова піти на це в перспективі. Але міністр уточнив, що в умовах відсутності у країн дипломатичних відносин виглядати це буде трошки дивно. Однак при цьому він додав, що відносини все ж «виходять із глибокої заморозки».

Чи це натяк на те, що настав час якомога швидше припинити сварку і знову виходити в русло конструктивного діалогу? Цілком можливо. Шляхи міністрів, як і будь-яких інших високопоставлених чиновників, несповідимі. Але ми будемо сподіватися, що вже в цьому році відносини між сусідами знову налагодяться і потоки весело галасливих туристів кинуться в обидві сторони.


Попередня статтяШуантунич в Белізі


Наступна статтяШосе 666

Irina