Меланезія

На південному заході Тихого океану, розташувався незвичайний архіпелаг, що складається з майже 1000 островів різної величини. Соломонові острови належать до Меланезії. Історія бере свій початок в середині минулого тисячоліття. Іспанський мореплавець А. Менданья Де Нейра знайшов острова в 1568 р. Саме тут іспанцеві вдалося отримати велику кількість коштовностей від місцевих мешканців. Мандрівник дав архіпелагу ім’я, завдяки загадковій країні під назвою Ориф. Саме там, на думку мореплавця, цар Соломон приховав свої коштовності.

Після мандрівника даних про островах забули, і лише через два сторіччя, англієць Ф. Картерет відкрив їх знову. Сталося це в 1767 році. Але особливу популярність Соломонові острови почали набувати ще через сто років. Причому, популярність вони мали не найкращу. Справа в тому, що європейці почали освоювати острови, але для місцевих племен аборигенів білі люди представляли небезпеку, тому вони їх убивали. На той момент, острови вважалися найбільш небезпечними на території Тихого океану.

В кінці 19-го століття острови перейшли під владу Великобританії. Англійці практично відразу почали створювати тут плантації кокосових пальм. А в часи Другої світової війни частиною архіпелагу почали правити японці. В ті часи тут йшли запеклі бої, що забрали життя великої кількості людей. У місцевих водах затонуло багато кораблів. 1978 рік для Соломонових островів став переломним. Саме тоді вони здобули незалежність.

Клімат

На островах переважає субекваторіальний клімат. Погода часто спекотна і волога. Температура повітря влітку часто перевищує 30⁰ С. Зимова температура в середньому тримається на позначці 20⁰ С.

Влітку тут досить дощитиме і вітряно. Часто в цих місцях зустрічаються урагани, проте вони не такі сильні, як на сході Тихого океану. Найбільш сухими місяцями для островів є грудень – березень.

Туристи воліють відвідувати острова з початку серпня по кінець листопада. У ці місяці погода тримається помірною, немає сильних дощів і не так жарко. До речі, серпень знаменний тим, що в цьому місяці острова насичені численними святами і фестивалями.

Флора і фауна

На більшій частині території знаходяться густі екваторіальні ліси. В сухих місцевостях в основному ростуть савани, а ось узбережжя мають множинні манговые лісу, а також болота. Взагалі, рослинний світ островів досить різноманітний. Тут нараховують понад 4500 різновидів рослин. Тут можна зустріти численні види архидей та рідкісні рослини під назвою сумаи, налато і багато інших.

Тваринний світ Соломонових островів теж різноманітний. Тут можна спостерігати крокодилів, ящірок, пацюків, змій і т. д. Серед птахів тут найбільш поширені різновиди папуг і дикі голуби. Славиться фауна цих місць і рідкісними гігантськими метеликами.

Підводний світ на островах прекрасний і небезпечний. Під покривом води можна зустріти, як доброзичливих дельфінів і черепах, так і акул, а також барракуд.

Якщо брати Соломонові острови як родовищ, корисними копалинами тут є мідь, срібло, золото та нікель. Загалом, скарбниця наших днів. Крім цього, історія походження островів не обійшлася і без вулканів. На одному з островів знаходиться найвища точка – пік Попоманасеу. Вона досягає понад 2300 метрів. Місцерозташування – острів Гуадалканале.

Пам’ятки

Примітно те, що Соломонові острови мають прекрасну невинну природу, якій сьогодні може похвалитися не кожен острів. Намагаючись залишити природу незайманою, тут практично нічого не будують для туристичного відпочинку.

Столиця держави Хоніара зазвичай є початковою точкою кожного мандрівника. Тут можна поглянути на історичне для Соломонових островів місце під назвою Пойнт Круз. Згідно історії, саме тут висадився першовідкривач даних островів — А. Менданья. У його честь тут встановлено великий хрест.

Крім цього, в місті найбільш відвідуваними місцями є Парламент, Національний музей, Чайнатаун, а також Ботанічний сад. Також недалеко від островів знаходяться відомі водоспади Матанико. Вода тут падає прямо у печеру. Видовище захоплююче.

В лагуні Марово знаходиться одна з головних визначних пам’яток країни — Ворлд Херітейдж. Це, мабуть, сама незвичайна село, куди регулярно перебувають туристи. Є на території островів і ще одна цікава село під назвою Нусамбаруку. Тут знаходяться традиційні для цієї місцевості будови. Село ізольована, і дістатися до неї можна тільки на човні, пропливаючи по вузькій греблі.

Знамениті острови Анарвон теж користуються популярністю серед туристів. Це ціла група островів. Всього їх тут близько 100 і вони нежилі. Прославилися вони завдяки жилим тут рідкісним черепахам.

Житло

На Соломонових островах інфраструктура розвинена досить слабо. Туристів тут приймають досить рідко. Самими розвиненими містами в цьому плані є великі острови Гізо, Уелі, Гуадалканал, а також Мангалонга. Готелі і готелі на цих островах досить шикарні, вони включають в себе басейн, тенісні корти і т. д. Ціни на житло тут не перевищують 150 доларів на добу, проте можна знайти і набагато дешевше.

На рідко відвідуваних островах готелі не передбачені, але житло тут теж можна знайти. Місцеві жителі часто здають квартири або кімнати. Вартість за кімнату в добу в середньому 15 – 20 доларів.

Відпочинок на Соломонових островах

Місцевість в цьому архіпелазі досить цікава і красива. Багато туристів їдуть сюди, щоб зануритися в морську воду цих островів. Тут можна зустріти затонулі кораблі, що зазнали катастрофи літаки, а краса коралових рифів так і вабить до себе.

Найпопулярнішим островом для дайвінгу є Гуадалканал. На дні тут знаходиться більше 50 кораблів. Деякі з них знаходяться на глибині, на яку опускатися заборонено, проте це не зупиняє багатьох екстремалів. Дайвінг на Соломонових островах настільки популярний, що його можна сміливо віднести до найдорожчим тутешнім видів відпочинку. Коштує це задоволення тут в середньому 60 доларів.

Не менш популярним способів проведення часу на островах є рибалка. На архіпелазі мешкає велика різноманітність риби, що сприяє появі численних рибалок, як серед туристів, так і серед місцевих жителів. Багато турагентства мають у своїй програмі і невеликі, так звані, фіш-тури, де кожен бажаючий зможе спробувати себе в ролі рибалки.

Свята

Соломонові острови приваблюють туристів і своїми фестивалями, яких тут досить багато. Щорічно у другу п’ятницю червня в державі святкується День Королеви. У це свято на вулицях міст проходять паради поліції, що супроводжуються танцями. Також у цей день проводяться численні спортивні змагання.

Найвідомішим святом в державі є День Незалежності. Він святкується щороку 7 липня.

Грудень ознаменувався на островах Фестивалем Західних морів. У ці дні тут проходять змагання серед рибалок, а також перегони на каное.

Безпека

Люди в цьому незвичайному державі дуже привітні і доброзичливі, проте, як і в будь-якій іншій країні, тут не рідкісні кишенькові крадіжки. Особливо часті вони у місцях, де скупчується велика кількість людей.

У місцевих поселень є свої звичаї і традиції, тому варто знати хоча б найвідоміші з них. Справа в тому, що жителі тут образливі і можуть неправильно зрозуміти будь-який, навіть самий невинний жест.

Варто відзначити, що на Соломонових островах поширені такі захворювання, як тиф, малярія, гепатит і т. д. Перед відправленням на прогулянку варто зробити щеплення.

Як відомо, в місцевих лісах мешкають найнебезпечніші тварини, які можуть загрожувати не лише здоров’ю, але й життя. Тому не варто вирушати в ліси одним. Найкраще це робити тільки в супроводі досвідчених гідів.

Вода на Соломонових островах теж становить небезпеку. Вживати в їжу її не варто. Фрукти і овочі теж необхідно ретельно промивати. М’ясо і рибу обов’язково піддавайте теплових обробок. Таким чином, шкідливі речовини выпарятся, після чого можна їх вживати.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.


Попередня статтяЗемля топающего диявола


Наступна статтяВодоспад Рубі-Фоллс

Irina